برج هوا-1

پیشنهادهای برج هوا در اطراف پایتخت هند برای تصفیه هوا222

براساس گزارشی از WHO ، از نوامبر 2019 ، ساکنان دهلی در حدود 25 برابر هوای سمی بیش از حد مجاز تنفس می کنند . واقعیت این است که هوای پاک در بیشتر کشورهای دارای اقتصاد در حال رشد به یک چالش تبدیل شده است ، زیرا هوای آلوده به سموم به طور مداوم وارد ریه های شهروندان می شود. استودیو معماری Symbiosis به دنبال راه حل های مختلفی برای مقابله با این تهدید است .

“Aũra” ، یک برج تمیز کننده هوا است که توسط این استودیو طراحی شده و با استفاده از اصول آیرودینامیک ، هوای تمیز زیادی را در اختیار مردم قرار می دهد.

برج هوا
فرم ساختاری آرا حداکثر مساحت سطح را فراهم کرده و سرعت باد را برای یک کارآیی افزایش می دهد. این مفهوم با طراحی بیضی آغاز شده و مفهوم حداقل مقاومت را در اختیار معماران قرار می دهد. سپس فرم پیچ خورده شده و باد را در امتداد سطح برج عمود بر طرف می کند.

برج هوا-5
برجهای “پاکسازی” 60 و 18 متر ارتفاع داشته و می توانند هوای آلوده را در اطراف خود را پاکساری کنند. “آرا” دارای دو اتاق اصلی است: یکی برای سرعت بخشیدن به ورودی هوا  و دیگری تمیز کردن آن هوا و ارسال مجدد آن به خارج. برج ها ، هوای آلوده را از ناحیه زیرین آن می گیرند ، سپس آنها را به صورت عمودی می فرستند تا از بالای آن بیرون بریزند. از نظر آماری با ظرفیت تمیز کردن 1111000 متر مکعب در ساعت ،  این برج 18 متری می تواند روزانه 30 میلیون متر مکعب هوا را تمیز کند . یک فرد بالغ شاغل در طول 8 ساعت کار به طور متوسط ​​16m3 هوا را استنشاق می کند.

برج هوا-9
نهال های سبز با سیستم آبیاری قطره ای یکپارچه به سطح برج ها اضافه می شوند تا اکسیژن بیشتری تولید کنند.

برج هوا-7برج هوا-8
برای تأمین شرایط مختلف جو و سرعت باد ، Aũra با چهار سیستم مختلف تهیه شده است: نقاط مهم Aũra ، سرعت Aũra Velocity ، Aũra Falcon و Aũra Hive.

برج هوا-2

نقاط مهم Aũra طراحی شده اند تا در داخل شهر پیوند زده شوند. این برج ها به ارتفاع 18 متر و مشبک طراحی شده اند تا هوای پاک در شهر را تضمین می کند.  با توجه به اینکه ما نمی خواهیم با طبیعت بازی کنیم و باد مصنوعی تولید کنیم ، یک دلبستگی ساده در بالای اتومبیل طراحی شده است. هواپیماهای بدون سرنشین Aũra Falcon مؤلفه هایی هستند که درون برج تمیزکننده ها مستقر هستند و با راهنمایی و به روزرسانی زنده از سطح آلودگی ، در اطراف شهر  حرکت می کنند. این شبکه دفاعی و پیشگیرانه Aũra Hive به دنبال ایجاد آینده ای پاک برای شهر دهلی و همچنین شهرهای مختلف دیگر در سراسر جهان است.

منبع : archdaily

برج هوا-9
برج هوا-7
برج هوا-8
برج هوا-6
برج هوا-5
برج هوا-4
برج هوا-3
برج هوا-2
برج هوا-1
برج هوا
برج هوا-9
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

طراحی صنعتی

مطالب مرتبط

صندلی Vanity

صندلی Vanity : صندلی نامتقارن با پالت رنگی خلاقانه

نیمکت های بتونی-9

نیمکت های بتونی: مبلمانی برای داخل و خارج از خانه

طراحی مبلمان از خمیر-10

جدید طرح استدیوی FAINA صندلی و میز ZTISTA معروف به(ساخته شده از خمیر)

تبدیل زباله های پلاستیکی به مبلمان شهری-2

تبدیل زباله های پلاستیکی به مبلمان شهری توسط New Raw

مبلمان شهری-1

طراحی جالب مبلمان شهری توسط مجموعه اسکایپ(Scape)

طراحی پارک

طراحی سازه نمادین(نیمکت دایره بتونی)برای پارک علم و فناوری دانشگاه پورتو

مبل Gogan-8

مبل گوگان طراحی شده توسط پاتریشیا اروکیولا

میز عسلی-7

ساخت میزعسلی با استفاده از مواد بازیافتی ساختمانی

غذا پز

طراحی هود و غذا پز مینیمالی برای آشپزخانه های کوچک(فابیتا) توسط آدریانو دیزاین

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x