چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟

برای شرکت ها یا صاحبان خانه ای که ساختمان های بزرگی دارند ، نگهداری ساختمان ممکن است زجر آور ، پرهزینه و یا حتی سخت به نظر برسد ، به ویژه هنگامی که عملکردهای یکنواخت در حال اجرا هستند. اما تعمیر و نگهداری مناسب و مداوم ساختمان به دلایل مختلف ضروری است. بنا ها به طور طبیعی به دلایل طبیعی مانند آب و هوا ، استفاده روزانه از کاربران ، ضربات مکانیکی و موارد دیگر فرسوده می شود. در صورت عدم رسیدگی ، این مسائل می تواند تجربیات خانه نشینان را بی ارزش کرده و محیطهای خطرناک و ناسالم ایجاد کند و حتی هزینه های بالاتر و ناگهانی را نسبت به هزینه های تعمیر و نگهداری مداوم ساختمان متحمل شود.

دامنه نگهداری ساختمان از حداقل دقیقه جزئیات تا اساسی ترین کارکردها متغیر است. برخی کارکردها ، مانند شستن پنجره ها ، بی نتیجه به نظر می رسند اما می توانند تأثیر زیادی بر حضور مردم داشته باشند. آنها همچنین به دلیل نیاز به تجهیزات تخصصی و کارگران اضافی ، واگذاری شرکت های دیگر ضروری هستند. به عبارت دیگر ، هرچند دقیقه ، آنها به کار و توجه چشمگیری نیاز دارند.

مطالب پیشنهادی : راهنمای انتخاب پرده مناسب برای خانه

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟-3

نکات مهم در تعمیر و نگهداری ساختمان

حفظ عملکردهای دیگر ممکن است برای سلامتی خانه نشینان نیز ضروری باشد. به عنوان مثال ، بررسی ایمنی آسانسور و نگهداری سیستم آتش نشانی ، از بروز حوادث جلوگیری می کند و به طور بالقوه می تواند در صورت بروز شرایط اضطراری موجب نجات جان انسان ها شود. عملکردهای دیگر ، مانند آزمایش آب و بررسی های تهویه مطبوع ، هر دو به طور بالقوه از سلامتی محافظت می کنند و اطمینان حاصل می کنند که استانداردهای زیست محیطی همچنان برآورده می شوند. بنابراين ، نگهداري ساختمان هم در كاركردهاي مورد نياز خود و هم در دلايل نگهداري آنها متنوع است.

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟-4
برای پیشگیری از این مسائل ، صاحبان ساختمان گزینه های مختلفی دارند. مراجعه به مسائل به خودی خود به دلیل ضرورت دانش و تجهیزات تخصصی ، غالباً غیرقابل انجام است.  آنها می توانند تکنسین های متخصصی را استخدام کنند تا به صورت انفرادی به نکات مهم تعمیر و نگهداری ساختمان پاسخ دهند ، یا می توانند مدیران تاسیسات را برای نظارت بر کارکردهای ساختمان  به کار بگیرند.

 

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟

 

بهره گیری از افراد متخصص

با تجهیزات تخصصی و کمک های فنی ، امکان نگهداری ساختمان به طرز چشمگیری گسترش می یابد. یک شرکت با نام Falcon Lift تخصص در آسانسورهای مکانیکی را دارد که امکان دسترسی به فضاهای قابل دسترسی را فراهم می کند و به تکنسین ها اجازه می دهد مناطقی را سرویس دهند که در غیر این صورت غیرقابل دسترسی باشند. با داشتن بازوهای طولانی و انعطاف پذیر که می تواند تا 50 متر ارتفاع داشته باشد ، آن ها تعمیر و نگهداری ساختمان را به راحتی انجام می دهند.

با این حال ، تعمیر و نگهداری همیشه نباید برون سپاری شود ، بلکه می تواند به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از پروژه ساختمان درآید ، و یک راه حل کامل بلند مدت را به عنوان گزینه اصلی ارائه دهد. سپس آسانسور انتخابی ، مناسب برای پروژه خاص ، باید بخشی از ساختمان در نظر گرفته شود تا در هر زمان لازم ، از آن سریع و به راحتی استفاده شود.

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟--

بنابراین ، تعمیر و نگهداری ساختمان فقط برای مسائل بهداشتی ، ایمنی ، کاهش هزینه و حتی پایداری ضروری نیست ، بلکه ضرورتاً با کمک تکنسین ها و تجهیزات مکانیکی ویژه ای انجام می شود که تعمیر و نگهداری جامع را به طور کامل ممکن می کند. در حالی که به نظر می رسد هزینه و تلاش زیاد است ، تعمیر و نگهداری مداوم نسبت به پاسخ های ناشایست در موارد اضطراری بهداشتی و ایمنی کم هزینه تر می شود ، و راحت تر از افزایش هزینه های غیرمنتظره هنگام بودجه برنامه ریزی می شود. و تلاش برای تعمیر و نگهداری ساختمان لزوماً توسط نمایندگی کار به شرکتهایی با دانش فنی و تجهیزات تخصصی جهت انجام تعمیر و نگهداری در درجه اول جبران می شود. اینها همه نشان می دهد که تعمیر و نگهداری جامع ساختمان بسیار مهم است.

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟-5

منبع : archdaily

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

مطالب آموزشی

مطالب مرتبط

نما های جنبشی(چرخشی)2

نماهای جنبشی در معماری چیست؟

نکاتی درباره روشنایی خانه-2

نورپردازی چگونه بر روحیه ما تاثیر می گذارد؟

پنچ ترفند موثر برای طراحی اتاق خواب کودکان

پنچ ترفند موثر برای طراحی اتاق خواب کودکان

10 حرکت هوشمند برای ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی در خانه

ده حرکت هوشمندانه برای ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی در خانه

صفحه آشپزی سرامیکی

کارهایی که باید برای حفظ اجاق گاز صفحه ای سرامیکی یا شیشه ای انجام دهید

خانه دفتری-16

23 ایده برای تبدیل قسمتی از خانه به دفتر خانه

آویزان کردن پرده ها_2

اشتباهات رایجی که در هنگام نصب پرده ها باید از آن ها پرهیز کنیم.

فولاد کورتن(Corten Steel )-5

ویژگی های فولاد کورتن ،و نمونه های استفاده شده در ساختمان

بتن هوادهی اتوکلاو شده

بتن اسفنجی اُتوکلاو شده (AAC) چیست؟

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x