فرش مناسب زیر تخت خود_1

چگونه فرش مناسب زیر تخت خود را انتخاب کنیم

کف اتاق خواب سرد صبح ها بسیار ناراحت کننده است. صبح زود با قرار دادن یک فرش که به اندازه کافی بزرگ است ، می تواند به راحتی اتاق خواب بیافزاید. حتی اگر فرش از دیوار به دیوار دارید ، می توانید روی فرشی از منطقه دنج زیر تخت خود لایه دیگری اضافه کنید تا صدا را خفه کرده و رنگ ، بافت و الگو را به فضا اضافه کند. برای اطمینان از اینکه فرش شما متناسب با تختخواب اندازه شما مناسب است ، دستورالعمل های زیر را در نظر بگیرید.

چه چیزی باید روی فرش قرار گیرد.

آنچه به نظر می رسد یک مدل ساده است. فرش مربع یا مستطیل شکل در زیر تختخواب های هر اندازه بهتر کار می کند. اما علاوه بر تختخواب ، ممکن است دو جای خواب و نیمکت نیز در پای تخت خود داشته باشید. شما باید در مورد آنچه که بالای فرش منطقه شما قرار دارد چند انتخاب کوچک انجام دهید. در مورد قرار دادن فرش زیر تخت چهار گزینه وجود دارد:

  •  کل قاب تختخواب روی فرش منطقه نشسته باشد.
  • تمام قاب تختخواب و نیمکت پای تخت شما کاملاً روی فرش منطقه نشسته باشد.
  • فقط دو سوم پایین تختخواب ، به علاوه یک نیمکت در پایین تخت شما ، روی فرش نشسته باشد که باعث می شود سر تخت شما  روی زمین لخت خالی بگیرد.
  • فقط یک سوم پایین تختخواب ، به اضافه یک نیمکت در پایین تخت ، روی فرش منطقه نشسته و بیشتر تخت را روی زمین خالی بگذارید. این گزینه بهترین کارایی را خواهد داشت اگر شما یک فرش با اندازه کوچکتر از فرش قرار دهید تا به اتاق رنگ و بافت ببخشد.

فرش مناسب زیر تخت خود_3

اندازه های فرش برای یک اتاق خواب کوچک

اگر اتاق خواب شما کوچک است ، وقتی صحبت از فرش منطقه می شود ، بزرگ فکر کنید. در یک اتاق کوچکتر فرشی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد و تقریباً کل فضا را پر کند. حتماً بین بین فرش و دیوارها فاصله کمی را خالی بگذارید.

اگر در یک اتاق کوچک یک تختخواب سایز بزرگ یا دوقلو دارید ، از این دستورالعمل های کلی برای فرش اندازه مورد نیاز خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که اندازه تخت های دوقلو به طور معمول حدود 1.90×1.00 متر است . یک تختخواب بزرگ یا تختخواب دو نفره ، 140 سانتیمتر عرض و 1.90 طول دارد.

یک فرش 1 در 2 متر  فقط در دو سوم پایین تخت قرار می گیرد.
یک فرش 2 در 3 متر متناسب با تختخواب  و نیمکت پای تخت است.
یک فرش 3 در 4 متر متناسب با دو تخت سایز دو قلو ، یک تخت خواب در مرکز و دو نیمکت در پای هر تخت است.

مطالب پیشنهادی:چگونه می توان کف خانه خود را گرم کرد؟

اندازه فرش برای یک اتاق خواب بزرگ

انتخاب فرشی که برای یک اتاق خواب بزرگ بسیار کوچک باشد ، فضا را از تعادل خارج می کند. اگر فرش بزرگی را انتخاب کردید که بیشتر فضای اتاق را پر می کند ، حداقل هشت اینچ فاصله بین لبه های فرش و دیوارها داشته باشید.

در یک اتاق بزرگتر ، ممکن است یک تخت به اندازه بسیار بزرگ داشته باشید. برای انتخاب فرش منطقه ای که در یک اتاق خواب بزرگ ظاهر خوبی داشته باشد ، از این دستورالعمل ها استفاده کنید. اندازه گیری تخت های بزرگتر را در نظر بگیرید. اندازه یک تختخواب ملکه 1.5 متر عرض و 2 متر طول دارد. یک تخت کینگ سایز 1.9 متر عرض و 2 متر طول دارد.

یک فرش 2×3 متر یا یک فرش 3×4 متر در دو سوم پایین یک تخت ملکه یا یک تخت بزرگ جای می گیرد. یک فرش 4×6 متر در زیر تخت کینگ متعادل به نظر می رسد و این فرش با اندازه حتی در زیر تخت خواب های شب نیز جای خواهد گرفت. یک قانون کلی نشان می دهد که یک فرش باید حداقل 50 تا 75 سانتی متر از پهلوها و از پای یک تختخواب ملکه و یک تخت کینگ گسترش یابد.فرش مناسب زیر تخت خود

فرش زیر کمد

بدون در نظر گرفتن اندازه اتاق خواب یا تختخواب ، فرش محل نباید به لبه یا پاهای کمد یا مبلمان بزرگ دیگر فشار بیاورد. فرشی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد و کاملاً در زیر کمد قرار گیرد. یک فرش به اندازه کافی کوچک انتخاب کنید تا بتوانید حداقل فاصله را رعایت کنید.

مطالب پیشنهادی : روش های ساده برای جلوگیری از برهم ریختگی در اتاق خواب ها

فرش مناسب زیر تخت خود_2

حتی وقتی فرش منطقه شما زیر تختخواب است ، لبه ها جمع شده و ممکن است به مرور زمان از بین بروند. فرش خود را با نگهداری صحیح تمیز نگه دارید. فرش زیر وزن تخت فرو می رود. مراقب باشید که فرش خود را هر چند وقت یک بار بچرخانید تا بتوانید با یک روش مکعب یخ تورفتگی ها را بردارید. بگذارید یک تکه یخ کوچک روی تورفتگی ذوب شود ، سپس با انگشتان خود الیاف را پف کنید. فقط مطمئن شوید که لکه هایی را که یخ زده اید کاملا خشک کرده اید تا صبح ناخواسته وارد یک گودال آب سرد نشوید.

منبع : Thespurce

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

#برچسب

اتاق خوابطراحی داخلیمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

کار با فضای خالی 4

راهکارهایی برای پر کردن فضای خالی اتاق خواب

2-Bellevue-Avenue

طراحی سرویس بهداشتی های کوچک به سبک مدرن و طرح های مختلف

طرح شومینه دو طرفه-8

ده طرح شومینه دو طرفه در اتاق نشیمن

ورودی خانه

نکاتی برای راهرو های (ورودی خانه) جذاب و شیک

9-just

طراحی سرویس بهداشتی کاشی کاری شده به سبک مدرن در آپارتمان ها

اتاق خواب صنعتی-22

ایده هایی برای طراحی اتاق خواب به سبک های مختلف (بخش دوم)

بتن هوادهی اتوکلاو شده

بتن اسفنجی اُتوکلاو شده (AAC) چیست؟

ایده های اتاق خواب 7

ایده های برای اتاق خواب نوجوانان،که سرگرم کننده و جالب هستند

اتاق پذیرایی جذاب-6

استفاده از رگه های رنگ طلایی و آبی در ده اتاق پذیرایی

فهرست
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx