چوب چند لایه (گلوم)-8

چوب چند لایه (گلوم) چیست؟333

چسب چوب لمینت شده (Glulam) یک ماده ساختاری است که از طریق اتحادیه بخش های جداگانه چوب تولید می شود. در هنگام چسباندن چسب های صنعتی (معمولاً چسب های رزین ملامین یا پلی اورتان) ، این نوع چوب بسیار با دوام و مقاوم در برابر رطوبت ، قادر به تولید قطعات بزرگ و شکل های منحصر به فرد است.

چوب چند لایه (گلوم)-12
مناسب برای استفاده در تیرها ، ستونها ، سقفها ، پله ها ، تابلوها و روکش ، یکی از مزایای بزرگ این نوع چوب ساختاری سهولت است که با استفاده از آن می توانید اشکال یا منحنی های قوسی در تیرها یا ستون ها ایجاد کنید. ویژگی جالب دیگر تنوع تنوع آن است ، زیرا تعداد زیادی از گونه های چوبی موجود است. پرمصرف ترین گونه ها شامل اکالیپتوس در نسخه های قهوه ای-صورتی یا بژ صورتی و کاج است. اتصالات بین عناصر مختلف با اتصالات استیل قابل ایجاد است

برخی از مزایای استفاده از چوب لمینت شده با چسب را در زیر مشاهده کنید.

چوب چند لایه (گلوم)-13
مزایای

ابعاد منحصر به فرد: به لطف ظرفیت بالای بار و وزن کم ، گلولام به شما امکان می دهد مناطق وسیعی را با اجزای کوچک پوشش دهید. این قسمت می تواند بخشهایی تا 100 متر بدون پشتیبانی واسط را بپوشاند.
مقاومت: با موفقیت در برابر مواد شیمیایی مختلف مقاومت می کنید. همچنین در برابر دگرگونی های ناشی از رطوبت مانند تغییر شکل و یا چرخش مقاومت می کند.
انعطاف پذیری: اشکال خمیده ، قوس دار و تاشو کاملاً به راحتی تکثیر می شوند. قطعات لزوماً نیازی به پیروی از هندسه تنه درخت ندارند.
مقاومت در برابر آتش زیاد: سازه های ساخته شده از چوب چند لایه چسبنده نسبت به فولاد محافظت نشده در آتش ایمن تر هستند. این امر به این دلیل است که یک لایه کربن شده در اطراف هسته گلولام شکل می گیرد ، مصرف اکسیژن را کاهش می دهد و احتراق را عقب می اندازد.

چوب چند لایه (گلوم)-5
پایداری ابعادی: گلولام دارای رطوبت 12٪ است که با رطوبت تعادل 20 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی 65٪ مطابقت دارد. انقباض و رفتار تورم به همین دلیل به حداقل می رسد.
کمتر نیاز به اتصالات: این سازه ها هنگام پوشاندن دهانه های بزرگ و بدون تکیه گاه های متوسط ​​، نیاز به تعداد کمتر اتصالات دارند.
سبک بودن: این ویژگی تعمیر و نگهداری و مونتاژ / جداسازی را آسان می کند. بررسی ها نشان می دهد که یک پرتوی گلولام از استحکام یک پرتوی بتونی با همان حجم برخوردار است ، با این حال وزن قطعه چوب تقریباً پنج برابر کمتر است.
پایداری: تامین کنندگان جدی در درجه اول با چوب جنگل کاری کار می کنند. توصیه می کنیم با جستجوی نوع خاصی از چوب در پروژه های خود ، این اطلاعات را مرور کنید. نکته مفید این است که به دنبال مهر صدور گواهینامه شورای جنگلداری مأموریت جنگل (FSC) باشید.

چوب چند لایه (گلوم)-14

درباره فرآیند تولید

ساخت گلولام دو تکنیک بسیار قدیمی را با هم جمع می کند: 1) تکنیک چسبندگی و 2) تکنیک لمینیت. بنابراین ، هنگامی که در مورد “چوب چند لایه چسب” صحبت می کنیم ، در مورد چوب متشکل از قطعات چسبنده و بهمراه الیاف موازی صحبت می کنیم.

چوب چند لایه (گلوم)-7
برای تولید عناصر ساختاری کارآمد ، قطعات باید با چسب هایی با مقاومت بالا به هم متصل شوند که بتوانند اتصالات را که معمولاً توسط عناصر فولادی و پیچ ها ساخته می شوند جایگزین کنند.

چوب چند لایه چسب با درجه بهینه از رطوبت تولید می شود ، انقباض و رفتار تورم را به حداقل می رساند و ثبات بعدی مواد را تضمین می کند.

چوب چند لایه (گلوم)-4

در چه نوع پروژه هایی می توان استفاده کرد؟

چوب گل گل برای هر نوع ساخت و ساز از پروژه های مسکونی گرفته تا ساختمان های صنعتی توصیه می شود. حتی می تواند در ساختمانهایی که در مناطقی با تقاضای اقلیمی خاص قرار دارند ، اعمال شود ، به شرطی که از یک روش محافظت در برابر رطوبت استفاده شود.

چوب چند لایه (گلوم)
قبل از طراحی سازه هایی با این نوع چوب ، بررسی مقررات محلی و توجه ویژه به شرایط پیرامون پروژه حائز اهمیت است. به عنوان مرجع ، می توانید استاندارد ایالات متحده را مرور كنید: AITC 115-2009 – استاندارد اجزای الوار و مجتمع های چوبی لمینت ساختاری ساختگی.

سایت

چوب چند لایه (گلوم)-15
چوب چند لایه (گلوم)-14
چوب چند لایه (گلوم)-13
چوب چند لایه (گلوم)-12
چوب چند لایه (گلوم)-11
چوب چند لایه (گلوم)-10
چوب چند لایه (گلوم)-8
چوب چند لایه (گلوم)-7
چوب چند لایه (گلوم)-6
چوب چند لایه (گلوم)-5
چوب چند لایه (گلوم)-4
چوب چند لایه (گلوم)-3
چوب چند لایه (گلوم)-2
چوب چند لایه (گلوم)-1
چوب چند لایه (گلوم)
چوب چند لایه (گلوم)-15
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

ااادر حال ویرایش

مطالب مرتبط

ساختمان اداری دانشگاهی برکلی4

ساختمان اداری دانشگاهی برکلی

خانه ای جنگلی-7

خانه ای جنگلی در برزیل

پل پیاده روی Bostanlı در ترکیه-2

پل پیاده روی Bostanlı در ترکیه

طراحی نما پارکینگ دوچرخه1

طراحی جالب پارکینگ دوچرخه در هلند

طراحی خوابگاه كوچك6

طراحی خوابگاه كوچك برای مسافرانی در سنین مختلف

آپارتمان سه خوابه شیک 16

Afro-Zen در این آپارتمان سه خوابه با شیک معاصر دیدار می کند

خانه کولاژ-1

خانه کولاژ

مقایسه مسکن اجتماعی(مسکن مهر) در کشورهایی سراسر جهان

مقایسه مسکن اجتماعی(مسکن مهر) در کشورهایی سراسر 222

اتاق مهمان 4

ایجاد اتاق مهمان نهایی: چگونه می توانیم مهمانان را در خانه درست احساس کنیم

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x