برج هوا-1

پیشنهادهای برج هوا در اطراف پایتخت هند برای تصفیه هوا222

براساس گزارشی از WHO ، از نوامبر 2019 ، ساکنان دهلی در حدود 25 برابر هوای سمی بیش از حد مجاز تنفس می کنند . واقعیت این است که هوای پاک در بیشتر کشورهای دارای اقتصاد در حال رشد به یک چالش تبدیل شده است ، زیرا هوای آلوده به سموم به طور مداوم وارد ریه های شهروندان می شود. استودیو معماری Symbiosis به دنبال راه حل های مختلفی برای مقابله با این تهدید است .

“Aũra” ، یک برج تمیز کننده هوا است که توسط این استودیو طراحی شده و با استفاده از اصول آیرودینامیک ، هوای تمیز زیادی را در اختیار مردم قرار می دهد.

برج هوا
فرم ساختاری آرا حداکثر مساحت سطح را فراهم کرده و سرعت باد را برای یک کارآیی افزایش می دهد. این مفهوم با طراحی بیضی آغاز شده و مفهوم حداقل مقاومت را در اختیار معماران قرار می دهد. سپس فرم پیچ خورده شده و باد را در امتداد سطح برج عمود بر طرف می کند.

برج هوا-5
برجهای “پاکسازی” 60 و 18 متر ارتفاع داشته و می توانند هوای آلوده را در اطراف خود را پاکساری کنند. “آرا” دارای دو اتاق اصلی است: یکی برای سرعت بخشیدن به ورودی هوا  و دیگری تمیز کردن آن هوا و ارسال مجدد آن به خارج. برج ها ، هوای آلوده را از ناحیه زیرین آن می گیرند ، سپس آنها را به صورت عمودی می فرستند تا از بالای آن بیرون بریزند. از نظر آماری با ظرفیت تمیز کردن 1111000 متر مکعب در ساعت ،  این برج 18 متری می تواند روزانه 30 میلیون متر مکعب هوا را تمیز کند . یک فرد بالغ شاغل در طول 8 ساعت کار به طور متوسط ​​16m3 هوا را استنشاق می کند.

برج هوا-9
نهال های سبز با سیستم آبیاری قطره ای یکپارچه به سطح برج ها اضافه می شوند تا اکسیژن بیشتری تولید کنند.

برج هوا-7برج هوا-8
برای تأمین شرایط مختلف جو و سرعت باد ، Aũra با چهار سیستم مختلف تهیه شده است: نقاط مهم Aũra ، سرعت Aũra Velocity ، Aũra Falcon و Aũra Hive.

برج هوا-2

نقاط مهم Aũra طراحی شده اند تا در داخل شهر پیوند زده شوند. این برج ها به ارتفاع 18 متر و مشبک طراحی شده اند تا هوای پاک در شهر را تضمین می کند.  با توجه به اینکه ما نمی خواهیم با طبیعت بازی کنیم و باد مصنوعی تولید کنیم ، یک دلبستگی ساده در بالای اتومبیل طراحی شده است. هواپیماهای بدون سرنشین Aũra Falcon مؤلفه هایی هستند که درون برج تمیزکننده ها مستقر هستند و با راهنمایی و به روزرسانی زنده از سطح آلودگی ، در اطراف شهر  حرکت می کنند. این شبکه دفاعی و پیشگیرانه Aũra Hive به دنبال ایجاد آینده ای پاک برای شهر دهلی و همچنین شهرهای مختلف دیگر در سراسر جهان است.

منبع : archdaily

برج هوا-9
برج هوا-7
برج هوا-8
برج هوا-6
برج هوا-5
برج هوا-4
برج هوا-3
برج هوا-2
برج هوا-1
برج هوا
برج هوا-9
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

طراحی صنعتی

مطالب مرتبط

مبلمان شهری-1

طراحی جالب مبلمان شهری توسط مجموعه اسکایپ(Scape)

مبلمان راحتی-3

طراحی مبل راحتی بوترا (Botera) توسط E-GGS

طراحی جالب قفسه Iron Hive(کندو آهنی)که به میز جانبی تبدیل میشود

مبلمان سنتی ایتالیایی-8

طراح ایتالیایی ، تراموگیا را به عنوان نسل جدیدی از مبلمان سنتی معرفی کرد.

قفسه ای دو کاربردی-2

طراحی قفسه ای دو کاربردی از استودیوی PESI

میز عسلی-6

طراحی میز عسلی الهام گرفته شده از ژله ها توسط جیمی هیون

انتشار دوباره مبلمان Pacha طراحی شده توسط پیر پائولین از شرکت GUBI

روشنایی به سبک معاصر-6

طراحی روشنایی به سبک معاصر توسط نش مارتینز

گلدان های چینی-Zaha Hadid

طراحی جالب گلدان های چینی توسط معمار معروف زاها حدید Zaha Hadid

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x