صفحه آشپزی سرامیکی

کارهایی که باید برای حفظ اجاق گاز صفحه ای سرامیکی یا شیشه ای انجام دهید

در حالی که هیچ کس نمی تواند به صراحت بگوید که اجاق گاز صفحه ای برقی شیک تر از نوع سنتی آن است ، اما برای جلوگیری از تغییر رنگ و خراشیده شدن به مراقبت بیشتری نیاز دارد. تمیز کردن آن نیز متفاوت از تمیز کردن اجاق گاز صفحه ای کویل سبک قدیمی است .

در اینجا لیستی از مواردی وجود دارد که باید از آنها استفاده کنید ، اگر دارای یک اجاق گاز صفحه ای برقی هستید. اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که این نکات از صفحه آشپزی شما محافظت کند ، اما کمک قابل توجهی کرده و تمیز کردن  آشپزخانه به حفظ ظاهر صاف و تمیز شما کمک می کند.

مطالب پیشنهادی : ایده های برای سازمان دهی آشپزخانه های کوچک

از ظروف چدنی در سطح اجاق گاز صفحه ای استفاده نکنید. ته ظروف چدنی معمولاً بسیار خشن است و هرگونه حرکت دادن آن ها روی صفحه اجاق گاز باعث ایجاد خراش می شود.

اجاق گاز شیشه ای

صفحه آشپزی سرامیکی

ظروف دیگری که می توانند شیشه را خراش دهند ، ظروف سرامیکی و سنگی است که پایه های خشن دارند. 

صفحه آشپزی سرامیکی

همچنین تابه های لبه گرد توصیه نمی شود. وقتی صحبت از توزیع یکنواخت گرما می شود ،ماهی تابه هایی که روی صفحه آشپز صاف بنشینند ،  عملکرد بهتری دارند. همچنین در قسمت رویه صاف پایدارتر خواهند بود. همین امر در مورد مشبک های اجاق گاز لبه گرد وجود دارد.

 هرگز از پاک کننده های ساینده یا پد های فلزی که می توانند باعث خراش شوند استفاده نکنید. در عوض ، از اسفنج نرم یا پارچه و محلول های تمیز کننده ساخته شده برای اجاق گاز صفحه ای سرامیکی یا شیشه استفاده ای کنید.

صفحه آشپزی سرامیکی

مطالب پیشنهادی : متداول ترین طراحی های کانتر آشپزخانه با مزایا، معایب، و الهامات آن

از کشیدن ظرف های سنگین روی اجاق گاز خودداری کنید. بلکه بلند کرده و به منطقه دیگری از  منتقل کنید تا خطر خراشیدن را کاهش دهید.
ته ظروف را بسیار تمیز نگه دارید. تجمع چربی در ته ظرف می تواند حلقه هایی  به جا بگذارد و یا باعث ایجاد لکه روی صفحه آشپزی شود. این موارد را بعضی اوقات می توان با تمیز کننده صفحه آشپزی از بین برد ، اما تمیز کردن آنها اغلب بسیار دشوار است.

مراقبت از اجاق گاز

هنگام جوشاندن یا پخت و پز با مواد قندی ، مراقب باشید که این مواد را روی صفحه اجاق گاز نریزید. یک ماده قندی می تواند سطح اجاق را تغییر رنگ داده که حذف آن غیرممکن است. این موضوع در مورد اجاق گاز صفحه ای سفید یا خاکستری روشن بیشتر به چشم می خورد. اینگونه نشت ها را به سرعت پاک کنید.
هرگز روی اجاق گاز صفحه ای نایستید و یا چیزی بیش از حد سنگین را روی آن قرار ندهید. به نظر می رسد لیوان در حال حاضر وزن را حفظ می کند ، تا زمانی که صفحه آشپز گرم شود ، در این زمان با گسترش شیشه یا سرامیک ، می تواند شکسته یا خرد شود.
هنگام پختن از قرار دادن ظروف همزن روی یک صفحه گرم خودداری کنید. مواد غذایی موجود در این ظروف می توانند روی صفحه آشپزی علامت گذاشته و یا بسوزانند و باعث به وجود آمدن لکه ای شوند که برای تمیز کردن نیاز به زمان بیشتری دارد.
صفحه آشپزی سرامیکی
از قرار دادن ظروف شیشه ای داغ پرهیز کنید. اجاق های شیشه ای را باید روی حوله خشک روی پیشخوان قرار دهید تا خنک شوند.
اگرچه ممکن است مجبور شوید بیشتر اوقات آن را تمیز کنید و مراقب باشید که روی یک اجاق گاز صفحه ای برقی صاف چه کاری انجام می دهید ، شما از صفحه آشپزی جدید خود لذت خواهید برد و مراقبت های بیشتر ارزش آن را دارد.
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

#برچسب

آشپزخانهطراحی داخلیمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

آویختن تابلو در دیوار_4

بهترین راه برای نصب پوسترها بر روی دیوار خانه

trendy-dark-colored-kitchen-1

مهم ترین نکات طراحی آشپزخانه ها به سبک مدرن

joakim-johansson-minimalist-living-room

ایده های برای تزئین اتاق نشیمن

رنگ برای فنگ شویی_2

نحوه استفاده از رنگ برای فنگ شویی خوب در خانه یا محل کار شما

صندلی قرمز-7

ایده های استفاده از صندلی های قرمز برای اتاق نشیمن شما

پنچ ترفند موثر برای طراحی اتاق خواب کودکان

پنچ ترفند موثر برای طراحی اتاق خواب کودکان

فولاد کورتن(Corten Steel )-5

ویژگی های فولاد کورتن ،و نمونه های استفاده شده در ساختمان

ساخت خانه چوبی-3

آنچه یک معمار باید درباره سازه های چوبی و محافظت آن از آتش بداند

ایده های چیدمان مبلمان برای یک اتاق نشیمن کوچک

ایده های چیدمان مبلمان و نحوه دکوراسیون یک اتاق نشیمن کوچک

فهرست
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx