همه پارک ها نباید سبز باشند-5

همه پارک ها نباید سبز باشند: 10 نکته برای طراحی زیرساخت های پارکهر و فضایی سبز333

آیا طراحی پارک های سبز در شهرهای کویری مانند کازابلانکا ، دبی یا لیما منطقی است؟ ظاهراً این امر اتفاق می افتد ، زیرا آنها باعث تازگی و سرسبزی به محیط شهری می شوند. در عوض ، آنها اکوسیستم های محلی بومی را مختل می کنند ، صورتحساب نگهداری بالایی را متحمل می شوند و یک مبارزه مداوم برای اطمینان از در دسترس بودن آب را آغاز می کنند.

ما با مریم گارسیا گارسیا ، بنیانگذار اسپانیایی مستقر لند لاب و مدیر کل سابق شهرسازی و برنامه ریزی ارضی دولت خودمختار کانتابریا ، اسپانیا گفتگو کردیم. او می گوید: “پارک یک کلمه عجیب است. ما باید در مورد پروژه های منظره صحبت کنیم” ، و این نشان می دهد که فضای سبز و پارک ها مفاهیم قدیمی هستند.

در این گفتگو ، گارسیا چالش هایی را که این پروژه های چشم انداز با آن روبرو هستند – از شرایط اضطراری آب و هوا تا مسئولیت های اکوسیستم – خلاصه می کند. گارسیا می گوید: “ما باید از ایده باغ به سمت ایده زیرساخت های منظره حرکت کنیم.”

1. پارکها باید از محیط طبیعی خود منابع را به حداکثر برسانند

همه پارک ها نباید سبز باشند-8
“پارک ها می توانند حتی در محدوده اکوسیستم های موجود در منطقه ، آسایش را برای شهروندان فراهم کنند. آنها می توانند در داخل آنها کار کنند تا منابع موجود در زمینه خاص خود را به حداکثر برسانند. به طور خاص ، آنها باید از منابع مرتبط با در دسترس بودن آب و باروری خاک استفاده کنند.”

2. معیارهای پایداری باید طرح منظره را تعریف کنند – نه برعکس

همه پارک ها نباید سبز باشند-4
“پارک ها و آب کار می کنند ، از نظر متابولیکی ، به عنوان یک ساختمان. عملکرد متابولیکی پارک باید از معیارهای پایداری باشد تا ظاهر – آنچه کاربر درک می کند – با آن عملیات سازگار باشد. اگر می توانید با یک ساختمان پایدار در آن کار کنید. یک آب و هوای بیابانی که شما می توانید آن را با یک پارک انجام دهید. “García García می گوید.

3. در آب و هوای بیابانی ، یک پروژه منظره باید بارور شود

همه پارک ها نباید سبز باشند-6
“بارور کردن یک منطقه ، آن را سبز نمی کند ، بلکه باعث تقویت تنوع پدیدارشناختی و اکوسیستم از طریق عناصر منظره می شود. این باروری می تواند محیطی را در حداکثر رطوبت بیابانی تا بالاترین رطوبت به همراه آورد. برای این منظور می توانید جمع آوری ، ذخیره و تصفیه کنید. از آنجا ، شما شروع به کار با یک جانشینی اکولوژیکی از گونه هایی می کنید که شاید در یک نقطه خاص بتوانند یک توده جنگلی کوچک را تشکیل دهند ، زیرا آنها به شبکه ای از خندق ها یا آبهای گرفته شده از چاه آبیاری مرتبط هستند. “گمانه گارسیا حدس می زند.

4- ریاضت اقتصادی تنها راه حل اقلیم کویری نیست

همه پارک ها نباید سبز باشند-9
“من فکر نمی کنم شما باید به هر قیمتی از ریاضت کویر دفاع کنید. شما می توانید رطوبت و کمی آب موجود در سایت را برای آبیاری ضبط کنید. امروز ما تازه شروع به پیوند واژگان زیرساخت های سبز به انواع شناسی خاص کرده ایم.” گارسیا گارسیا.

5- همه پارک ها نباید سبز باشند

همه پارک ها نباید سبز باشند

“راه حل برای اکوسیستم و مشکلات آب و هوایی به معنای لزوماً این نیست که همه پارک های مستقر در آب و هوای بیابانی باید زرد باشند بلکه خلاقیت تعبیه شده اکولوژی در کنار اخلاق پایداری – که همه ما در این زمینه آنتروپوسن قرار داریم” قرار دارد. آنهایی که باید نوآوری را در یک پروژه منظره ایجاد کنند. این نه تنها در ظاهر رسمی و پوشش گیاهی بلکه در زیرساختهایی که این امکان را ایجاد می کنند آشکار می شود. ”

6. شرایط آب و هوایی این پروژه را در سال 2069 در نظر بگیرید …

همه پارک ها نباید سبز باشند-2
وی گفت: “به عنوان یک گونه ، ما در یک وضعیت بحرانی قرار داریم که با دو مرز سیاره ای روبرو هستیم. یکی شرایطی که زندگی روی کره زمین را در هولوسن مجاز ساخته است. دیگری تغییر آب و هوا: یک پروژه باید در نظر بگیرد که آیا این سایت به سمت کمبود آب گرایش دارد. منابع در طی 50 سال و روند کلی شرایط آب و هوایی. ”

7. … و پروژه را با در نظر گرفتن 2119 در نظر بگیرید

وی ادامه داد: “یک پارک برای امروز برنامه ریزی نشده است ، اما برای ادامه وجود در طی 100 سال آینده تا بتواند روند تکامل و جانشینی گونه ها را دنبال کند. مسئله ای که ما داریم این است که طرح های منظر ما برای ساختن طولانی تر از ساختمان ها طول می کشد. بنابراین یک متغیر اساسی از ابتدای پروژه است. ”

8- هر پروژه منظره باید تنوع زیستی را تحریک کند

همه پارک ها نباید سبز باشند-3
“یکی دیگر از محدوده های سیاره ای که در معرض بحران است ، از بین رفتن تنوع زیستی است. این بدان معناست که هر پروژه منظره ای باید به سمت بهبود تنوع زیستی تمایل داشته باشد ، یعنی تا حد امکان و در توالی های زیست محیطی که می توان به دست آورد.”

9. یک پارک زیرساخت است

همه پارک ها نباید سبز باشند-7
“من معتقدم که پارک ها زیرساخت های چشم انداز عمومی هستند. ما باید از مفهوم باغ به سمت ایده پردازی به عنوان زیرساخت حرکت کنیم. حرکت از مفهوم باغ به عنوان یک شیء به عنوان پارک به عنوان یک دستگاه زیرساخت دوباره وصل خواهد شد. مکانی با متن آن. ”

10. زیرساخت های چشم انداز مزایای اکوسیستم را ارائه می دهد

همه پارک ها نباید سبز باشند-1
“یک رودخانه ، به عنوان مثال ، زیرساخت چشم انداز نیز دارد: یک راهرو اکولوژیکی که رسوباتی را به بار می آورد که زمین را بارور می کند و مزایای چندین اکوسیستم را به نمایش می گذارد. این کار امکان رشد گیاهان و جانوران را فراهم می کند و بنابراین اطمینان می دهد که مواد غذایی یا گونه هایی وجود دارد که می توانند مهاجرت کنند. هنگامی که منظره ای به عنوان زیرساخت کار می کند ، جریان و تبادل ماده و انرژی را امکان پذیر می کند.

سایت

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

ااادر حال ویرایش

مطالب مرتبط

طرح ساختمانی مختلط

اتاق خواب مدرن 15

51 اتاق خواب مدرن با نکاتی برای کمک به شما در طراحی و دسترسی خود

Lakewood در اواسط قرن

22 اتاق خواب دنج و زیبا Midcentury

ایده جالب 19

44 ایده جالب لهجه دیواری برای اتاق خواب شما

اتاق خواب لوکس 16

51 اتاق خواب لوکس با تصاویر ، نکات و لوازم جانبی برای کمک به شما در طراحی خود

اتاق خواب 7

راحتی و طراحی در اتاق خواب توسط پیانکا

اتاق خواب آبی 7

30 اتاق خواب آبی رنگ که آرامش و آرامش را به فضای خواب شما می بخشد

درباره کاشی و سرامیک-سرویس بهداشتی-2

10 سؤال متداول درباره کاشی و سرامیک333

طراحی پارکینگ RAI -3

طراحی پارکینگ نمایشگاه و مرکز همایش های آمستردام RAI

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x