پردیس هوانوردی

گروه طراحی HENN پردیس هوانوردی سینو فرانسه را در چین طراحی می کند

HENN اولین ساخنمان هوانوردی چین و فرانسه در شهر هانگزوی چین طراحی شده است. با حمایت دولت فرانسه ، این پروژه عمومی با هدف استقبال از 10،000 دانشجو و محقق انجام شده است. با هماهنگی طراحی معاصر با میراث فرهنگی سنتی چین ، این پروژه به منظور ادغام طرح جامع با توپوگرافی طبیعی طراحی شده است.

پردیس هوانوردی-1

طرح جدید پردیس با همکاری دولت چین و فرانسه برای ارتقاء تحقیقات و نوآوری در زمینه حمل و نقل هوایی ساخته شده است. همانطور که این تیم توضیح می دهد ، این طرح به فرهنگ سنتی لیانگ ژو ، یک سایت میراث جهانی یونسکو واقع در دلتای رود یانگ تسه چین اشاره دارد. این طرح شامل یک تمرکز زیربنایی بر روی سیستم آب است: کانال ها و اسکله ها در جریان های آبرسانی موجود ایجاد شده اند تا هشت جزیره پردیس و دو جزیره فناوری ایجاد شود. هر خوشه عملکردی توسط سیستم رودخانه و یک باغ بزرگ احاطه شده است.

پردیس هوانوردی-2
معمار ارشد توضیح می دهد که یک قسمت صنعتی و آموزشی و قسمت دیگر چشم انداز  اسکلت برنامه ریزی کلی را تشکیل می دهد. قسمت اول شمال و جنوب را با حیاط ها ، میادین و جاده ها متصل می کند ، همچنین قسمت آموزشی ، آموزشگاه های عمومی ، آزمایشگاه ها و ساختمان های عملکردی را با هم ترکیب می کند. قسمت چشم انداز ، کریدور سبز در ضلع غربی شهر را با ورودی اصلی شرق – غرب پردیس متصل می کند و از طرف شرق به کوه امتداد می یابد و به کریدور چشم انداز اصلی پردیس تبدیل می شود.

پردیس هوانوردی-6در قلب پروژه ساختمان مرکزی بخش  “سقف پرواز” قرار دارد. کارکردهای عمومی و مشترک بین قسمتهای مختلف ساختمان مرکزی توزیع شده است که شامل آزمایشگاههای تحقیقاتی ، کلاسهای درس ، سالن های همایش ، غذاخوری ها و سالن های ورزشی است. اینها در اطراف یک حیاط مرکزی مرتب شده و توسط قلاب های بام بهم مرتبط هستند. سقف مقعر سبک وزن در بالای ساختمان اصلی شناور است . از ترکیب عناصر فرهنگی باستانی لیانگژو ، مواد  طبیعی و بافت سنگ تراشی برای نمای ساختمانها استفاده شده است.

پردیس هوانوردی-4
پردیس هوانوردی-5
پردیس هوانوردی-3
پردیس هوانوردی-2
پردیس هوانوردی-1
پردیس هوانوردی-6
پردیس هوانوردی
پردیس هوانوردی-4
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

فضاهای عمومیمعماری

مطالب مرتبط

مرکز هنرهای سورنسون4

ساخت مرکز بزرگ هنرهای سورنسون در سیدار فلوریدا ، آمریکا

شرکت علم و فناوری Merck-8

طراحی سایت مرکز علم و فناوری Merck در دارمشتات آلمان

طراحی فست فوم

طراحی فروشگاه چند منظوره در مکزیک

طراحی بیمارستان

برنامه ریزی برای گسترش بیمارستان نانجینگ  در زمینی به مساحت 32000 متر مربع

طراحی مرکز انکولوژی کودک

طراحی مرکز انکولوژی کودکان پرنسس ماکسیما در اوترخت هلند

طراحی شوروم پاسارگارد ، پوریا احمدی

معماری ساختمان سی خانه با نمای آجری مدرن ، علیرضا مشهدی میرزا

طراحی داروخانه11

طراحی داروخانه لردِلو در پرتغال توسط معمار برجسته خوزه کارلوس کروز

طراحی کلینیک

طراحی مرکز اطفال CHOP Buerger Center در غرب فیلادلفیا 

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x