نکات و مزیت های انتخاب دوش بدون وان برای خانه های با حمام کوچک

نکات و مزیت های انتخاب دوش بدون وان برای خانه های با حمام کوچک

در زمان های گذسته که سیستم توزیع آب در خانه ها به صورت کنونی وجود نداشت ، مردم با حمل آب داخل وان های مستقل ، مشغول استحمام می شدند. این وان ها نمی توانستند در یک اتاق جدا مانند حمام قرار بگیرند در اتاق هایی مانند اتاق نشیمن ، اتاق خواب و حتی آشپزخانه قرار می گرفتند ، اما وان حمام در زمانهایی که حمام ها به اتاق جداگانه تبدیل شدند ، نقش اصلی را داشتند.  دوش ها ، طرحی است که خیلی دیرتر ظاهر شد ، در دوران مدرن ، ما حمام کردن را با تاسیسات آب مدرن تجربه می کنیم.

کابین دوش بدون وان

از آنجا که محفظه های دوش عناصر اصلی تزیینات حمام هستند ، امروزه ما می توانیم در مورد طیف گسترده ای از دوش های تولید شده با طیف گسترده ای از مدل ها و مواد صحبت کنیم. دوش ها در رنگ ها ، انواع و مدل های مختلفی وجود دارد که می تواند با انواع معماری ، اندازه های مختلف و ویژگی های زیبایی شناختی متفاوت سازگار باشد. دوش گوشه ای ، درب کشویی ،  شیشه ای ،  پلاستیکی ، اکریلیک و قطعات فلزی  غیره … از طرح های مختلف در بازار می باشد.

وقتی صحبت از دوش می شود به دلایلی مدل های دوش مجهز که همیشه شامل وان دوش دار است به ذهن شما خطور می کند. در سالهای اخیر ، شاهد این هستیم که سایر طرح ها برجسته تر شده اند. طرح هایی که شما بدون ایجاد مزاحمت در دکوراسیون حمام ، به وان دوش نیاز نخواهید داشت و طرح هایی که نیازی به سینی دوش ندارید ، از مهمترین  دکوراسیون حمام های امروزی هستند. بنابراین ، دوش بدون وان در مقایسه با طرح هایی از جمله وان دوش دار چه مزایایی دارد و چرا طراحان حرفه ای حمام  آنها ترجیح می دهند. در این مطلب نمونه های خیره کننده و  دلیل انتخاب آن ها آورده شده است! با شوهوم همراه باشید.

یک طرح کاربردی

یک کاربرد کاربردی تر

برای نصب محفظه های دوش کاملاً مجهز ، از جمله سینی های دوش ، در حمام ، کف باید بلند شود و اتصال به آب برقرار شده و وان  روی زمین ثابت شود. این البته فرایندی ماهرانه است و اگر شما حمام خود را طراحی می کنید ، ممکن است خیلی راحت نباشد. با این حال ، تنها با استفاده از درب  ، طراحی  دوش بدون وان ، که بعضی اوقات حتی به آستانه نیاز ندارند ، بسیار کاربردی تر و آسان تر هستند.

بدون محدودیت اندازه

بدون محدودیت اندازه

در دکوراسیون حمام که در آن از دوش استفاده می کنیم ، باید پروژه را با اندازه گیری های تعیین شده توسط کابین دوش تطبیق دهیم. با این حال ، در طرحی بدون  دوش ، می توانید فضایی را که باید برای منطقه دوش رزرو شود ، به طور کامل تعیین کنید. به عبارت دیگر ، غرفه های دوش بدون لوله زوایای تزئینی رایگان و بدون محدودیت اندازه و شکل ایجاد می کنند.

مطالب پیشنهادی : نمونه های حمام های مدرن باز: طراحی حمام در فضای خصوصی

از نظر زیبایی شناسی انعطاف پذیرتر باشد.

از نظر زیبایی شناسی انعطاف پذیرتر باشد

اگر توجه داشته باشید ، طرح های دوش بیشتر از همان مواد آکریلیک سفید تولید می شود که البته ظاهری غیرمعمول در حمام ایجاد می کند . اگر می خواهید یک سینی دوش فوق العاده داشته باشید ، باید به طرح های ویژه ای روی آورید ، که نیاز به بودجه بسیار بالایی دارد. در طرح های کابین دوش بدون وان ، تصویر معمولی وان وجود ندارد و شما برای سفارشی کردن کف و زیبایی بیشتر ، گزینه های نامحدودی دارید. ظاهری مدرن ، سکوهای چوبی ، سنگ های مرمری در رنگ ها و الگوهای مختلف و … باعث می شود ایجاد سبک شخصی در مناطق دوش بدون وان بسیار آسان باشد!

با طرح های خود می توانید محدودیت ها را تعیین کنید

با طرح های خود می توانید محدودیت ها را تعیین کنید

همانطور که گفتیم سینی های دوش در واقع عناصری هستند که وظیفه تعیین مرزهای مناطق دوش را بر عهده دارند. در کابین دوش بدون وان می توانید فراتر از استانداردها باشید و مرزها را با طرح های خود تنظیم کنید و به این ترتیب دکوراسیون حمام فوق العاده و بی نظیر تری را ایجاد کنید. به عنوان مثال ، آیا می توانید یک کابین دوش معمولی با سینی دوش را به جای محل دوش در این حمام که با یک دیوار شیشه ای جدا شده و با کف چوبی هم مرز است تصور کنید؟

از نظر بهداشتی و تمیز کردن بسیار سالم تر است

از نظر بهداشتی و تمیز کردن بسیار سالم تر است

سینی های دوش که کمی بالاتر از کف هستند دارای مناطق عبور آب پنهان و غیر قابل دسترس در حمام هستند. اولین قانون برای رعایت حداکثر بهداشت و تمیز کردن آسان در دکوراسیون حمام ، ایجاد هرچه کمتر شکاف و برآمدگی روی زمین است. به همین دلیل ، ما همیشه توصیه می کنیم یک نیمکت مستقل و کمد دیواری در حمام داشته باشید. از آنجا که یک حمام کف صاف بسیار راحت تر پاک می شود ، لکه های آن قابل شستشو نخواهد بود و باعث جذب خاک و میکروب ها می شود.

حمام های کوچک ایده آل

ایده آل برای حمام های کوچک

یکی از دلایلی که کابین دوش بدون وان برای حمام های کوچک ایده آل است ، این است که می توانیم محدودیت های آنها را با توجه به ابعادی که می خواهیم تنظیم کنیم. با این حال ، دلیل دیگر این است که منطقه حمام ، که می تواند با دیوارهای شیشه ای از هم جدا شود ، ظاهری بسیار جادار ایجاد می کند. کابینت دوش با درب پلاستیکی اتاق را کوچک و باریک می کند. با این حال ، یک دیوار شیشه ای ساده باعث می شود اتاق با تمام شفافیت آن گسترده تر شود.

سازگاری با معماری های مختلف

سازگاری با معماریهای مختلف

می توانید درهای کابینت از مواد مورد نظر خود را نصب کرده و در طرح های مختلفی از آنها استفاده کنید. به خصوص وقتی صحبت از سقف شیب دار یا اتاق هایی با شکل غیر معمول است ، مناطق دوش گرفتن بدون وان تغییر ایجاد می کند.

مطالب پیشنهادی : راهنمای فنگ شویی مناسب حمام و سرویس بهداشتی در قسمت های مختلف خانه

استفاده از آن آسان است

استفاده از آن آسان است

مخصوصاً اگر توسط کودکان ، افراد مسن یا معلول مورد استفاده قرار گیرد ، کابین دوش بدون وان این مزیت را دارد که بسیار راحت تر است .

گزینه اقتصادی تر

گزینه اقتصادی تر

اگرچه ما آن را کابین دوش می نامیم ، ممکن است یک دیوار شیشه ای ساده برای ایجاد یک منطقه دوش بدون وان کافی باشد. این در واقع به معنای هزینه بسیار کم است. حتی اگر این دیوار فقط یک دیوار شیشه ای نباشد ، قسمت های کابین دوش بدون وان همیشه ارزان هستند.

در کابین دوش زاویه ای نیز قابل استفاده است

در کابین دوش زاویه ای نیز قابل استفاده است

کابینت دوش گوشه ای یکی از مدل های مورد علاقه کابین دوش است ، زیرا آنها یک فضای حمام بسیار مفید بوده که با صرفه جویی در فضا همراه هستند. هنگامی که صحبت از کابینت دوش گوشه ای می شود ، مدل هایی که همیشه سینی دوش را شامل می شوند ، به معرض نمایش گذاشته می شوند ، زیرا برنامه های دوش گرفتن از فضای دوش بدون وان عموماً شامل مناطقی است که دارای  دوش صاف است. با این حال ، امروز ، تولید کنندگان با تجربه قطعات لوازم حمام کابینت های دوش گوشه ای را بدون وان تولید می کنند. علاوه بر این ، سایر مدل های گوشه ای مونتاژ و استفاده از آنها بسیار ساده تر شده است.

منبع : Homify.com

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

سرویس بهداشتیطراحی داخلی

مطالب مرتبط

5 گیاه کوچک

معرفی گیاهان خانگی که می توانید در گلدان های کوچک پرورش دهید.

بهترین گیاهای خانگی برای حمام شما

گیاهان خانگی : معرفی بهترین گیاهان خانگی برای رشد در حمام خانه

نکته فنگ شویی برای دفتر خانه _5

نکات فنگ شویی برای دفتر کار خانه شما که باید رعایت شوند

Duvarlarda devasa şehir manzaraları

استفاده از کاغذ دیواری های زیبا و دیدنی در طراحی بخش های مختلف خانه

پنچ ترفند موثر برای طراحی اتاق خواب کودکان

پنچ ترفند موثر برای طراحی اتاق خواب کودکان

14-kids green room

بیست طرح اتاق خواب دوست داشتنی برای کودک و نوجوان

8 گیاه خانگی گل دار برای افزودن رنگ به خانه شما

گیاهان خانگی : معرفی گیاهان آپارتمانی گلدار برای افزودن رنگ به خانه شما

حمام-4

حمام ها در آینده به چه شکل خواهند بود؟همراه با رشد تکنولوژی،حمام هایمان چه تغییری خواهد کرد؟

ما بین کابینت-1

ایده هایی برای طراحی فضای مابین کابینت ها در آشپزخانه

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x