برج هوا-1

پیشنهادهای برج هوا در اطراف پایتخت هند برای تصفیه هوا222

براساس گزارشی از WHO ، از نوامبر 2019 ، ساکنان دهلی در حدود 25 برابر هوای سمی بیش از حد مجاز تنفس می کنند . واقعیت این است که هوای پاک در بیشتر کشورهای دارای اقتصاد در حال رشد به یک چالش تبدیل شده است ، زیرا هوای آلوده به سموم به طور مداوم وارد ریه های شهروندان می شود. استودیو معماری Symbiosis به دنبال راه حل های مختلفی برای مقابله با این تهدید است .

“Aũra” ، یک برج تمیز کننده هوا است که توسط این استودیو طراحی شده و با استفاده از اصول آیرودینامیک ، هوای تمیز زیادی را در اختیار مردم قرار می دهد.

برج هوا
فرم ساختاری آرا حداکثر مساحت سطح را فراهم کرده و سرعت باد را برای یک کارآیی افزایش می دهد. این مفهوم با طراحی بیضی آغاز شده و مفهوم حداقل مقاومت را در اختیار معماران قرار می دهد. سپس فرم پیچ خورده شده و باد را در امتداد سطح برج عمود بر طرف می کند.

برج هوا-5
برجهای “پاکسازی” 60 و 18 متر ارتفاع داشته و می توانند هوای آلوده را در اطراف خود را پاکساری کنند. “آرا” دارای دو اتاق اصلی است: یکی برای سرعت بخشیدن به ورودی هوا  و دیگری تمیز کردن آن هوا و ارسال مجدد آن به خارج. برج ها ، هوای آلوده را از ناحیه زیرین آن می گیرند ، سپس آنها را به صورت عمودی می فرستند تا از بالای آن بیرون بریزند. از نظر آماری با ظرفیت تمیز کردن 1111000 متر مکعب در ساعت ،  این برج 18 متری می تواند روزانه 30 میلیون متر مکعب هوا را تمیز کند . یک فرد بالغ شاغل در طول 8 ساعت کار به طور متوسط ​​16m3 هوا را استنشاق می کند.

برج هوا-9
نهال های سبز با سیستم آبیاری قطره ای یکپارچه به سطح برج ها اضافه می شوند تا اکسیژن بیشتری تولید کنند.

برج هوا-7برج هوا-8
برای تأمین شرایط مختلف جو و سرعت باد ، Aũra با چهار سیستم مختلف تهیه شده است: نقاط مهم Aũra ، سرعت Aũra Velocity ، Aũra Falcon و Aũra Hive.

برج هوا-2

نقاط مهم Aũra طراحی شده اند تا در داخل شهر پیوند زده شوند. این برج ها به ارتفاع 18 متر و مشبک طراحی شده اند تا هوای پاک در شهر را تضمین می کند.  با توجه به اینکه ما نمی خواهیم با طبیعت بازی کنیم و باد مصنوعی تولید کنیم ، یک دلبستگی ساده در بالای اتومبیل طراحی شده است. هواپیماهای بدون سرنشین Aũra Falcon مؤلفه هایی هستند که درون برج تمیزکننده ها مستقر هستند و با راهنمایی و به روزرسانی زنده از سطح آلودگی ، در اطراف شهر  حرکت می کنند. این شبکه دفاعی و پیشگیرانه Aũra Hive به دنبال ایجاد آینده ای پاک برای شهر دهلی و همچنین شهرهای مختلف دیگر در سراسر جهان است.

منبع : archdaily

برج هوا-9
برج هوا-7
برج هوا-8
برج هوا-6
برج هوا-5
برج هوا-4
برج هوا-3
برج هوا-2
برج هوا-1
برج هوا
برج هوا-9
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

#برچسب

طراحی صنعتی

مطالب مرتبط

روشنایی به سبک معاصر-6

طراحی روشنایی به سبک معاصر توسط نش مارتینز

تخت های مورفی

طراحی نسل جدبد مبلمان تاشو به نام الا و لوئیس توسط Pierluigi Colombo

سیستم روشنایی مازا ماریو تای-3

طراحی جالب سیستم روشنایی مازا که توسط ماریو تای طراحی شده است.

صندلی Vanity

صندلی Vanity : صندلی نامتقارن با پالت رنگی خلاقانه

انتشار دوباره مبلمان Pacha طراحی شده توسط پیر پائولین از شرکت GUBI

آینه ای دوتایی

طراحی جالب آینه ای دوتایی توسط طراحی هلندی JOKJOR

غذا پز

طراحی هود و غذا پز مینیمالی برای آشپزخانه های کوچک(فابیتا) توسط آدریانو دیزاین

میز عسلی-6

طراحی میز عسلی الهام گرفته شده از ژله ها توسط جیمی هیون

NIKE GO FlyEase

طراحی صنعتی : نایکی از کفش ورزشی بدون بند خود به نام NIKE GO FlyEase رونمایی کرد

فهرست
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx