پردیس هوانوردی

گروه طراحی HENN پردیس هوانوردی سینو فرانسه را در چین طراحی می کند

HENN اولین ساخنمان هوانوردی چین و فرانسه در شهر هانگزوی چین طراحی شده است. با حمایت دولت فرانسه ، این پروژه عمومی با هدف استقبال از 10،000 دانشجو و محقق انجام شده است. با هماهنگی طراحی معاصر با میراث فرهنگی سنتی چین ، این پروژه به منظور ادغام طرح جامع با توپوگرافی طبیعی طراحی شده است.

پردیس هوانوردی-1

طرح جدید پردیس با همکاری دولت چین و فرانسه برای ارتقاء تحقیقات و نوآوری در زمینه حمل و نقل هوایی ساخته شده است. همانطور که این تیم توضیح می دهد ، این طرح به فرهنگ سنتی لیانگ ژو ، یک سایت میراث جهانی یونسکو واقع در دلتای رود یانگ تسه چین اشاره دارد. این طرح شامل یک تمرکز زیربنایی بر روی سیستم آب است: کانال ها و اسکله ها در جریان های آبرسانی موجود ایجاد شده اند تا هشت جزیره پردیس و دو جزیره فناوری ایجاد شود. هر خوشه عملکردی توسط سیستم رودخانه و یک باغ بزرگ احاطه شده است.

پردیس هوانوردی-2
معمار ارشد توضیح می دهد که یک قسمت صنعتی و آموزشی و قسمت دیگر چشم انداز  اسکلت برنامه ریزی کلی را تشکیل می دهد. قسمت اول شمال و جنوب را با حیاط ها ، میادین و جاده ها متصل می کند ، همچنین قسمت آموزشی ، آموزشگاه های عمومی ، آزمایشگاه ها و ساختمان های عملکردی را با هم ترکیب می کند. قسمت چشم انداز ، کریدور سبز در ضلع غربی شهر را با ورودی اصلی شرق – غرب پردیس متصل می کند و از طرف شرق به کوه امتداد می یابد و به کریدور چشم انداز اصلی پردیس تبدیل می شود.

پردیس هوانوردی-6در قلب پروژه ساختمان مرکزی بخش  “سقف پرواز” قرار دارد. کارکردهای عمومی و مشترک بین قسمتهای مختلف ساختمان مرکزی توزیع شده است که شامل آزمایشگاههای تحقیقاتی ، کلاسهای درس ، سالن های همایش ، غذاخوری ها و سالن های ورزشی است. اینها در اطراف یک حیاط مرکزی مرتب شده و توسط قلاب های بام بهم مرتبط هستند. سقف مقعر سبک وزن در بالای ساختمان اصلی شناور است . از ترکیب عناصر فرهنگی باستانی لیانگژو ، مواد  طبیعی و بافت سنگ تراشی برای نمای ساختمانها استفاده شده است.

پردیس هوانوردی-4
پردیس هوانوردی-5
پردیس هوانوردی-3
پردیس هوانوردی-2
پردیس هوانوردی-1
پردیس هوانوردی-6
پردیس هوانوردی
پردیس هوانوردی-4
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

فضاهای عمومیمعماری

مطالب مرتبط

دکوراسیون داخلی مدرن خانه رهنما ، دفتر معماری خانه طرح

طرح برج زعفرانیه

طراحی ساختمان مفهومی توسط استودیو چالش

هتل در اندونزی

طراحی هتل در اندونزی که به هتل رقص معروف است

طراحی بانک1

نکاتی که باید برای طراحی بانک بدانید

Nextoffice طراحی برج ترکیبی حجمی و مخلوط در ایران

طرح مفهومی از برج آفرینش در شیراز ، طراحی شده توسط استودیوی طراحی NextOffice

موسسه گویش

طراحی و ساخت موسسه گویش در اصفهان توسط استودیوی معماری SATRAP

یاست خانه

بازسازی یک پروژه ساختمانی در یزد توسط استودیوی معماری KA

طراحی بوتیک زنانه

طراحی و ساخت فروشگاه لباس فروشی دو طبقه در قلب لندن با منابع بازیافتی

سام پاسداران

طراحی مرکز خرید در تهران

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x