شهرسازی

طراحی و توسعه تفرجگاه ساحلی در اسلوونی با امکانات پیشرفته

بدلیل این که تفرجگاه ساحلی به طور فزاینده ای پر از گردشگر می شود ، به وجود آمدن شهر های جدید در امتداد ساحل ها دور از ذهن نیست. نمونه های مشابه نشان می دهد که یک ساحل کنار شهری نه تنها منطقه ای است که مردم در دریا شنا می کنند بلکه این گونه سواحل می توانند به مهمترین فضای گذراندن اوقات فراغت تبدیل شوند.

از آنجا که شهر های قدیمی ، امکان ایجاد فضای کافی را فراهم نمی کرد و اندازه آنها محدود است ، و همچنین برگزاری کنسرت ها و رویدادهای شبانه روزی ، موجب مزاحمت ساکنان مجاور دریا می شود ، قرار دادن چنین برنامه هایی در منطقه مورد نظر مناسب تر است.

شهرسازی 1

نحوه توسعه

اشکال ناهمگن مشخصه هسته اصلی شهر قدیمی بوده است ، خانه های مسکونی در اطراف و بخش توسعه تجاری و خدماتی در مرکز از بخش های غیر قابل اجتناب زیر ساختی مورد نیاز یک گردشگاه مدرن است. فضا به شکلی  که امکان دید وسیع را فراهم می کند و نمایی از دریا داشته باشد ، از دیگر گزینه های مهم در ساخت چنین تفرجگاه های کنار دریا می باشد.

مطالب پیشنهادی : طراحی اقامتگاه زیبا و شگفت انگیز ماجرا در جزیره هرمز ( پروژه بوم گردی )

شهرسازی 2
مساحت پارک جدید بسیار گسترده تر است ، از این رو طراحی آن می تواند باعث ایجاد تغییرات بیشتر باشد. طراحی جدید ظاهری یکنواخت و جذاب را نشان می دهد و با داشتن فضای سبز گسترده ، باعث ناهمگونی سازه های ساخته شده مانند ساختمان های اطراف با این تفرجگاه می شود. تلفیق عناصر یک ساحل و یک پارک شهری ، ساکنان و بازدید کنندگان منطقه را ترغیب به استفاده از این فضای دل انگیز می کند.

شهرسازی 3
بلوک های اصلی ساختمان پارک جدید یکپارچه و بدون عایق هستند. قرارگیری کنترل شده آنها در فضا در ترکیب با  سطوح سبز ، به نرمی کل سطح پارک انجامیده است. طراحی عناصر شهری در جاهایی بلندتر هستند و به عنوان زاویه ای برای دیدن منظره و در جای دیگر ، پایین تر هستند و امکان اتصال بین مناطق مختلف پارک را فراهم کرده است.

مطالب پیشنهادی : بازسازی منطقه تفریحی ساحل دریاچه پاپروکانی واقع در شهر Tychy

تفرجگاه ساحلی

شهرسازی 4

فرم المان های شهری که از نظر ارگانیک طراحی شده اند شامل چند بخش از جمله یک مانع برای کودکان ، دیوارهای کوهنوردی ، یک نوار ساحلی ، یک سالن کنسرت ، یک زمین بازی برای کودکان ، یک منطقه مطالعه و موارد دیگر است. با توجه به مجاورت با دریا ، بخش متعدد آبی نیز وجود دارد. یک حوضچه ، آبپاش های زمینی ، یک آبشار آبی ، جت های آبی، آبشارها و یک سکوی آب در ترکیب با عناصر شهری متنوع ، گردشگران را به استفاده از فضا  تشویق می کند.

شهرسازی 6

بخشی از پارک از گیاهان بومی مدیترانه پوشیده شده است. رشد مرتب خطوط درخت موجود در هر دو لبه پارک را تکمیل می کند و منطقه پارک را از تأثیرات محیط اطراف محافظت می کند. به منظور تشویق هر چه بیشتر تنوع در استفاده از فضای آن ،پارک جدید شهر پیاده روی های سنتی طراحی نشده ای دارد.

شهرسازی 7

سنگفرش با کاشی های رنگ جمن محدود به نقاط دسترسی و قسمت هایی از پارک است که در آن استفاده شدیدتر از زمین پیش بینی شده است. به این ترتیب ، بازدید کنندگان مسیر و شیوه خاص خود را برای استفاده از فضا تعریف می کنند. در صورت اضافه شدن محتوای جدید به پارک ،یا اگر خطوط تمایل آشکاری شکل گرفته است ، که پیش بینی اولیه بسیار دشوار است ، این روش سنگفرش امکان تنظیم مجدد آسان سطوح فشرده را در زمان بعدی امکان پذیر می کند.

شهرسازی 8

طراحی خلاقانه تفرجگاه ساحلی

طرح خلاقانه پارک شهر یک سرمایه جدید بزرگ برای شهروندان است زیرا امکان توسعه برنامه هایی را فراهم می کند که در حال حاضر شهر نمی تواند ارائه دهد. پارک جدید یک جاذبه است و با شکل منحصر به فرد و نحوه سازماندهی فضایی ، از یک قانون صرفاً کاربردی پارک فراتر می رود. این یک نمونه اولیه برای طراحی بیشتر منطقه وسیع تر ، و همچنین انگیزه ای برای نگرش های توسعه محور نسبت به سایر بخش های ساحل دریای اسلوونی که هم اکنون در حال فروپاشی است.

شهرسازی 9

شهرسازی 10

شهرسازی 11

شهرسازی 12

اسلوونی
معماران: Enota
مساحت: 26000.0 متر مربع
سال: 2018
عکس ها: میران کامبیچ
سازندگان: آرس

منبع : archdaily

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

مجموعه های گردشگری و اقامتیمعماری

مطالب مرتبط

چوب

مزیت های استفاده از چوب در طراحی ساختمان های تجاری و صنعتی

پروژه سایت موشه

طراحی متفاوت ویلا در شمال تهران

طراحی باشگاه بدنسازی ثنا8

طراحی و ساخت مرکز تناسب اندام و باشگاه بدنسازی ثنا

بازسازی ساختمان

نوسازی ساختمانی در سائوپائولو با استفاده از آجر های تخریبی

طراحی مغازه جواهر فروشی

طراحی فروشگاه طلا و جواهر 24 متری در مکزیکو

مسجد محمد رسول الله

بازسازی مسجد محمد رسول الله (ص) در شیراز

ساختمان سفید

طراحی مجتمع اداری در شهرک غرب تهران

ایسی برگر طراحی توسط استودیوی آدمون

طراحی و ساخت رستوران اسی برگر (Esi burger) در خیابان سهروردی

ساختمان اداری شریف_2

طراحی ساختمان اداری پیکاسا دانشگاه شریف در تهران

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x