5 پروژه با راه حل های نوآورانه در مواجهه با بحران آب و هوا و تغییر اقلیمی

5 پروژه با راه حل های نوآورانه در مواجهه با بحران آب و هوا و تغییر اقلیمی222

ده ها سال است که دانشمندان به ما در مورد گرم شدن کره زمین و پیامدهای اقدامات بشر روی کره زمین در قالب فجایع زیست محیطی هشدار می دهند. بخش ساخت و ساز امروز یکی از مهمترین مشارکت کنندگان در گرم شدن کره زمین و بحران آب و هوا است. براساس داده های سازمان ملل متحد (سازمان ملل) ، در حال حاضر ، 36٪ از انرژی جهانی به ساختمان ها اختصاص یافته و 8٪ از کل آلاینده های آلاینده فقط به دلیل تولید بتن ایجاد می شود.

بنابراین ، جامعه معماری با انرژی تلف شده در ساختمانها و تولید مواد برای بخش ساخت و ساز ارتباط مستقیمی با تغییرات آب و هوا دارد.

با تأمل در این زمینه ، ما مجموعه ای از پنج پروژه از نقاط مختلف جهان را گردآوری کرده ایم که راه حل هایی برای کمک به مبارزه با بحران آب و هوا ارائه می دهند.

غرفه شناور در روتردام

غرفه شناور در روتردام
روتردام به منظور پرداختن به چالش های تغییرات جهانی آب و هوا و با هدف تبدیل شدن به سرمایه جهانی در کاهش CO2 با کاهش 50٪ از انتشار کربن ، مجموعه ای از سازه های شناور خود پایدار را در سال 2013 ایجاد کرد ، با برنامه های بلندپروازانه برای انطباق با افزایش سطح دریا


این پروژه یک کاتالیزور برای مبارزه با تغییرات آب و هوا است ، که از سه گنبد متصل متصل به بندر قدیمی شهر هلند کار می کند. این غرفه توسط DeltaSync و Publicdomain Architects طراحی شده است و نمونه ای بی سابقه از معماری نوآورانه ، پایدار و ضد آب و هوا است. ایده این است که سازه ها دارای مصارف مختلفی هستند ، اما مهمتر از همه جامعه ای از خانه های شناور. پناهگاه شفاف به انرژی خورشیدی متکی است و ساختار آن از پلاستیک ضد خوردگی ETFE ساخته شده است ، که 100 برابر سبک تر از شیشه است و بنابراین برای یک ساختار شناور ایده آل است.

 زندگی زیستگاه شهری انسان


این پروژه مسکن در هندوستان که در هند ساخته شده است ، یک پروژه تحقیقاتی و کاربردی کاربردی پروژه زندگی شهری پایدار و یکپارچه است که برای محک در مسکن مورد استفاده قرار می گیرد. تخصیص یافته به دلیل بحران جهانی کنونی انرژی و تغییرات آب و هوا ، برای دستیابی به توسعه پایدار ، راه حل هایی را ارائه می دهد ، به دنبال ارتقاء توانمندی بخش ساخت و ساز در حال حاضر سازماندهی نشده هند ، و تشویق انتقال ساختمانها با مواد انرژی تجسم یافته بالا به فناوری است. و مصالح ساختمانی که باعث کاهش رد کربن می شود.

زندگی زیستگاه شهری انسان

با استفاده از مصالح ساختمانی و مهارت های محلی ، این سکونت ها با تولید انرژی تجدیدپذیر خود به یک زیستگاه مثبت انرژی تبدیل می شوند. برخی موارد مهم این پروژه عبارتند از: تخلیه صفر آب ، کاهش و بازیافت زباله های جامد ، محوطه سازی محلی گونه های بومی و رشد مواد غذایی آلی. علاوه بر این ، برخی از پیامدهای طبیعی راه اندازی پردیس کاهش مسافرت ها با تلفیق محل های کار و زندگی ، هماهنگی اجتماع و زیرساخت ها و همچنین اتخاذ گزینه های تحرک تمیز مانند وسایل نقلیه الکترونیکی برای تماس خارجی است.

مدرسه شناور ماکوکو

مدرسه شناور ماکوکو

با توجه به تأثیر تغییرات آب و هوا و افزایش سطح دریا در چند سال گذشته و فرسایش ساحلی و باران های گرمسیری که بیش از حد سیستم فعلی را بارگیری کرده اند ، NLÉ Architects این پروژه را برای مدرسه ماکوکو تهیه کردند. این طرح به عنوان نمونه اولیه شناور برای تشویق معماری و شهرسازی در شهرهای ساحلی آفریقا ، ایجاد خانه ها ، مراکز اجتماعی و زمین های بازی با همان سیستم طراحی شده است.

این مدرسه برای 100 دانش آموز و معلمان آنها طراحی شده است 100m² مساحت و 10 متر ارتفاع سقف. در این پروژه از حدود 256 بشکه پلاستیک بازیافت شده برای شناور روی آب و استفاده از ساختار چوب استفاده شده است. برق به پنل های خورشیدی متکی است ، در حالی که جمع آوری آب باران استفاده از کمپوست بی بو را تسهیل می کند ، نصب شده به عنوان راه حلی برای سیستم فاضلاب موجود نیست و باعث پایداری آن می شود.

غرفه بازیافت  زباله آرشیف صفر

غرفه بازیافت  زباله آرشیف صفر 

با استفاده از ضایعات صفر به عنوان یک استراتژی سازنده ، این پروژه در حدود دو سیستم با سرعت بسیار زیاد قابل استفاده و قابل استفاده مجدد توسعه یافته است. استراتژی زباله های صفر زمان ، مواد ، هزینه ها و زندگی پس از عناصر را در نظر گرفته است. سیستم خرپایی جعبه ای ، از جمله سقف ، حداکثر تقریباً 7 روز طول می کشد تا بتواند از آن استفاده کند. نصب این غشا حداکثر 3 روز طول می کشد. به طور کلی ، مدت زمان تکمیل Wonder | Wall حدود 10-15 روز خواهد بود. غشای سلولی که یکبار از پایین گرفته شد ، می تواند برای توابع دیگر استفاده مجدد شود.

شهر اقیانکس

شهر اقیانکس
به عنوان بخشی از دستور کار شهری جدید UN-Habitat ، این پروژه توسط گروه Bjarke Ingels Group به دنبال پاسخگویی به تهدید قریب الوقوع تغییرات آب و هوایی است و پیشنهاد ایجاد اولین جامعه شناور مقاوم و پایدار جهان را دارد که برای اسکان 10،000 نفر طراحی شده است. “شهر اقیانکس” پاسخی است به پیش بینی اینکه تا سال 2050 ، 90٪ از بزرگترین شهرهای جهان در معرض افزایش دریاها قرار بگیرند که منجر به جابجایی گسترده و تخریب خانه ها و زیرساخت ها می شود. این طرح در اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد قرار گرفته است ، و جریان های دایره ای از مواد غذایی ، انرژی ، آب و زباله را فعال می کند و به خود پایدار می شود.

شهر اقیانکس1
به گفته اینگلز ، “تنها ثابت در جهان در حال تغییر است. دنیای ما همیشه در حال تغییر است و در حال حاضر ، شرایط جوی ما در حال تغییر است. مهم نیست که بحران چقدر بحرانی است و مهم است ، این هم ابرقدرت انسانی جمعی ما است. ما قدرت سازگاری با تغییر را داریم و این قدرت را داریم که به آینده خود شکل دهیم. ”

سایت

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

ااادر حال ویرایش

مطالب مرتبط

آپارتمان 6

نوسازی آپارتمان دو خوابه در تل آویو توسط ماایان زوسمان

Şahane duş kabinleri ile 14 modern banyo

طراحی خانه با فضا کم-9

خانه عمو/طراحی خانه با فضا کم

کاشی های خورشیدی-4

کاشی های خورشیدی چگونه کار می کنند؟222

وینکرک

20 دکوراسیون طاووس رویایی در اتاق خواب

سالن سینما

فضایی آموزش کودک-15

نحوه تحریک استقلال کودکان از طریق معماری و روش مونتسوری222

خانه نور-3

خانه Hikari(خانه نور)در اندونزی

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x