پیش ساخته چوب-3

چگونه پیش ساخته های چوبی می توانند کیفیت و سرعت ساخت را افزایش دهند؟

محصولات پیش ساخته مفهومی جدید برای معماران نیست ، اما کاربرد آن آشکارا در حال افزایش است. با وجود محدود بودن فضای مکانی و نیاز به هزینههای موثر، استراتژی صنعتی محصولات معماری به یک رویکرد کاملاً کارآمد تغییر یافته است، در بعضی موارد پروژه ها را در طی چند روز یا چند هفته مونتاژ می کند.
اجزای پیش ساخته چوب، که در هر دو حالت قاب چوبی و ساخت و ساز انبوه چوبی استفاده می شوند، به حل بسیاری از چالشهای طراحی و مهندسی کمک کرده اند. علاوه بر راندمان مواد و زمان ، کاهش ضایعات و کنترل هزینه ، عناصر چوب پیش ساخته باعث ایجاد عملکرد بالا و انرژی غیرفعال در طراحیها شده است.

پیش ساخته چوب-4

سازه های پیش ساخته خارج از محدوده چیست و مراحل ساخت و نصب آنها چیست؟
عمل پیش ساخته عناصر ساختمانی برای اولین بار در قرن گذشته در ایالات متحده پذیرفته شد. پس از جنگ جهانی دوم، نیاز به ساخت خانههایی با کیفیت بالا وجود داشت که باعث پیشرفت kit-of-parts buildings شد. امروزه ابزارهای دیجیتالی نوآورانه، استفاده از پیشساختهها را بسیار آسان تر ساخته است.

پیش ساخته چوب-5

استفاده از مواد پیش ساخته یک پروژه ارزان قیمت ، پایدار و کارآمد در اختیار توسعه دهنده قرار می دهد. برای اینکه بتوانیم در کمترین زمان ممکن ساخت و ساز را انجام دهیم ، تعمیر و نگهداری را کاهش داده و از اتلاف مواد خودداری کنیم ، باید یک روند ساخت و ساز تعریف شود، که به رویکرد معماری احترام گذاشته و باعث یکپارچگی تمام امکانات و اجزای سازه شود. برنامه ریزی مختصر، باعث استاندارد سازی روند ساخت و ساز میشود و زمان مونتاژ در محل را کاهش می دهد. علاوه بر این، محیط کنترل شده ای که اجزاء در آن ها ساخته می شوند ، مواد با کیفیت و دقیقی تولید می کنند. پس از ساخت و آماده سازی اجزای چوبی در کارگاه، قطعات مرتب سازی ، بارگیری روی کامیون ها می شوند و برای مونتاژ فوری به محل ساخت و ساز منتقل می شوند.

پیش ساخته چوب-6

ویژگی های پروژه های پیش ساخته چوبی:

پیش ساخته چوب-1
انعطاف پذیری در طراحی:

از آنجا که مونتاژ خارج از محل ساخت و ساز انجام می شود، پروژه های پیش ساخته گزینه های بیشماری برای سازه های مسکونی استاندارد به مشتریان ارائه می دهند. هر مشتری توانایی انتخاب یک طراحی خاص و در نهایت ادغام هر بخش مورد نظر را دارد. از آنجا که چوب یک ماده چند منظوره با توانایی چندین طراحی مختلف را دارد، این مواد مجموعه ای از انتخاب ها و طراحی های نهایی را به مشتری ارائه می دهد.

پیش ساخته چوب-2
بهره وری ( کارایی):

پیش ساخته چوب

با پروژه های پیش ساخته ، بهره وری تقریباً یک مزیت جهانی است. برای کسانی که با ذهنیت “زمان باارزش است” زندگی میکنند، این سازه ها با هزینه کمتر در برنامهریزیهای کوتاه مدت به شمار میآیند. فونداسیون ساختمان را می توان در مدت زمان آماده سازی چوب و الوارها در در کارگاه، ریخت. از آنجا که این سازه در کارخانه تولید می شود، تعداد خطاهای فنی بسیار کمتر از پروژه های ساخت و ساز معمولی است و باعث صرفه جویی در وقت در تنظیمات و دوباره کاریها می شود. علاوه بر سرعت ، بودجه سازه های پیشساخته، به دلیل کاهش هر دو فاکتور فراوانی و اتلاف در مشخصههای زمان و مواد، کاهش پیدا میکند. در حالی که ممکن است اجزای ساختمان در ابتدا گران به نظر برسد، کل هزینه نصب شده پس از ساخت و ساز در محل به حداقل می رسد.

پیش ساخته چوب-7
پایداری:

پایداری این پروژهها از کاهش میزان ضایعات آنها، عملکرد محیطی کارآمد و تطبیق پذیری مواد ناشی می شود و ارتباط خوبی با خارج از منزل ایجاد می کند. خصوصیات بیوفیلیک چوب به بهبود رفاه انسان و همچنین تقویت هوشیاری محیطی کمک می کند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

متریالمجله معماریمطالب آموزشیمقاله

مطالب مرتبط

اتاق نشیمن

راهنمای بهینه سازی اتاق نشیمن برای قرار گیری تلویزیون

trendy-dark-colored-kitchen-1

مهم ترین نکات طراحی آشپزخانه ها به سبک مدرن

اتاق زندگی با سقف های چوبی-10

طراحی اتاق نشیمن با سقف های چوبی

bed 7

ایده های نو برای بزرگتر جلوه دادن اتاق خواب های کوچک (قسمت سوم)

5 گیاه کوچک

معرفی گیاهان خانگی که می توانید در گلدان های کوچک پرورش دهید.

لوسترهای جذاب-6

استفاده از لوسترهای آنتلر در اتاق نشیمن و فضاهای خانه

تختخواب کوچک 3

ایده های استفاده از تختخواب های کوچک و خلاق در اتاق خواب هایی با فضای محدود

2-Bellevue-Avenue

طراحی سرویس بهداشتی های کوچک به سبک مدرن و طرح های مختلف

کمد اتاق خواب 4

چگونه یک کمد چند منظوره در اتاق خواب ایجاد کنیم؟

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x