تختخواب 1

ایده های نو برای بزرگتر جلوه دادن اتاق خواب های کوچک (قسمت اول)

اتاق خواب های کوچک می توانند به اندازه اتاق خواب های بزرگ ، راحت و زیبا باشند.در این مطلب قصد داریم ایده هایی را برای طراحی فضاهای کوچک در اتاق خواب برای شما بیان کنیم.پس با شوهوم همراه باشد

اتاق خواب پناهگاه ما است. فضاي شخصي که مي توانيم خودمان باشيم ، بدون اينکه مانعی داشته باشيم. اگر اتاق خواب شما کوچک است و فکر مي کنيد هيچ راهی براي بهبود آن وجود ندارد ، دوباره فکر کنيد!

طراحي اتاق خواب های کوچک مي تواند بسيار مشکل باشد. به خصوص اگر شما هيچ ايده ای برای شروع کار نداشته باشید. فاکتورهای زيادی برای ایجاد تغییرات وجود دارد ، اما با داشتن اطلاعات صحيح ، ابزار ، مبلمان و طراحی مطمئناً مي توانيد اين کار را به زیبایی هر چه تمامتر به سرانجام برسانید!

چگونه مبلمان را درون يک اتاق خواب کوچک قرار دهيم.

يکي از اولين سؤالاتی که برای صاحبان خانه هنگام جستجوی ايده برای اتاق خواب خود به بوجود میاید اين است که چگونه مبلمان را درون اتاق قرار دهند.

قطعا بسیاری از ما دوست داریم همزمان با داشتن همه ی وسایل در اتاق خواب ، فضایی راحت و دنج نیز در اختیار داشته باشیم.

اما حقیقت این است که ما نمیتوانیم هر نوع مبلمانی را در اتاق خواب جای بدهیم.هر قطعه از مبلمان فضایی را اشغال می کند و باید با بقیه اجزای داخل اتاق مقایسه شود.در زير نکات موثری وجود دارد که بايد هنگام تنظيم مبلمان در اتاق هاي کوچک در نظر بگيريد:

۱.مبلمان بزرگ را اندازه گیری کنید.

اولين کاری که شما بايد انجام دهيد اين است که ابتدا مبلمان بزرگ را شناسايی و اندازه گيری کنيد. اين اندازه گیری شامل تختخواب ، کمد ، ميز و صندلی هم می شود.اندازه اتاق خواب را نيز در نظر بگيريد.به اندازه گيری ها توجه داشته باشيد و آنها را يادداشت کنید.بعداً از آن ها به عنوان مرجع استفاده خواهيد کرد.

۲.تختخواب را در اولويت قرار دهيد.

تختخواب معمولا بزرگترين قسمت اتاق خواب است. يعني فضای بيشتری را نسبت به بقيه اشغال خواهد کرد. تختخواب بايد اولين چيزی باشد که هنگام تنظيم مبلمان در اتاق های کوچک در نظر می گيريد. هنگامي که شما مکان قرارگیری تختخواب را به درستی انتخاب کنید ، تنظيم بقيه مبلمان بسيار ساده تر خواهد بود.

تختخواب را در مقابل یک ديوار در طرف روبروی در ورودی قرار دهيد. يا اگر هنوز فضای بيشتری در اختیار داريد ، آن را در مرکز قابل مشاهده ترين ديوار قرار دهيد. اطمينان حاصل کنيد که در کنار تختخواب ، فضای کافی داريد تا به راحتي بلند شويد.

مطالب پیشنهادی:ایده های نو برای بزرگتر جلوه دادن اتاق خواب های کوچک (قسمت دوم)

تختخواب

۳.کمد لباس خود را بهینه کنید.

نکته بعدی که بايد داخل اتاق برويد کمد لباس است.کمد را کاملا پر از لباس کنید و اگر هنوز فضای خالی در اختیار داشتید ، وسایل دیگری نیز درون آن بگذارید. با این کار فضاي بيشتری براي بقيه وسايل خود خواهيد داشت و همچنین تمام لباس های شما در يک منطقه قرار خواهد گرفت.

توجه کنید که فضاي کافی بين کمد ها و همچنین فاصله ی آن ها با دیوار بهینه باشد تا بتوانيد کليه کشوها و درها را باز کنيد.

کمد لباس

۴.سعی کنید از مبلمان کوچک تر استفاده کنید.

هنگامی که مکان کمد شما در اتاق ثابت شد ، اکنون زمان آن فرا رسيده است که روي موارد کوچکتر مانند صندلي های تکی و مبلمان خود تمرکز کنيد.

هنگام تنظيم مبلمان ، از اين فرصت استفاده کنيد تا مبلمانی که کمتر استفاده میشوند را از حذف کنید و وسايل به هم ريخته جمع کنید تا فضای بيشتری صرفه جويی شود.

۵.کارهاي روزمره را تکرار کنيد.

وقتي همه چيز در سر جای خود مستقر شد ، در اطراف اتاق حرکت کنيد. به عنوان مثال ، سعی کنيد به رختخواب برويد و از آن بلند شويد. همچنين  کمد لباس و دراور را باز کنيد و حتي روي صندلی خود بنشينيد.

مطمئن شويد که هنگام حرکت به چيزی برخورد نکنید. اگرچنین اتفاقی بیفتد ، ممکن است لازم باشد مبلمان خود را مجدداً براي حرکت راحت تر در اتاق تنظيم کنيد.

ايده های چيدمان اتاق هاي کوچک براي به حداکثر رساندن فضا

اکنون که روش هاي مناسب براي  چیدمان مبلمان را در اختيار شما قرار دادیم ، حرکت بعدی اين است که يک طرح مناسب براي اتاق خواب کوچک خود پيدا کنيد.

در زير چند ايده  براي به حداکثر رساندن فضای اتاق خواب وجود دارد :

۱.چيدمان L شکل

چيدمان L شکل چيدمانی است که مبلمان در امتداد دو ديوار اتاق خواب مربع قرار گرفته است. اين نوع طراحی اتاق خواب ، گوشه اي دنج را براي بقیه کار ها به وجود مي آورد. همچنين بقيه اتاق را باز مي کند و باعث مي شود فضای بیشتری بوجود آيد.

۲.چیدمان طرح بلند

طرح بلند يک نوع چيدمان است که در آن تختخواب و مبلمان در يک رديف در امتداد یک ديوار چيده شده است. اين طرح به اتاق خواب کمک می کند تا بتواند به وضوح محل خواب و محل کار را تعريف کند.

چه رنگ هايی براي اتاق هاي کوچک مناسب هستند.

يکي از رنگ هاي مورد علاقه هنگام رنگ آمیزی يک اتاق خواب کوچک ، رنگ سفيد است. باور بر اين است که رنگ سفيد باعث بزرگتر شدن اتاق می شود. با اینکه که اين حرف مي تواند صحيح باشد ، اما رنگ سفيد باعث می شود بعضی افراد در اتاق خواب احساس سرما کند.

اگر مي خواهيد روي ديوارهای اتاق خود کاغذ دیواری اضافه کنيد تا آن را روشن تر کند ، به ياد داشته باشيد از الگوهای در مقياس بزرگ استفاده کنيد و تمامی دیوار را بپوشانید. فراموش نکنيد که رنگ دیوار ها را با ملافه های تان ست کنید!

براي انتخاب رنگ ، در اينجا تعدادی ایده وجود دارد که می توانيد براي اتاق خواب خود استفاده کنيد

۱. رنگهاي عميق

رنگ هاي عميق در اتاق خواب های کوچک مي توانند فضاي خالی را استتار کنند. مبلمان ، پارچه و لوازم جانبی نيز بايد به همان رنگ باشند. همچنين ممکن است سايه های مختلفی از همان رنگ را در لباس ، کف ، فرش و پنجره های خود استفاده کنید.

نکته : به ياد داشته باشيد که از رنگ هايی در رنگ آمیزی اتاق خود استفاده کنید که باعث احساس راحتی شما میشود.

۲.رنگ های خنثی

رنگ های خنتی و رنگ های طبيعی براي احساس فضا در اتاق های کوچک استفاده می شوند. در واقع رنگ های خنثی مي توانند ديوار را از نظر بصری در پس زمينه قرار دهند. همچنين توجه شما را به لوازم جانبی موجود در اتاق جلب مي کند.

تخت خواب 2

۳.رنگ های سبک

رنگ های سبک مانند خامه ای ، کره ای و عاجی گزينه هاي ايده آل براي ايجاد اتاق بزرگتر است . می توانيد سايه های مکمل رنگ سفيد يا بعضی از رنگ هاي مورد علاقه ديگر را که دوست داريد استفاده کنيد.

مطالب پیشنهادی:ایده های نو برای بزرگتر جلوه دادن اتاق خواب های کوچک (قسمت سوم)

تخت خواب 3

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

اتاق خوابرنگطراحی داخلیمتریال

مطالب مرتبط

تخته سیاه 3

سه ایده برای استفاده از تخته سیاه برای تزئین اتاق های خواب

بیوفیلی( biophilia)-4

فواید بیوفیلی (طبیعت گرایی) در معماری و فضاهای داخلی

چوب

مزیت های استفاده از چوب در طراحی ساختمان های تجاری و صنعتی

پیشخوان آشپزخانه-5

متداول ترین طراحی های کانتر آشپزخانه با مزایا، معایب، و الهامات آن

نحوه تزئین با سبک بلژیکی-8

آنچه که باید در طراحی و دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک بلژیکی بدانیم

فنگ شویی آشپزخانه_8

چگونه بهترین رنگ های فنگ شویی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنیم ؟

سبک استعماری انگلیس چیست؟

سبک انگلیسی چیست؟ نکاتی که باید در تزیین خانه به این سبک رعایت کنید.

معماری ایتالیایی_2

معماری سبک ایتالیایی چیست؟

دیوارهای آجر سفید-3

ایده های طراحی اتاق نشیمن با دیوارهای آجری سفید رنگ

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x