فرش اتاق ناهار خوری_3

چگونه فرش اتاق ناهار خوری مناسب را انتخاب کنیم.

دلیل انتخاب فرش اتاق ناهار خوری فراتر از محافظت از کف یا حتی ایجاد یک بافت نرم زیر پا است. بیشتر اوقات برای زیبایی بیشتر ، شما به دنبال فرشی برای تکمیل مبلمان و افزودن جذابیت بصری به خانه هستید. یک فرش گرما را به معنای واقعی و معنایی اضافه کرده و  از پاها در برابر کفهای خنک و سرد محافظت می کند ، در عین حال به پنهان کردن کف خراب و یا نا مناسب کمک می کند.

یک فرش فقط به کف پوش محدود نمی شود. شما می توانید یکی از آنها را روی زمین قرار دهید یا از موارد خاص به عنوان دیوار آویز برای برجسته سازی یا ایجاد علاقه بصری بیشتر استفاده کنید. اما چگونه می توانید پوشش کف مناسب را انتخاب کنید؟ رنگ ها و الگوها در درجه اول مهم هستند. در یک اتاق ناهار خوری ، شما باید فاکتورهای مختلفی مانند اندازه ، شکل ، رنگ و مواد را در نظر بگیرید. با شوهوم همراه باشید.

اندازه فرش

فرش اتاق ناهار خوری_2
اگرچه اندازه هنگام انتخاب هر فرش یک نکته مهم است ، اما هنگام خرید فرش اتاق ناهار خوری باید از اهمیت بیشتری برخوردار شود. ست متناسب با میز ناهار خوری: در حالت ایده آل ، فرش اتاق ناهار خوری باید آنقدر بزرگ باشد که به شما اجازه دهد میز و صندلی غذاخوری خود را روی آن قرار دهید. باید فضای کافی وجود داشته باشد تا وقتی صندلی ها از میز دور می شوند ، باز هم پاهای خود را روی آن قرار دهند. هنگام اندازه گیری فرش ، فراموش نکنید که طول میز کاملا کشیده را در نظر بگیرید.  همچنین بررسی کنید که فرش شما در اتاق چطور قرار دارد. بهتر است برای تأثیر متعادل ، فضای مساوی را در کناره ها بگذارید.

مطالب پیشنهادی : استفاده از فرشها در سبک ها و طرح های مختلف در دکوراسیون اتاق کودک

بیش از حد کف زمین را نپوشانید  ، اندازه ای را انتخاب کنید که اجازه دهد فرش قبل از رسیدن به پایه های جلوی بوفه ، کابینت چینی ، میله ایستاده ، یا هر مبلمان دیگری غیر از میز و صندلی هایی که در اتاق دارید ، پایان یابد. هرگز پایه های جلوی یک مبلمان را روی فرش قرار ندهید زیرا روی تعادل تأثیر می گذارد. اگر راهی برای جلوگیری از این کار وجود ندارد ، پایه های عقب را روی میله های لاستیکی یا چوبی قرار دهید.

شکل فرش

فرش اتاق ناهار خوری_1
یک شکل فرش برای تکمیل مبلمان اتاق غذاخوری خود انتخاب کنید. بیشتر فرش های اتاق ناهار خوری مستطیل هستند ، اما هر شکلی می تواند کارساز باشد. این که فرش منعکس کننده شکل میز باشد برای چشم بسیار خوشایند است. به عنوان مثال ، یک میز باریک و بلند در مستطیل باریک به بهترین شکل دیده می شود و یک فرش گرد یا بیضی شکل بر شکل یک میز گرد یا بیضی شکل تأکید دارد.

مواد

فرش اتاق ناهار خوری
در نظر بگیرید که فرش اتاق غذاخوری شما مبلمان سنگینی روی آن قرار دارد. صندلی ها بیرون کشیده می شوند و به داخل رانده می شوند. حوادث ناشی از غذا ممکن است اتفاق بیفتد و حتی اگر هرگز نشت قابل توجهی رخ ندهد خرده ریزهایی وجود دارد. موادی که انتخاب می کنید برای ماندگاری فرش شما مهم است. قابل درک است که بودجه شما نیز ممکن است نقشی در انتخاب ماده داشته باشد.

مطالب پیشنهادی : اتاق نشیمن مدرن با فرش های سیاه و سفید

یک فرش غذاخوری به احتمال زیاد مدت ها در زیر پا خواهد ماند ، بنابراین یک ماده فرش که به راحتی تمیز می شود و می تواند در برابر استفاده زیاد مقاومت کند ، بسیار عالی است. اگر مواد طبیعی را ترجیح می دهید ، توجه داشته باشید که فرشهای ابریشمی یا پنبه ای به احتمال زیاد در برابر این نوع استفاده مقاومت نمی کنند. پشم انتخاب خوبی است ، اما گران قیمت است. الیاف ساخته شده توسط انسان به راحتی تمیز و نگهداری می شوند.

رنگ و الگو

فرش اتاق ناهار خوری_4
انتخاب رنگ یا الگو یک نکته مهم است. این دو عنصر جذابیت چشم و علاقه شما را به اتاق غذاخوری فراهم می کند. رنگ فرش شما می تواند نقطه شروع طرح رنگ اتاق شما یا راهی برای گره زدن رنگها باشد. در مورد چگونگی استفاده از رنگ فرش اتاق ناهار خوری خود تصمیم بگیرید.

فرش های چند رنگ و طرح دار از گزینه های معمول حساب می شوند. در حالی که طرح های مدالیون اغلب برای اتاق های ناهار خوری انتخاب می شوند ، یک الگوی همه جانبه می تواند از نظر بصری مناسب تر باشد. مدالیون ها اغلب زیر میز پنهان می شوند. طرح های راه راه نیز از گزینه های محبوب هستند که می تواند فضای اتاق را وسیع تر یا طولانی تر نشان دهد.
الگویی را انتخاب کنید که با دوره مبلمان هماهنگ باشد. یک فرش ایرانی یا شرقی با مبلمان سنتی حال و هوای مناسب را ایجاد می کند ، در حالی که یک فرش ساده رنگ با بافت جالب یا الگوی راه راه یا هندسی با قطعات مدرن بهتر است.

 پد فرش به لنگر انداختن فرش به زمین کمک می کند تا چین و چروک یا لغزندگی نداشته باشد. این باعث می شود که یک فرش ایمن تر باشد و همچنین از نظر زیبایی از نگاه به آن لذت بیشتری ببرید. یک تابلو فرش متراکم باعث احساس فرش و لوکس بودن فرش می شود. همچنین باعث سهولت در تمیز کردن می شود.

منبع : Thespurce

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

پذیراییطراحی داخلی

مطالب مرتبط

نقاشی های دیواری از نقوش غار: منحصر به فرد و خلاف

ایده های خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون دیوار قسمت های مختلف خانه

دیوار سیاه-4

راهکار هایی برای استفاده از رنگ سیاه در اتاق نشیمن

چوب طرح دار در خانه_3

روش های خلاقانه مختلف برای استفاده از چوب های طرح دار در خانه

Desenleri çocuğunuzun seçmesine izin verin

طراحی و دکوراسیون دیوارهای اتاق کودکان در طرح ها و سبک های مختلف

تختخواب 9

ایده های نو برای بزرگتر جلوه دادن اتاق خواب های کوچک (قسمت دوم)

غنی سازی اتاق ناهار خوری با تصاویر

چگونه باید آثار هنری را در خانه های خود قرار دهیم؟

قوانین فنگ شویی برای هر اتاق در خانه شما

قوانین فنگ شویی برای هر اتاق در خانه شما که باید رعایت کنید.

طراحی سازنده-12

طراحی میز های کناری برای اتاق نشیمن

اتاق زندگی-12

ایده هایی برای طراحی اتاق نشیمن با پنجره های بلند

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x