فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-8

11 قانونی که باید هنگام ایجاد فضاهای عمومی شلوغ رعایت کنید.

سومین هفته بین المللی placemake، ارائه شده توسط پروژه برای فضاهای عمومی (PPS) در تاریخ 1-4 اکتبر 2019 در چاتانووگا، تنسی برگزار شد.
هفته الهام بخش و جذاب که پس از گردهماییهای قبلی در آمستردام در سال 2017 و ونکوور در سال 2016، یک گردهمایی جهانی از بخش های مختلف برای بحث در مورد تفکرات و به اشتراک گذاری استراتژی ها به منظور پیشبرد مفهوم placemake در شهر میزبان و در سطح بین المللی بود. PPS ، سازمانی غیرانتفاعی و حامی برای هفته مربوط به گردهماییهای مربوط به placemake میباشد، که به افراد کمک می کند تا فضاهای عمومی را برای برگزاری اجتماعات قدرتمند، ایجاد کنند.
در سال 1999، کتاب ” چگونه می توان در جایی گرد هم آمد؟ ” به چاپ رسید، کتابی كه سیر حرکت placemak و یك راهنمای 11 اصولی را برای ایجاد فضاهای پر جنب و جوش در جامعه را معرفی میکرد.
ادامه مطلب را به منظور درک 11 قانون موجود به همراه مثالهای مرتبط با هر قانون، مطالعه بفرمایید.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-1

1- جامعه متخصص است.

نقطه شروع با اهمیت در توسعه یک ایده برای هر فضای عمومی شناسایی استعدادها و دارایی های موجود در جامعه است:
افرادی که می توانند یک چشم انداز تاریخی ، بینشهای ارزشمندی در مورد نحوه عملکرد منطقه، درک مسائل مهم و آنچه برای آنها معنادار است، فراهم کنند.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-2

فضای عمومی تاپیس روژ در یک محله غیررسمی در هائیتی / برآمده از معماری بومی (استودیوی EVA)
با شعار ساختن “زندگی بهتر در همسایگی من” ، تاپس روژ یکی از چندین مکان عمومی در کارفور-فیویل ، هائیتی است که با چند عملکرد مختلف مانند ایجاد فضا، تشویق به تعاملات اجتماعی، و با هدف ایجاد مکانی ایمن تر و بدون خشونت و جرم ایجاد شده است. برنامه و طراحی هر دو جامعه محور هستند، از طریق یک رویکرد مشارکتی و تعامل جامعه ایجاد می شود. بنابراین، این فضای عمومی احساس شهروندی ، هویت و غرور ساکنان را تقویت می کند. جامعه و هنرمندان محلی حتی نقاشی های دیواری رنگی را ایجاد کرده اند ، با طرح هایی که از کارگاه های تعاملی جامعه پدید آمده است.

2- ایجاد یک مکان ، نه یک طرح

برای تغییر فضای کم عملکرد به یک “مکان حیاتی”، باید اجزای فیزیکی معرفی شوند تا مردم از آن استقبال کنند و احساس راحتی کنند. هدف، ایجاد مکانی است که دارای احساسات عمومی از جامعه ، یک تصور از راحتی و همچنین محیطی با فعالیت ها باشد که کاربردی است.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-10
Superkilen یک نسخه معاصر و شهری از یک باغ جهانی است. حاوی 3 بخش است، نیم مایل فضای شهری، با محوریت متفاوتترین محله های قومی و اجتماعی در دانمارک ، یک نمایشگاه غول پیکر از 60 ملیت مختلف مردم ساکن مناطق اطراف است. عناصر موجود در پارک می تواند از وسایل ورزشی ساحل لس آنجلس تا نخلستان های چین متغیر باشد. در واقع ، میدان قرمز شامل بازار، فرهنگ و فعالیت های ورزشی است ، میدان سیاه یک اتاق نشیمن شهری است و پارک سبز شامل امکانات ورزشی و زمین های بازی است.

3- به دنبال شرکای خود باشید

شرکاء می توانند مؤسسات محلی ، موزه ها ، مدارس یا دیگران باشند. آنها برای موفقیت آینده و تصور از یک پروژه فضای عمومی بسیار مهم هستند. آنها در ارائه پشتیبانی و بدست آوردن یک پروژه بسیار ارزشمند هستند.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-5

امکانات شهری / قطعه زمین ورزشی / ریکاردو سانز سوسا و رودریگو مارین بریسیو
امکانات شهری یا Amenidades Urbanas پروژه ای است که در آن شرکای زیادی دور هم جمع شده اند.
این پروژه توسط شهرداری کاراکاس ، به همراه ماموریت اجتماعی دانش و کار یا Misión Saber y Trabajo ، سازمان Pico Collective راه اندازی شده و با حمایت جامعه سازمان یافته، پروژه توانبخشی شهری فضاهای عمومی تفریحی را برای محیط های خانه سازی اطراف ایجاد می کند. در طی فرآیند، نماینده انجمنها بوسیله طراحان اولیه انتخاب شدهاند.

4- فقط با مشاهده می توانید چیزهای زیادی را ببینید

با بررسی چگونگی استفاده یا عدم استفاده مردم از فضاهای عمومی ، مشخص خواهد شد که چه نوع فعالیتهایی وجود ندارد و چه مواردی را می توان گنجانید. علاوه بر این ، هنگامی که این فضاها ساخته می شوند ، ادامه مشاهدات ، بینشی در مورد نحوه مدیریت آنها و تکامل آنها به مرور می دهد.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-6

بچه های محله همیشه از یک حیاط خلوت مشترک در این سرزمین مشترک مدرن در اواسط قرن لذت می بردند. این ساختاری بازی از این ساختار نمایشگاهی به عنوان یک آزمایشی قطعی برای تأمین مصارف عمومی از زمین به وجود آمد. این پروژه در اوایل دهه 50 میلادی، توسط معماران مشترک ، محله Five Fields به عنوان آزمایشی برای پرورش یک جامعه با ایجاد یک قطعه زمین مشترک ساخته شده است. صاحبان خانه در طول سالها تغییر کرده اند اما انجمن و مراقبتها و قدردانی از آن برای زمین مشترک باقی مانده است.

5- یک چشم انداز داشته باشید

چشم انداز در پشت یک پروژه یا فضا باید از هر جامعه بیرون بیاید تا احساس غرور را در افرادی که در مناطق اطراف زندگی و کار می کنند معرفی کند. در کنار این ایده ، نوع فعالیت هایی که قرار است اجرا شود و تصویری که باید به تصویر کشیده شود ، آمده است.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-9

پارک های حسین بن طلال / معماران Strelka + Strelka KB + Snøhetta
پارک حسین بن طلال در گروژنی که به عنوان یکی از اولین مکانهای عمومی معاصر در قفقاز روسیه در نظر گرفته می شود، یک پارک اسکیت ، زمین ورزشی ، زمین بازی ، مناطق تفریحی ، حوضچه ، یک سالن آمفی تئاتر و موارد دیگر را به وجود آورده است. در یک منطقه ناسازگار، چشم انداز اصلی پروژه، پاک کردن علائم تخریب و پوسیدگی از فضاهای عمومی و ایجاد نوع جدیدی از مرکز شهری است که می تواند ساکنان را با سنین مختلف به خود جلب کند و فرهنگ ملی و زیرساخت های مدرن را به هم متصل کند.

6- با گل قرمز مایل به آبی شروع کنید: سبک تر ، سریعتر ، ارزان تر

پیچیدگی فضاهای عمومی انجام همه کارها را در ابتدا دشوار می کند. بهترین فضاها با پیشرفتهای کوتاه مدت آزمایش می شوند که سالها می توانند مانند صندلی ، کافه های روباز ، هنرهای عمومی ، باغهای جامعه ، نقاشی های دیواری و غیره مورد آزمایش و پالایش قرار گیرند.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-15

Urban Bloom تجربهای است که با اتکا به مواد قابل استفاده مجدد و بازیافت شده ، آنچه را که در گذشته یک پارکینگ بود به یک باغ ایده آل پایدار شهری تبدیل کرد. انباشته شده به منظور تولید منظره ای شفاف که در آن انواع مختلفی از سناریوهای معمول شهری مانند گردهمایی های گاه به گاه ، مینی سخنرانی ها ، صندلی های تئاتر در فضای باز و غیره امکان پذیر است ، پالت های چوبی سکویی را ایجاد می کنند که باعث ایجاد یک باغ باز و استقبال می شود. این پروژه بازدید کنندگان را ترغیب می کند تا از طریق فضا و تفسیر هدف از طریق تجربیات و نیازهای خود ، فضا را مورد بررسی قرار دهند.

7- سه گوش کردن

مثلث ، طبق گفته هالی هاو ، روندی است که با آن برخی محرکهای خارجی ارتباط بین افراد را فراهم می کند و افراد غریبه را ترغیب می کند تا با غریبه های دیگر صحبت کنند ، گویی که آنها یکدیگر را می شناسند. در یک فضای عمومی، انتخاب و ترتیب عناصر مختلف در رابطه با یکدیگر می تواند فرآیند مثلث بندی را بوجود آورد و افراد را به هم نزدیک کند.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-11

پاپ آپ مبلمان خیابانی به مدت 2 هفته در مرکز شهر سیاتل در طول جشنواره طراحی سیاتل مورد استفاده قرار گرفت که با معرفی 8 ماژول متحرک، توانستند با ایجاد پیکربندی های فراوان ترکیبی از صندلی و محلهای نشیمن با فضای بازی ایجاد کنند. این پروژه با ایجاد تعامل در محیط ساخته شده و تحرکات معمول در خیابان های شهر ، توسط پروژه LMN Architects مستقر در سیاتل محقق شد. مبلمان خیابانی با بسیاری از کارکردهای ممکن در یک مرکز تفریحی موقت برای صحبت کردن ، بازی و سرگرمی ایجاد شد.

8- آنها همیشه می گویند “این امکان پذیر نیست”

هنگام تولید فضاهای عمومی خوب ، مقابله با موانع اجتناب ناپذیر است ، زیرا “ایجاد مکان” کار واقعی نیست که بعضی از متخصصان بتوانند انجام دهند. با یک فرآیند پیچیده تر، پیشرفت های کوچک در پرورش جامعه می تواند اهمیت “مکان ها” را نشان دهد و به غلبه بر موانع کمک کند.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-7

پروژه بازسازی برای فضای عمومی واحد مسکن سن پابلو با هدف تبدیل “واحدهای مسکونی جدا از هم” به ” واحدهای رایج و مشترک” انجام شد. پیش از این ، این واحد با دیوارها ، نرده ها و موانعی که ساکنان خودشان ساخته بودند ، تقسیم می شد و فضای عمومی را به خود اختصاص می دادند. با یک استراتژی فراگیر ، مردم برای کمک به طراحی مجدد واحد خود و حذف نرده ها گرد هم آمدند ، ایده ای که در ابتدا گزینه ای برای ساکنان نبود. با طراحی توسط جامعه ، این پروژه واحدهایی را برای فعالیتهای مختلف و یک اتاق چند منظوره که معمولاً به عنوان یک کتابخانه در آن قرار دارد ، مجهز کرده است.

9- بصورت عملکرد حمایتی:

ورودی از جامعه و شرکای احتمالی ، درک نحوه عملکرد سایر فضاها ، آزمایش و غلبه بر موانع و مشکلات امروزی مفهوم فضا را فراهم می کند. اگرچه طراحی مهم است ، این عناصر دیگر به شما می گویند برای تحقق بخشیدن به چشم انداز آینده به چه فرم و شکلی نیاز دارید.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-13
روبان قرمز 500 متری ، از وسط پارک Qinhuangdao می گذرد و کارکردهای روشنایی ، صندلی ، تفسیر محیطی و جهت گیری را در خود جای داده است. تضاد موجود بین پیش زمینه زمین های طبیعی و پوشش گیاهی، با طراحی حداقل در عین حال واضح و روشن، این پروژه با حفظ فرصت های جدید برای تفریح و آموزش محیط زیست، این چالش را داشت که زیستگاه های طبیعی را در کنار رودخانه حفظ کند. این پروژه نشان می دهد که چگونه یک راه حل جزئی طراحی می تواند به پیشرفت چشمگیر در چشم انداز دست یابد.

10- پول مهم نیست…

ایجاد زیرساخت های اصلی فضاهای عمومی ، عناصری مانند دستفروشان، کافه ها ، گل ها و صندلی ها، که مورد استفاده قرار میگیرند، گران نیستند. علاوه بر این ، وقتی افراد درگیر این فرآیند هستند ، مزایای بدست آمده در مقایسه با هزینه صورت گرفته، بسیار گسترده تر و در نتیجه به چشم می خورد.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)
CatalyticAction در یکی از مدارس توسعه یافته در سکونتگاه های پناهندگان ، یک زمین بازی را طراحی و ساخته است ، که کودکان را در طی کل مراحل درگیر می کند و اجازه می دهد تا سازهها به راحتی از هم جدا شوند ، حمل و نقل صورت پذیرد ، یا مجدداً ساخته شود یا دوباره ساخته شود. این پروژه می کوشد تا این مفهوم را به چالش بکشد و صلاحیت آنچه را که در مواقع اضطراری ضروری به نظر می رسد ، به چالش بکشد و تعریف یک زمین بازی را در شرایط اضطراری به چالش بکشد. این پروژه امکانات بازی و همچنین کودکان را ترغیب می کند تا خودشان زمین بازی را طراحی کنند.

11- شما هرگز تمام نخواهید شد.

امکانات فرسوده، نیاز به تغییر دارند و اتفاقات دیگر در یک محیط شهری اتفاق می افتند. نیاز به تغییر و داشتن انعطاف پذیری مدیریت برای تصویب آن تغییر چیزی است که باعث ایجاد فضاهای عمومی عالی و شهرها و شهرها می شود.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-4

Green Cloud یک روش با هدف بهبود توانایی مدیریت آب باران و همچنین فراهم کردن فضای سبز و راحتی مشترک برای ساکنان است. این ایده که به راحتی قابل کپی کرد است، باعث استفاده از تعداد زیادی سقف که امکان بازسازی آن را دارند، میشود. این ابتکار ، مناطقی از فعالیتهای فرهنگی را ایجاد کرد ، جایی که فعالیتهای جدید به طور خودجوش معرفی می شوند ، و پروژه را بطور مداوم در حال تحول قرار می دهند.

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-18
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-17
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-16
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-15
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-14
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-13
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-12
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-11
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-10
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-9
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-8
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-7
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-6
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-5
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-4
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-3
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-2
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-1
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)
فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-18
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

فضاهای عمومیمجله معماریمطالب آموزشیمقاله

مطالب مرتبط

پلی کربنات در ساختمان سازی-5

استفاده از پلی کربنات در ساختمان سازی

ایده های چیدمان مبلمان برای یک اتاق نشیمن کوچک

ایده های چیدمان مبلمان و نحوه دکوراسیون یک اتاق نشیمن کوچک

کاغذ دیواری-7

چطور مقدار مورد نیازمان از کاغذ دیواری را محاسبه کنیم؟

طراحی پارکینگ6

طراحی پارکینگ برای فضای شهری انعطاف پذیر در سئول

طراحی باشگاه مکعب

طراحی باشگاه مکعبی شکل با استفاده از کانتینر های استفاده شده در توچال

دفتر ویلا مادی_2

طراحی ویلا در شمال ایران توسط استودیو معماری دیدا

نما های جنبشی(چرخشی)2

نماهای جنبشی در معماری چیست؟

اتاق خواب

نکاتی برای هرچه بهتر طراحی کردن اتاق خواب

ساخت خانه چوبی-3

آنچه یک معمار باید درباره سازه های چوبی و محافظت آن از آتش بداند

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x