طراحی بیمارستان

برنامه ریزی برای گسترش بیمارستان نانجینگ  در زمینی به مساحت 32000 متر مربع

بیمارستان نانجینگ که توسط یک سرمایه گذار کانادایی به نام دکتر مکلین تأسیس شده است ، در مرکز شهر نانجینگ واقع شده است و یکی از مشهورترین بیمارستان های چین است.

طراحی بیمارستان1

طراحی بیمارستان2

طراحی بیمارستان1

طراحی بیمارستان4گسترش اولیه بیمارستان به دلیل توسعه فناوری های نوین پزشکی و همچنین افزایش جمعیت شهر بود. با وجود  اینکه مقیاس بیمارستان بسیار بزرگ بود  ، بسیاری از این گسترش های اولیه برای اضافه کردن و تغییر کارکرد بخش های موجود برای تأمین نیاز روزافزون خدمات پزشکی بوده است. در نتیجه ، عملکرد بسیاری از طبقات به خوبی ساماندهی شده و برای بیمارستان بهینه سازی شده است.

به عنوان مثال ،یکی از قسمت هایی که مورد تغییرات قرار گرفته بخش سرپایی موجود درضلع شرقی بود که با ساختمان های اصلی بیمارستان که در ضلع غربی قرار داشت، فقط از طریق یک گذرگاه زیرزمینی باریک متصل بود ، که باعث ناراحتی بیماران و کارمندان می شد.

طراحی بیمارستان5

در سال 2004 ، در پاسخ به تقاضای روز افزون خدمات پزشکی ،  شهرداری نانجینگ تصمیم به گسترش بیمارستان  در زمینی به مساحت 32000 متر مربع را گرفت تا تغییراتی بنیادین را در آن اجرا کند.

طراحی بیمارستان6

گسترش بیمارستان نانجینگ

پس از بحث و مشورت زیاد با رییس بیمارستان ، تیم طراحی به سرپرستی وینسنت ژانگ برای ساخت و توسعه این پروژه انتخاب شدند. بر این اساس ، ظرفیت بیمارستان به 2800 تختخواب افزایش یافت که 1600 مورد آن در طراحی مجدد اضافه شد. همچنین قسمت اورژانس نیز به ظرفیت روزانه 10000 نفر رسید .

مطالب پیشنهادی : نمای هنری ساختمان پارکینگ جدید بیمارستان اسکنازی (eskenazi hospital)

طراحی بیمارستان7

طراحی بیمارستان8

در صورت مقایسه می توان گفت این پروژه در حقیقت برابر با برج 420 متری Jinmao ، بلند ترین ساختمان چین در آن زمان است. اما برخلاف انتظار عمومی در طراحی ساختمان بیمارستان ، یک گزینه غافلگیرکننده انتخاب شد: به جای اینکه کف قسمت های تازه ساخت با یکدیگر ادغام شود ، تصمیم گرفته شد که برای ایجاد یک سری فضای سبز ، کف ها جداگانه از هم طراحی شود.

این بیمارستان کم ارتفاع ساخته شد که کاملاً مخالف روند طراحی در آن زمان بود . اما در حال حاضر ، طراحان  کاملاً مطمئن هستند که تصمیم درستی گرفته اند ، زیرا این کار نه تنها باعث کاهش ترافیک عمودی ساختمان می شود که یک مشکل برای بیمارستان های عمومی بزرگ است ، بلکه باعث ایجاد منطقه ای بزرگ در طبقات پایینی برای قرار گیری مراجعین می شود.

طراحی بیمارستان9

طراحی بیمارستان10

اما چنین طراحی اصلا کار ساده ای نبود. در واقع ، با انتخاب یک نقشه با ارتفاع کم برای بیمارستان، معماران با چالش های مختلفی روبرو شدند: از ساماندهی مناطق تازه ساخت و درک و تحلیل عملکرد آن ها گرفته تا برنامه ریزی مدل عملیاتی ایده آل برای ساختمان جدید بیمارستان  ، همگی مورد بررسی دوباره قرار گرفت.

منبع : archdaily

معماران: Lemanarc SA
مساحت: 230000 متر مربع
سال: 2012

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

مجموعه های بهداشتی و درمانیمعماری

مطالب مرتبط

مجتمع گلنان پوراتوس طراحی توسطA1 معماری4

طراحی وساخت مجتمع چند منظوره گلنان پوراتوس توسط گروه معماری A1

طراحی کتابخانه

بازسازی انتشارات قدیمی در مادرید توسط معماران رودریگز و اوریول

فضاهای عمومی(فضای سبز و پارک)-8

11 قانونی که باید هنگام ایجاد فضاهای عمومی شلوغ رعایت کنید.

ساختار پارکینگ شهر سانتا مونیکا 8

طراحی پارکینگ شهر سانتا مونیکا شماره 6 در مرکز این شهر و نمای جذاب

طراحی جالب کفش فروشی

طراحی جالب فروشگاه کفش فیدنزا در ایتالیا

خانه ویلا پگاه

طراحی ویلای پگاه در یک باغ 1100 متر مربعی در غرب استان تهران

طراحی فروشگاه

طراحی فروشگاه لوازم آرایشی مووی 120متر مربع در بلژیک

ویلای آفتابپرست20

معماری بی نظیر ویلای آفتاب پرست در اندونزی

افتتاح سالن موسیقی ریتمیک معماری OPEN-3

افتتاح سالن موسیقی ریتمیک معماری OPEN

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x