11-marble

انتخاب بهترین مواد برای ساخت میزکار (پیشخوان) آشپزخانه (قسمت دوم )

با ما باشد با  قسمت دوم ادامه بحث انتخاب بهترین مواد برای ساخت میز کار آشپزخانه

انتخاب بهترین مواد برای ساخت میزکار(پیشخوان) آشپزخانه (قسمت اول )

ميزهای بتونی

8-concrete

ميزهای بتونی بسيار قابل تنظيم هستند. حتی مي توانيد هر رنگ و بافتی را برای آن انتخاب کنيد. با بسياری از مواد مختلف مانند شيشه ، کاشی و سنگ مرمر هم خوانی دارد. گذشته از جذابيت آن ، از نظر انرژی نيز مقرون به صرفه است و با افزايش دمای خانه ، گرما را جذب مي کند و هنگام سرد شدن دمای هوا ، آن را آزاد می کند.

مزيت: هنگام استفاده از پرکننده درز ، ظاهری يکپارچه ايجاد مي کند. شما مي توانيد هر رنگی را که مي خواهيد برای آن انتخاب کنيد و هنگامی که به طور صحيح رنگ آميزی شود ، مقاوم در برابر لکه است. همچنين در برابر حرارت و گرما مقاوم  است.

مضرات: اگر به طور صحيح آغشته نشده باشد ، لکه های روغن ، شراب ، اسيد و ساير مواد را نشان مي دهد. براي جلوگيري از اين امر ، بايد هر سه سال يکبار تعویض شود. همچنين احتمال ترک خوردن آن وجود دارد و تعمیر مي تواند هزینه ی سنگینی داشته باشد.

استيل ضد زنگ

9-stainless

استیل ضد زنگ ظاهری مدرن و صنعتی را به آشپزخانه مي بخشد. سطح فلز با هر رنگی هماهنگ است و از نظر داخلی هر چه باشد خوب به نظر می رسد. محل هايي که فقط لکه دارند را می توان با پارچه و صابون ملايم پاک کرد ، يکي از ساده ترين مواد کنترلی است. استیل ضد زنگ بهداشتی ترين جنس برای ساخت میز کار در آشپزخانه است ، زيرا مانع از رشد باکتری ها مي شود.

مزيت: گذشته از ظاهر مناسب ، فولاد ضدزنگ تقريباً به همه چيز مقاوم است.

مضرات: ممکن است باعث خراش بر دست شما شود. همچنين پر سروصدا است به خصوص اگر يک قاشق يا هر شیء دیگری روی آن بیفتد.

مطالب پیشنهادی: ایده هایی برای طراحی فضای مابین کابینت ها در آشپزخانه

 ميزهاي شيشه اي

10-glass

گذشته از ظاهر براق و روان ، ميزهای شيشه ای را مي توان به هر شکل برش داد و در طرح های مختلف بافت و رنگ موجود است. شیشه يک نوآوری در ساخت اجزای مختلف آشپزخانه های مدرن است اما هزینه ی بیشتری را می طلبد. لکه گيری و تمیز کردن آن آسان است. مانند استیل ضد زنگ ، شیشه نيز يک ماده بهداشتي ضد میکروب است. براي اطمينان از دوام ، شيشه ای با ضخامت حداقل سه سانتی متر مورد نياز است.

مزيت: بادوام است و به راحتی تراشیده نمي يابد. تميز کردن آن بسيار آسان است.

مضرات: وقتي يک جسم بسيار سنگين روي آن قرار گيرد ، ممکن است ترک خورده و یا بشکند.

مطالب پیشنهادی: ایده های برای صرفه جویی فضا در آشپزخانه‌

سنگ مرمر

11-marble

روکش خاکستری رنگ در سنگ مرمر از نظر زيبايی شناختی بسیار خوشايند است. در حقيقت سنگ مرمر باعث پنهان کردن سايش ها می شود و می تواند لکه های کوچک را پنهان کند. اين ماده به هر آشپزخانه  ای ظاهری کاملاً زيبا مي دهد.

مزيت: اگر به پختن شيريني علاقه دارید ، مرمر به دليل دماي خنک خوب است. به طور گسترده در دسترس است و تميز کردن آن آسان است.

مضرات: مواد اسيدی مانند يک ليمو اگر به مدت زیاد روی سنگ مرمر قراربگیرد ، ممکن است باعث ساییدگی يا لک شود. تمیز کردن منظم نيز لازم است.

سنگ صابون

12-soapstone

سنگ صابون يک سنگ طبيعی غير متخلخل است که در طيف وسيعی از رنگ هاي خاکستری روشن تا تیره موجود است. اين نوع سنگ همچنين داراي روکش ظريف است. برخلاف ساير سنگهاي طبيعی ، نيازی به روغن کاری دوره اي نيست تا بتواند بهترين ظاهر خود را پيدا کند. استفاده از روغن معدنی  به پنهان کردن هر گونه خراش سطحي کمک مي کند و باعث مي شود رنگ آن در طول زمان از بین نرود.

مزيت: اين سنگ طبيعي به اجسام سنگین و ضربه خوردن دچار شکستگي نمي شود. بسيار غير متخلخل است و نيازی به آب بندي ندارد.

مضرات: سنگ صابون به عنوان يک نوع نرم سنگ شناخته مي شود. به همين دليل ، بايد مراقب باشيد که به طور مستقيم روي آن بريده نشود و يا اشياء سنگين را روی آن قرار نگیرد.

 سنگ آهک

limestone

سنگ آهک به دليل شباهت زیاد آن با سنگ مرمر که سنگی گران قيمت محسوب می شود،به انتخاب  محبوب تری در بین سنگ های تزیینی تبديل شده است. زيبايی سنگ آهک يک چيز است که آن را به يک ماده محبوب تبديل مي کند. همچنین جلوه ای زيبا و ظريف به آشپزخانه مي بخشد.

مزيت: سنگ آهک در هر مورد طراحی داخلی در آشپزخانه شما قابل استفاده است.

مضرات: اين سنگ به راحتی خراشيده می شود و حتی رنگ آن تغییر می کند. همچنين بايد مراقب باشيد که قابلمه هاي داغ را روی آن قرار ندهيد.

مطالب پیشنهادی: متداول ترین طراحی های کانتر آشپزخانه با مزایا، معایب، و الهامات آن

تراورتن

14-travertine

تراورتن به دليل زيبايی و جلا و شباهت آن با سنگ مرمر ، بسيار محبوب شده است. اين سنگ نياز به نگهداري بيشتري دارد. اگر سطح آن ضربه ببیند ، مي تواند مواد غذايی و باکتری ها  و حتی مايعات درون  سوراخ های آن به دام بیفتد. با وجود سختی در نگهداری ، يکي از زيباترين موادی است که هر نوع سبک طراحی آشپزخانه ، می توان از آن استفاده کرد. تروارتن احساسی گرم و جذاب را به شما منتقل مي کند.

مزيت: اين يک سنگ طبيعی اقتصادی و سازگار با محيط زيست است که در رنگ های مختلف قابل تهيه است. گذشته از طرح های ماندگار ، مي تواند در شرايط سخت آب و هوايی نيز زنده بماند.

مضرات: با حلالهای اسيدی يبسيار واکنش پذير است و ممکن است تغيير رنگ دهد. براي حفظ شکل ظاهری ، به محصولات ويژه ای نياز دارد. از محصولات مبتنی بر قليايي براي تميز کردن استفاده مي شود تا از خطر احتراق جلوگيري شود.

پس از دانستن مزايا و مضرات استفاده از مواد مختلف میز کار برای آشپزخانه ، اميدواريم که بتوانيد تصميم بگيريد کدام يک را برای آشپزخانه خود استفاده کنيد. در واقع انتخاب هاي زيادی وجود دارد اما مطمئن شويد که يکی از مواردی را انتخاب کنيد که برای استفاده شما مناسب باشد.

منبع سایت

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

آشپزخانهرنگطراحی داخلیمتریالمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

اتاق زندگی-12

ایده هایی برای طراحی اتاق نشیمن با پنجره های بلند

صندلی های زیبا سفید-6

استفاده از صندلی و مبلمان های سفید دراتاق های نشیمن

پیشخوان آشپزخانه-5

متداول ترین طراحی های کانتر آشپزخانه با مزایا، معایب، و الهامات آن

اقامتگاه ساحل آفتاب

ایده های طراحی و انتخاب مبلمان زیبا برای بالکن برای خانه های مدرن

رنگ اتاق خواب 7

ایده های رنگ اتاق خواب – رنگ ها و جلوه های رنگی که اتاق شما را بی نظیر می کند

8 ایده دیوار استفاده از گل و گیاه3

ایده هایی برای اضافه کردن گیاهان به خانه به عنوان دیوار زنده

ایده های اتاق خواب 7

ایده های برای اتاق خواب نوجوانان،که سرگرم کننده و جالب هستند

چوب

مزیت های استفاده از چوب در طراحی ساختمان های تجاری و صنعتی

میز ناهار خوری در اتاق نشیمن

طرح ها و ایده های خلاقانه برای قرار دادن میز ناهار خوری در اتاق نشیمن

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x