10 طراحی برتر شهری در سال 2019-222

روند طراحی اغلب نتیجه تأثیرات فرهنگی خارجی ، ایجاد آوانگارد و راه حلهای نوآورانه برای نیازهای روزافزون مردم است. اگرچه به نظر می رسد دنیای طراحی مانند یک هیئت مدیره خلق و خوی بزرگ است ، اما برخی از شهرها با پروژه های اخیر خود موفق شده اند از بقیه برآیند.

به عنوان بخشی از فهرست سالانه طراحی شهرها ، مجله Metropolis 10 شهر را در 5 قاره با پروژه های جذاب که شهرسازی معاصر را با تأثیرات سنتی و دور از ذهن هماهنگ کرده است ، برجسته کرده است.

لیما، پرو


در اواخر قرن بیستم ، معماری پرو تحت تأثیر منازعات داخلی اجتماعی و اقتصادی قرار گرفته است ، به همین دلیل چندین معمار مانند ساندرا بارکلی و ژان پیر کروس مجبور شدند برای تحصیل و کار به خارج از کشور سفر کنند. این دوتایی تحصیلات معماری و حرفه ای خود را در پاریس آغاز کرد و تنها تا اواخر دهه 1990 بود که اوضاع در پرو به تدریج بهبود یافت و آنها اولین کمیسیون بزرگ پرو خود را دریافت کردند ، که این دوتایی راه بازگشت به خانه را داشت. کار آنها ترکیبی از تأثیرات پاریسی و تکنیک های تاریخی پرو است و نشانه های مکانی خاص آب و هوایی را به عنوان مرجع در نظر می گیرد. معماران برای ساختمان اداری Beehive Office در لیما ، این ساختمان را برای حداکثر رساندن فضاهای داخلی ، با استفاده از “اسکلت های بتونی” روی نما ، نمای بیرونی ساختند.

بوینس آیرس، آرژانتین

بوینس آیرس، آرژانتین
رود ماتانزا از اهمیت زیادی در فرهنگ آرژانتین برخوردار است. این رودخانه در مجاورت محله La Boca ، محل تولد تانگو قرار دارد ، زیرا این مکان برای مهاجرانی بود که در اواخر قرن بیستم راهی کشور شدند. از چند دهه پیش ، این منطقه به دلیل جنایت و فقر بدنام شد ، به همین دلیل هنرمند پائولا وگا و مجموعه هنری محلی Triba با استفاده از فضاهای نادیده گرفته و کلیشه ای منطقه ، نقاشی های دیواری پر جنب و جوش با عنوان “Esplendor” را روی دهانه دیوار رودخانه ایجاد کردند. نقاشی دیواری تعبیر روشن از رودخانه است ، از قایق ها ، هواپیماها و تفرجگاه رودخانه قابل مشاهده است. همراه با نقاشی دیواری Esplendor ، Triba چندین نصب و اثر هنری پراکنده در اطراف محله ایجاد کرده است.

تیرانا ، آلبانی

تیرانا ، آلبانی
گذشته از فعالیت در سیاست ، ادی راما ، شهردار سابق تیرانا (و نخست وزیر فعلی آلبانی) یک هنرمند است. پس از جنگ جهانی دوم ، این کشور تحت پشتیبانی رژیم کمونیستی با پشتیبانی چینی ها و شوروی ها اداره می شد. این قانون که تقریباً 4 دهه به طول انجامید ، آن را از نظر اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی جدا کرد. هنگامی که راما در سال 2000 مسئولیت این کار را به عهده گرفت ، این شهر تحت سرمایه گذاری و پر از ساختارهای بدون مجوز قرار گرفت. از جمله دستاوردهای وی ، ساختمانهای غیرقانونی را تخریب کرد ، به فضای سبز اضافه کرد و یک نقشه جامع جاه طلبانه تهیه کرد. میدان Skanderbeg ، توسعه یافته با 514NE ، Anri Sala ، و Plan en Houtgoed ، یک مکان عمومی شهری است که دارای چشمه ها ، فضای سبز و پلاک ها است. 130،000 کاشی از 30 نوع سنگ بومی یک هرم کم را پوشش می دهد که مشرف به اپرا ، موزه ملی و بانک ملی است.

والنسیا ، اسپانیا

والنسیا ، اسپانیا

ماریوی کالوو ، هنرمند والنسیا و ساندرو توتیل ، نوازنده استرالیایی در حالی که آماده ساخت اولین آپارتمان خود بودند ، با ایده ساخت وسایل کم نور با روکش های چوبی مواجه شدند. این زوج سرانجام در سال 1995 شرکت نورپردازی خود را LZF تأسیس کردند و قطعات چوب امضائی را با چوب طبیعی و کاردستی پیچیده ایجاد کردند. Koi یک قطعه نور مجسمه سازی است که توسط LZF Lamps ساخته شده و توسط استودیوی اینوکوو مستقر در بارسلونا طراحی شده است. این مجسمه سبک غول پیکر به شکل کپور با الهام از سطح چوبی درهم تنیده لامپ آرمادیلو LZF ساخته شده و برای یک فیلم انیمیشن تصور کرده است.

تولسا ، اوکلاهما

تولسا ، اوکلاهما
اگرچه تولسا به ندرت با یک فرهنگ طراحی پیشگامانه همراه است ، اما مکان جمع آوری توسط مایکل ون والکنبورگ همکاران با هدف رد این تصور غلط است. پارک شهری کنار دریا با مساحت 100 هکتار (تقریبا 400000 متر مربع) جذابیت عمومی جدید این شهر است که دارای تخته های سدر و افرا ، شومینه های بقعه ، سایبان های درختی ، مناطق عملکردی ، اسلایدهای غول پیکر ، غرفه ها ، پارک اسکیت و زمین های بازی است.

ممفیس ، تنسی

ممفیس ، تنسی
ممفیس دومین شهر بزرگ تنسی است که جرم و فقر بالایی دارد. با کم شدن شهر به تدریج از شهرت خود ، چندین پروژه استفاده مجدد جدید و تطبیقی ​​در حال شکل گیری است ، مانند Ballet Memphis ، یک سیستم مشترک دوچرخه و پروژه احیای رودخانه. گرچه در یک مکان غفلت و محدود واقع شده است ، پارک گلی مدیسون خیابان دارای گوه برای ارائه است. پارک شهری که توسط معماری دیویس توویز طراحی شده است ، در یک کوچه باریک قرار دارد و جایگزین Burger King می شود. از آنجا که سایت آن شیب دار است ، معماران این پارک را به دو مثلث بتونی با نیمکت های رنگی و نشانه گذاری تقسیم کردند.

داکار، سنگال

داکار، سنگال
در سنگال ، خدمات طراحی حرفه ای بسیار گران قیمت هستند و صنعتگران را در معرض بازار قرار می دهند که کار ارزان تر را ترجیح می دهد. بی بی سک ، طراح سنگال ، که مبلمان برای هرمان میلر و نوکرافت طراحی کرده است ، آزمایشگاه طراحی با نام Dakar Next را راه اندازی کرد ، ابتکاری که هدف آن تغییر چگونگی طراحی در درک و ارزش در سنگال است. او با چندین صنعتگر همکاری کرده و هزینه های مواد را تقسیم کرده و سود طرح های آنها را نیز تقسیم می کند ، اقدامی که وی معتقد است منصفانه از مزیت بازار کار است. خلاقیت های وی از قطعات مبلمان مقرون به صرفه ای که در IKEA به کالاهای خرده فروشی رده بالا فروخته می شود ، مانند صندلی Moroso او که بیش از 2000 دلار هزینه دارد.

الجزایر ، الجزایر

الجزایر ، الجزایر
در فوریه سال 2019 ، میلیون ها شهروند الجزایر به خیابانها آمدند و خواستار تغییر سریع سیستم سیاسی خود شدند. پیش از اعتراضات ، جمعی از شهرستانی ها و پنل شناسان در موزه ملی هنرهای مدرن و معاصر – الجزایر جمع شده اند تا در مورد پیشنهاد پل در سراسر خلیج الجزایر بحث و گفتگو کنند. ناسیم و سیهم باغلی ، معماران پشت این طرح ، ابتدا این طرح را در طرح های اولیه مفهومی تصور می کردند ، و قلعه عثمانی را در تنتفوست با کاسبه به سمت غرب متصل می کردند. هزینه تخمین زده شده این پیشنهاد 1.5 میلیارد دلار بود ، مبلغی که باعث بحث و گفتگو در بین مجریان شد. در ماه ژانویه ، بقیه نشستی با عنوان La Rencontre d’Alger ، با هدف پیشنهاد راه حل های شهری برای توسعه شهر ، جلساتی ترتیب داد.

جاکارتا، اندونزی

جاکارتا، اندونزی
اگرچه طراح آلوین تیترویروجو اظهار می دارد که او رابطه ای با “عشق-نفرت” با جاکارتا دارد ، اما رویکرد سبکی او در مورد مبلمان و طراحی داخلی همیشه با ریشه های فرهنگ او در ارتباط است. طراح رویکرد آوانگارد را با متریال سنتی انجام می دهد و در مورد مواد محلی و صنایع دستی آزمایش می کند. او Dapour 100 Eatery & Bar با اشکال تصفیه شده ، نیمکت های پر جنب و جوش و صندلی های سالن پذیرایی مزین شده است ، همه با مواد و نیروی کار محلی ساخته شده اند.

فوکووکا ، ژاپن

فوکووکا ، ژاپن

كونيو ماكاوا به عنوان يكي از مشهورترين مدافعان مدرنيستي ژاپن شناخته مي شود. وی در سال 1979 موزه هنر فوکووکا را با سقف های طاق های طاق ، خلبان های بتونی و تراس های کاشی کاری ساخت. شركت ژاپنی Azusa Sekkei مسئول بازسازی 3 ساله اخیر بود. این شرکت خواستار ایجاد فضایی با دسترسی بیشتر ، گسترش گالری ها ، اضافه کردن یک کافه و فروشگاه و یک فضای باز در فضای باز شده و سبک معماری گذشته و نیازهای فعلی موزه را گرد هم آورده است.

سایت

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

ااادر حال ویرایش

مطالب مرتبط

برنده گان مسابقه معماری سال 2019 جهان

WERK + Snøhetta برنده مسابقه،برای طراحی یک مرکز جدید دریایی در دانمارک

ایستگاه اتوبوس تیلبورگ1

ایستگاه اتوبوس تیلبورگ / معمارنبورگ هذیان زد

نشیمن-1

پروژه skinnySCAR/ایده های برای استفاده از فضاهای خالی در ساختمان

Şahane duş kabinleri ile 14 modern banyo

اتاق خواب 7

راحتی و طراحی در اتاق خواب توسط پیانکا

فضایی آموزش کودک-15

نحوه تحریک استقلال کودکان از طریق معماری و روش مونتسوری222

مجتمع رسانه ای

مجتمع رسانه ای طراحی توسط استودیوی CAAT333

خانه ی روی صخره-10

خانه ی روی صخره در اسپانیا

Lakewood در اواسط قرن

22 اتاق خواب دنج و زیبا Midcentury

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x