کاربردهای ابتکاری آب در معماری-29

کاربردهای ابتکاری آب در معماری333

از استخرهای سرپوشیده بازی گرفته تا آبشارهای آرام و آرام تا آبشارهای پرخاشگر و دریاچه های بزرگ با نسبت های عظیم ، معماری در طی قرون متمادی با روشهای بی وقفه و خلاقانه ای با آب درگیر شده است. گاهی اوقات در خدمت اهداف زیبایی شناسی ، اما به همان اندازه که به عنوان مراکز فعالیت یا ارتقاء پایداری فعالیت می کند ، ویژگی های آب می تواند اشکال مختلف بی شماری را در خود جای دهد و چندین هدف مختلف را ارائه دهد. در زیر ، ما مجموعه ای از ویژگی های آب را که توسط پروژه های نوآورانه معماری معاصر ساخته شده است ، از خانه های مسکونی یک خانواده گرفته تا مجتمع های تجاری گسترده ، ترکیب می کنیم.

استخرهای داخلی و خارجی

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-28

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-30

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-18

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-17
در حالی که استخر یک ویژگی مشترک خانه های مسکونی در آب و هوای گرم است ، برخی از معماران توانسته اند مرزهای قالب معمولی استخر را تحت فشار قرار دهند. خانه آخر هفته SPBR Arquitetos در مرکز شهر سائوپائولو استخر خود را برای به حداکثر رساندن نور آفتاب بالا می برد ، و اطمینان می دهد که خانه های محکم بسته بندی شده از ویژگی های اصلی سایه نمی گذارند. در طبقه همکف عقب نشینی ، استخرهای اضافی آب در باغ سرپوشیده ای سرسبز سرو می شوند و فضای اصلی زندگی در طبقه مرکزی را با ویژگی های طبیعی در هر دو طرف محاصره می کنند. خانه Jellyfish معماران Wiel Arets به طور مشابه ، استخر مرتفع ای را ورزش می کند ، که از خانه اصلی بیرون می رود و یک لبه بی نهایت را ورزش می کند. استخر با داشتن یک کف کف شیشه ای و پنجره پانوراما در لبه وصل شده اش ، نور خورشید را به داخل خانه و فضای زیر آن فیلتر می کند و بازتاب های نوسانی از نور آبی ایجاد می کند. این طرح ها مفهوم سنتی استخر غرق را به چالش می کشند و با نور و طبیعت منحصر به فرد در تعامل هستند.

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-16کاربردهای ابتکاری آب در معماری-13

 

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-15
معماران مجتمع های آبزی تجاری نیز در ابتکار طراحی استخرها پیشگام بوده اند. استخر استخر Dominique Coulon & Associes در ورزش بگنوز یک تخته سنگی افقی در پایین استخر توله سگ کودکان خود ، به طور مشابه فضای مجاور را با نور آبی آبی پر می کند. یک تراس بزرگ به عنوان یک ساحل در صورت عدم وجود ویژگی طبیعی واقعی در خدمت است. در همین حال ، استخر استخر فنگ شویی استودیوی Mikou ، یک طراحی استخر نسبتاً سنتی را با چراغهای شیشه ای شکل نقطه ای و تخته های چوبی عایق بندی شده بر روی دیوارهای آن ترکیبی از اصول فنگ شویی می کند.

آبشارهای سرپوشیده

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-11

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-21

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-20

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-12
آبشارهای داخلی که به هم پیوسته آرامش و حس شکوه و عظمت بسته به مقیاس آنها ، معروف است ، پتانسیل خلاقیت عظیمی را به معماران نوآور ارائه می دهد. فرودگاه جواهر چنگی سنگاپور ، طراحی شده توسط Safdie Architects ، بلندترین آبشار داخلی جهان را ورزش می کند ، که توسط مجموعه ای از آبشارهای آبشار کوچکتر و باغ های تراس دار تکمیل شده است. در یک مقیاس مشابه ، هتل Emperor Qianmen asap با مجموعه ای از ویژگی های آب به هم پیوسته در بسیاری از طبقات آن واقع شده است. با شروع یک استخر در بالای پشت بام ، آب به طور متناوب در آبشارها یا باران باران می رود ، از طریق یک سری کانال داخلی می گذرد و از طریق باران های مصنوعی آب را به گیاهان آویزان می رساند. آب در نهایت راه خود را به یک آبشار داخلی می بیند ، که در یک آبگرم زیرزمینی فرو می رود.

روشنی از طریق آب

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-3

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-4

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-6

برخی از سازه ها به جای اینکه آب را در داخل خود درگیر کنند ، مناظر موجود را در آغوش می گیرند و روی ، اطراف یا از طریق ویژگی های بزرگتر آب ساخته می شوند. ساختمان آلوارو سیزا و کارلوس کاستانهیرا روی آب ، دفاتر کارخانه عظیم شیمیایی را در بالای مخزن مصنوعی وسیع در خدمت این مجموعه قرار می دهد. ساخته شده در یک زیبایی بتونی و شیشه ای زیبایی که پذیرای نور و بازتابی است ، فرم خمیده ساختار مجدداً حس روان بودن طبیعی آن را تکرار می کند و معماری صنعتی سنتی متعامد را به چالش می کشد.

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-24

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-25
در عوض ، معماران MUDA ، رستوران Garden Hotpot خود را طراحی کردند تا به صورت روان در حوضچه نیلوفر آبی پیچیده شود ، سقف سفید رنگ که بطور همزمان جریان نازک بخار را که از یک ظرف داغ می گذرد تقلید کند. بدون دیوار ، تنها سقف پشتیبان ستون های نازک ، رستوران عمیقاً در محیط قرار گرفته است ، حوضچه نیلوفر آبی نقش اصلی را در تجربه بازی می کند.

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-27

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-26

با خلاقیت RO&AD Architecten ، حتی رابطه پل با آب مجدداً تجسم یافته است ، با شکلی که به نام موسی موسوم شده است و از روی آن می گذرد. دیوارهای چوبی ضد آب ، پل عابر پیاده غرق شده را از آب محافظت می کنند ، و از دور آن تقریباً نامرئی در چشم انداز حک شده است.

ویژگی های آب خارجی

کاربردهای ابتکاری آب در معماری

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-31

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-32

تزئینات آب بیرونی یکی دیگر از ویژگی های سنتی آب است و می تواند حتی از بی نظیرترین بناهای مسکونی و تجاری به شکل فواره ها ، کانال ها و آبشارهای مینیاتوری نیز فضل کند. لوئیس باراگان یکی از طرفداران برجسته چنین ویژگیهایی بود ، و با بیان اینکه “در فواره ها ، سکوت آواز می خواند.” چشمه عاشق او در شهر مکزیک این مانترا را در آغوش می گیرد و آرامش آب را با دیواره های رنگی و خطوط پاکش ترکیب می کند. یک نمونه مدرن تر از محوطه سازی آب بی سیم ، کارخانه شراب سازی Smiljan Radic در VIK ، یک منطقه شیب دار و شیب دار از آب بسیار ریز و برش خورده با گذرگاه های کم را ورزش می کند. در سراسر منطقه ، قطعاتی از یک اثر مجسمه سازی توسط Radic و Marcela Correa فقط بر آرامش می افزایند. با یک حساسیت مشابه ، موزه Zhao هوآ شی شی مشاور مشاوران طراحی IAPA استخرهای خارجی آب را درون پارچه این مجتمع ادغام می کند ، و مناطقی با صندلی کم سایه بان که چشم انداز آرام را به نمایش می گذارند.

استفاده از آب

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-8

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-7

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-9
در حالی که این ویژگی های چشم انداز هنوز از استخرها یا چشمه های آب برای اهداف زیبایی شناختی استفاده می کنند ، معماران دیگر خود آب را برای استفاده کاربردی ادغام کرده اند. در بعضی موارد ، مانند در فرودگاه فوق الذکر جواهری چنگی ، ویژگی های آب هدف دوگانه خنک کننده طبیعی است. Arquitetura برزیل بطور ویژه پیشگام روش استفاده از آب برای سقف های مسطح ضد آب بهتر ، جلوگیری از نشت به گونه ای است که حتی پیشگامان اولیه مدرنیسم نمی توانستند (هر دو ویلا ساووی و خانه فرنسورث به بیرون درز کنند). به طور مشابه ، Carpa Olivera کلکسیونی Urbano از جزر و مد دریا برای پر کردن استخر خود استفاده می کند و دیوارها را به اندازه کافی کم نگه می دارد تا موجبات ریزش امواج را فراهم کند. هر دو گزینه پایدار و کم هزینه برای یک فضای اجتماعی اجتماعی عمومی ، استخر توسط یک اسلاید مارپیچی مجسمه ای و فواره های تفریحی پاپ سوراخ شده است.

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-1
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-2

سرانجام ، و شاید مشهورترین ، ساختمان Blur Building Diller Scofidio + Renfro آب دریاچه ای را که در آن قرار داشت ، پمپ کرد و آن را به عنوان یک غبار ریز که در ساخت و ساز فلز در یک ابر ضخیم سفید پوشانده بود ، پاشید. ساختمان بلور با یک چالش عمدی در برابر کیفیت بالای معماری معاصر دوره ، آب مورد استفاده خود را به جای ترک کردن آنجا به آنجا مبدل کرد تا مورد بررسی قرار گیرد.

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-10
این پروژه های نوآورانه ، با انگیزه های مختلف از آرامش ، بزرگواری ، پایداری و زیبایی ، در خلاقیتی که معمارانشان به آب نزدیک می شوند ، پیوند خورده اند. بهترین پروژه ها کیفیت آب را خود ، از حرکت آن ، تا روان بودن آن ، به روشی که آن را منعکس و تعامل با نور می دانند ، در نظر می گیرند. در مقیاس و همچنین از استخرهای شخصی تا آبشارهای پرخاشگر ، این پروژه ها نشان می دهد که نوآوری اندازه ندارد.

سایت

کاربردهای ابتکاری آب در معماری-32
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-31
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-30
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-29
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-28
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-27
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-26
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-18
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-20
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-21
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-22
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-23
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-24
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-25
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-17
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-16
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-15
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-14
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-13
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-12
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-11
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-4
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-5
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-6
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-7
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-8
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-9
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-10
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-3
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-2
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-1
کاربردهای ابتکاری آب در معماری
کاربردهای ابتکاری آب در معماری-32
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

ااادر حال ویرایش

مطالب مرتبط

Göz kamaştıran modern salon dekorasyonu örnekleri

OMA برنده مسابقه ای برای طراحی دو راه آهن متروکه شده شمال و جنوب حاشیه میلان

OMA برنده مسابقه ای، برای طراحی دو راه آهن متروکه شده شمال و جنوب حاشیه میلان

طراحی خانه ای با پانل های فلزی 17

خانه در Chau Doc/طراحی خانه ای با پانل های فلزی

ایده های تزئین اتاق خواب که دوست خواهید داشت

10 طراحی برتر شهری در سال 2019-222

تزئین با نارنجی 5

چگونگی تزئین با نارنج برای گرم کردن شیک هر اتاق

نرم افزار BIM چیست؟-7

222نرم افزار BIM چیست؟/چگونه BIM می تواند نوسازی و بازپرداخت ساختمان را مؤثرتر جلوه دهد

طراحی ویلا ساده و مینیمالیستی-1

طراحی ویلا ساده و مینیمالیستی در استرالیاxxx

شما می خواهید با این ایده ها و گرایش های تختخواب در پاییز طولانی تر بمانید

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x