10 گیاه مناسب برای اتاق خواب شما

گیاهان خانگی : گیاهان مناسب برای پرورش در اتاق خواب

قرار است اتاق های خواب برای شارژ مجدد  شما باشند و فضای سبز می تواند کمک زیادی به دستیابی به این حس آرامش کند. خانه شما مملو از نور طبیعی باشد یا برای روشنایی به لامپ ها و قلاب های سفید احتیاج داشته باشد ، این گیاهان خانگی می توانند در اتاق خواب شما رشد کند و آن را برای خواب آرامتر مناسب کند.

اسپاتی فیلوم(Peace Lily)

صلح لیلی(Peace Lily)
گیاهان اسپاتی فیلوم یکی از ماندگارترین و محبوب ترین گیاهان آپارتمانی برای اتاق خواب است و دلیل خوبی هم دارد: برگ های براق آن در شرایط کم یا زیاد نور رشد کرده و ریشه های آن انواع عادات آبیاری را تحمل می کنند.

اگر اتاق شما پنجره دارد ، قرار گرفتن این گیاه در همان نزدیكی باعث افزایش تولید گل های سفید می شود كه هفته ها دوام می آورند.

مطالب پیشنهادی : گیاهان خانگی : معرفی بهترین گیاهان خانگی برای رشد در حمام خانه

نخل شامادورا(Parlor Palm)

نخل سالن(Parlor Palm)
نخل شامادورا (Chamaedorea elegans) در مناطق سایه نسبی تا کامل در گواتمالا رشد می کند ، به همین دلیل شاهد رونق این نمونه ها در ادارات ، مراکز خرید و سایر فضاهای داخلی بدون نور طبیعی هستید. در حقیقت ، نور زیاد باعث خراب شدن برگهای این گیاه می شود ، بنابراین این گیاه را از پنجره های روشن اتاق خواب دور نگه دارید. مکانی نزدیک به حمام که باعث افزایش رطوبت می شود ایده آل است ، زیرا آفاتی مانند کنه ها را که در شرایط خشک تکثیر می شوند ، دفع می کند.

گیاه پاپیتال(English Ivy)

پیچک انگلیسی(English Ivy)
پاپیتال به عنوان یک گیاه در فضای باز می تواند رفتار تهاجمی داشته باشد ، و ساقه های چسبیده را از روی سازه ها و بالای تنه درختان بفرستد. با این حال ، می توانید از طریق یک دایره کوچک یا حلقه ، از تمایل به گسترش پیچک در اتاق خواب استفاده کنید و یک اثر هنری زنده ایجاد کنید.

مطالب پیشنهادی : گیاهان خانگی : مشخصات گیاه نخل گلدانی و نحوه پرورش آن در خانه

در هر شرایط نوری ، پاپیتال ها در سبدهای آویز یا روی یک میز کناری جذاب هستند. این گیاهان با آبیاری کم هم بسیار خوب رشد می کنند.

سانسیویریا(Snake Plant)

گیاه مار(Snake Plant)
برگهای چرمی و بند دار سانسویرا برای زنده ماندن در شرایط سخت آفریقای غربی ، جایی که خاک فقیر است و باران نامنظم است ، سازگار شده است. شما نیازی به مقابله با برگهای نامرتب و افتاده یا هرس پیچیده ندارید. فقط هر دو هفته یکبار آن را آبیاری کنید.

دراسنا بلالی(Corn Plant)

گیاه ذرت(Corn Plant)

دراسنا بلالی با تنه و برگ های بلند و براق ، گیاه قابل توجهی است که می تواند در گوشه اتاق خواب قرار گیرد. این گیاهان سایه را تحمل می کنند ، اما  گلهای سفید را در یک مکان آفتابی تولید می کنند. دراسنا بلالی سمی است و نباید آن را در اطراف حیوانات خانگی یا بچه های کنجکاو نگه دارید.

 ژربرا جامزونی (Gerber Daisy)

گربر دیزی(Gerber Daisy)

ژربرا (Gerbera) یک گیاه اثیری برای اکثر مردم است. انتظار نداشته باشید که این بومی آفریقای جنوبی کمبود نور یا آب را تحمل کند. این گیاهان در شرایط گلخانه ای ناز و لعب می شوند و فقط نمی توان آنها را در یک محیط عادی اتاق خواب تکرار کرد. با این حال ، این گیاه نسبتا ارزان با چنین شکوفه های عالی و زنده ، نشاط شما در کنار تختخواب را افزایش می دهد.

فیکوس لیراتا(Fiddle Leaf Fig)

شکل برگ کمانچه(Fiddle Leaf Fig)
فیکوس لیراتا (Ficus lyrata) با توجه به حضور مکرر در مجلات و وبلاگ های خانگی ، یکی از مرسوم ترین گیاهان خانگی است. برگهای بزرگ ، نقطه کانونی آن است ، بنابراین تأمین نور مناسب برای سرسبز نگه داشتن گیاه در محیط اتاق خواب ضروری است.

فیکوس لیراتا در زیر طبقه سایه دار جنگل رشد می کند ، اما مقداری نور غیر مستقیم از پنجره ای رو به شرق به رشد این گیاهان کمک می کند.این گیاه را بر روی صفحه ای از سنگریزه های پر از آب قرار دهید تا رطوبت در مجاورت گیاه افزایش یابد. به طور خلاصه ، فیکوس لیراتا همه چیز را در حد متوسط ​​، از جمله نور ، آب و دما دوست دارد.

آلوئه ورا(Aloe Vera)

آلوئه ورا(Aloe Vera)
برگ های گوشتی گیاهان آلوئه ورا (Aloe barbadensis) به یک نقطه روشن در اتاق خواب احتیاج دارند اما اگر آبیاری را برای چند هفته فراموش کنید ، چندان مشکلی نخواهد داشت. این گیاهان شاد باعث جبران خسارت هایی می شوند که می توانید برای شروع گیاهان جدید آنها را حذف کنید .

منبع : Thespruce

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

طراحی داخلیگیاهان خانگی

مطالب مرتبط

اتاق زندگی مدرن-11

اتاق نشیمن مدرن با فرش های سیاه و سفید

ایده عالی اتاق خواب 9

20 ایده عالی اتاق خواب با تختخواب های الهام بخش

فنگ شویی آشپزخانه_8

چگونه بهترین رنگ های فنگ شویی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنیم ؟

اتاق خواب کوچک-7

ایده های طراحی : چگونه اتاق خواب کوچک خود را به صورت شیک تزئین کنیم

بدترین رنگ های رنگی 6

نکاتی مفید برای انتخاب رنگ های مناسب برای محیط ها و فضاهای کوچک

اتاق خواب صنعتی-10

طراحی اتاق خواب به سبک ها و طرح های مختلف

ایده طراحی اتاق خواب-6

نکات مهمی که در طراحی اتاق خواب باید رعایت کنید.

میز بلند

طراحی تخت خواب های کودکان به صورت دو نفره و سبک مینیمالیستی مدرن

راهنمای سبک-3

راهنمای چگونگی طراحی اتاق نشیمن به سبک معاصر

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x