ممنوعیت ساختن ساختمان های تمام شیشه ای -4

333ممنوعیت ساختن ساختمان های تمام شیشه ای /چه موادی می توانندجایگزین شیشه ها در ساختمان شود؟

آوریل گذشته ، شهردار بیل دو بلازیو از نیویورک اعلام کرد قصد دارد لایحه ای را برای منع ساختن ساختمان های جدید تمام شیشه ای منع کند. بخشی از تلاش بیشتر برای کاهش انتشار گلخانه ای در سطح شهر به میزان 30 درصد ، طرح های دیگر شامل استفاده از انرژی پاک برای بهره برداری از انرژی در شهر ، بازیافت اجباری از ارگانیک ها و کاهش خرید پلاستیکی و خرید گوشتی فرآوری شده یکبار مصرف است. این اعلامیه روی پاشنه شورای شهر در حال تصویب قانون تحول آب و هوا ، واکنشی گسترده به توافق نامه اقلیم پاریس که شامل سقف های سبز مورد نیاز برای ساخت و سازهای جدید و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در ساختمان های موجود است.

ممنوعیت ساختن ساختمان های تمام شیشه ای
تصمیم De Blasio ناشی از ناکارآمدی انرژی شناخته شده نمای تمام شیشه ای است که با “گلخانه های غول پیکر” مقایسه شده و به همین دلیل برای خنک نگه داشتن تهویه مطبوع به مقادیر غرغزان نیاز دارند. با تخمین آژانس بین المللی انرژی مبنی بر اینکه 40٪ از انتشار دی اکسید کربن جهانی از ساختمانها ناشی می شود و تهویه مطبوع 14٪ از کل مصرف انرژی را تشکیل می دهد ، کاهش این تعداد می تواند اثرات غیرقابل توصیف داشته باشد.

ممنوعیت ساختن ساختمان های تمام شیشه ای -1

اما چه چیزی می تواند جایگزین آسمان خراش به ظاهر همه جا شود ، که معمولاً با سازه های عظیم فولادی و بتونی همراه است؟ برای شروع ، بعید نیست که آسمان خراش های شیشه ای به هیچ وجه “ممنوع” شوند. اندکی پس از اعلامیه حیرت انگیز دو بلازیو ، مدیر دفتر پایداری شهردار ، مارک چمبرز ، توضیح داد که البته ساختمان های جدید هنوز هم می توانند از شیشه استفاده کنند. آنچه محتمل تر است این است که لایحه De Blasio برای تضمین بهره وری انرژی و انتشار کم ، الزامات سختگیرانه تری را در استفاده از شیشه تحمیل می کند. سازه های شیشه ای موجود برای دستیابی به این انتها از روش های مختلفی استفاده کرده اند ، از لعاب سه گانه ، گرفته تا سیستم های گرمایشی و سرمایش با تکنولوژی بالا ، تا ترکیب سیستم کنترل خورشیدی ایستا ، سیار یا حتی پاسخگو ، باعث بهبود عملکرد کلی ساختمان.


با وجود این شفاف سازی ، محدود کردن استفاده از دیوار پرده ای شیشه ای هنوز هم می تواند جهت مطلوبی باشد. ArchDaily استفاده از چوب انبوه را به عنوان ماده ساختمانی پایدار با پایدار در چندین نوبت پوشش داده است ، و لایحه De Blasio ، هر شکلی که در نهایت به آن برسد ، می تواند فرصت خوبی برای کاتالیزور شدن تکامل آسمان خراش ها باشد و جای خود را به سایر مواد غالب بدهد. . مزایای ساخت چوب بسیار زیاد است ، با انتشار چرخه عمر ساختمانهای چوبی که 74 درصد کمتر از ساختمانهای فولادی است. یک ماده با تجدیدپذیر طبیعی ، چوب فقط انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش نمی دهد بلکه کربن را از طریق فرآیندی به نام ضبط کربن ذخیره می کند. همچنین می تواند با ترکیبی از خصوصیات طبیعی چوب های سنگین و روش های ضد حریق در برابر آتش مقاومت کند. همچنین چوب لزوما ضعیف تر از مواد سنتی مانند فولاد یا بتن نیست – به عنوان مثال ، چوب چند لایه (CLT) دارای مقاومت ساختاری مشابه بتن مسلح است ، اما یک ماده بسیار انعطاف پذیر است و بنابراین احتمال شکستن آن نیز کمتر است. یک متر مکعب CLT نیز بیش از شش برابر سبکتر از یک متر مکعب بتن وزن دارد ، اما همان سطح مقاومت را نشان می دهد. با تصویب لایحه آتی دی بلازیو برای اعمال محدودیت های حتی سنگین تر بر روی سازه های شیشه ای ، معماران و توسعه دهندگان باید به دنبال مصالح ساختمانی جایگزین مانند چوب باشند.

ممنوعیت ساختن ساختمان های تمام شیشه ای -3
گزینه دیگری برای طراحان که امیدوار به ترک نمونه شناسی ساختمان بافته شیشه ای هستند اما هنوز هم نور طبیعی کافی را حفظ می کنند ، بتن شفاف است و در عوض آن را بتون منتقل می کند. با افزودن الیاف نوری به مخلوط بتن ، بتن شفاف این امکان را می دهد تا نور طبیعی فیلتر را حتی بدون هیچ شیشه ای به داخل ساختمان ادامه دهد. ترکیبی از پنجره های شیشه ای کاهش یافته و دیوارهای بتنی شفاف ، با محدود کردن تأثیر گلخانه و کاهش نیازهای روشنایی با اجازه دادن به نور طبیعی ، نیازهای خنک کننده را کاهش می دهد. با این وجود ، کسانی که ساخت و ساز با بتن شفاف را در نظر می گیرند ، باید به خاطر داشته باشند که میزان انتشار کربن و مصرف انرژی در تولید بتن بسیار بالاتر از الوار و فقط بصورت اسمی کمتر از فولاد است.

ممنوعیت ساختن ساختمان های تمام شیشه ای -2تغییرات مهم در نحوه طراحی و ساخت ساختمانها در نیویورک ، چه توسعه دهندگان و معماران در هیئت مدیره وجود داشته باشد یا نه. اما با توجه به شرایط اضطراری آب و هوا مانند همیشه مسئله ای اضطراری است ، طراحان نه تنها باید به تمرین پایدار بپردازند بلکه باید مسئولیت پذیری را نسبت به آن پذیرا باشند. جایگزین کردن غالب دیوارهای پرده با مواد جایگزین و سازگار با محیط زیست ، روش خوبی برای شروع است و با وجود قبض دی بلاسیو به عنوان یک کاتالیزور ، می توان شیوه های ساختمان سازی نیویورک را به سمت بهتر تغییر داد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

ااادر حال ویرایش

مطالب مرتبط

موسسه علوم و فناوری Skolkovo در روسیه-8

موسسه علوم و فناوری Skolkovo در روسیه

showhome

İstanbul Kurtköy’deki dairenin gri tonlarındaki dekorasyonu

اتوماسیون خانگی-4

چگونه اتوماسیون خانگی بر آینده ما تأثیر خواهد گذاشت؟222

آنتی‌ویلا

آنتی‌ویلا/کارخانه مرمت و بازسازی لباس زیر زنانه در آلمان

تزئین با رنگ 12

تزئین با رنگ: ایده های تزئین آلو و گلدان را برای یک لانه دنج بخرید

showhome

Eviniz için en güzel giriş kapısı modelleri

ترمینال دا لاپا

ترمینال دا لاپا در برزیل

showhome

Antalya’dan 60 metrekarelik alanda harikalar yaratan bir ev projesi

اتاق خواب مردانه 11

30 ایده اتاق خواب مردانه Evoking Style

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x