معماری مدرن در پاکستان-3

مقاله درباره ای معماری مدرن در پاکستان222

معماری پاکستان با تعدد تعریف می شود. پروژه های معاصر ، هم پیروی از سنت و هم شکستن آن ، دارای تاریخ های متعدد است. با آگاهی از همزیستی و افزودن شرایطی مانند توسعه تنظیم شده و سکونتگاههای غیررسمی در کراچی و اسلام آباد ، طرح های مدرن توسط بافت های گسترده تر شکل می گیرد. به نوبه خود ، این پروژه های دولتی و خصوصی در حال کشف فضاها و اشکال جدید هستند.

معماری مدرن در پاکستان

پاکستان که در امتداد دریای عرب در شبه قاره هند جنوب آسیا واقع شده است ، مرزهای زیادی با هم دارد: افغانستان و ایران از غرب ، هند به شرق و چین و کریدور واخان در شمال. این ششمین کشور پرجمعیت جهان است و توسعه شهری اخیر آن توسط یک رونق املاک و مستغلات مربوط به جمعیت زیاد و مداخلات سیاسی گذشته انجام می شود. همچنین در پروژه های ارتش ، از جمله املاک وسیع مسکن در همه شهرهای بزرگ دیده می شود. امروزه ، معماری جدید پاکستان ، بین ابعاد جسمی و اجتماعی از بین می رود ، زیرا جمهوری اسلامی از نظر قومی و زبانی متنوع را منعکس می کند.

معماری مدرن در پاکستان-1

در حالی که پاکستان قدمت زیادی در ساختمان های هندو ساراکنیک و مغول دارد ، نمونه های زیادی از معماری اسلامی و پروژه های مدرن وجود دارد. پس از انتقال کشور پایتخت به اسلام آباد در سال 1958 ، کارهای مدرن تر به آسانی دیده می شود. معماران و طراحان تحت تأثیر گرایش های بین المللی قرار گرفتند ، هم آسمان خراش ها را ساختند و هم پیشرفت های جدید کم نظیری داشتند. پروژه های زیر تعداد کمی از ساختمان ها و سازه های اخیر کشور را نشان می دهد که در دهه گذشته طراحی و ساخته شده اند.

محل اقامت کاپادیا

محل اقامت کاپادیا

محل اقامت کاپادیا در جامعه افسر KDA واقع شده است. اقامتگاه به عنوان خانه ساحلی (بنا به درخواست مشتری) در اطراف نور طبیعی و باد ساخته شده است ، با یک تراس خارجی و نمای بیرونی سفید در یک محله خصوصی. این طراحی به منظور تجسم درک معماری از لحظه از شکل ساخته شده ، فضاهای باز ، برنامه ریزی و تجربه بصری ، تا رسیدن به جزئیات ظریف تر است. به عنوان یک خانه دو خانواده ، این طرح به منظور جمع آوری یک محل اقامت در بالای خانه و ایجاد دو آپارتمان ترتیب داده شده است. یکی به طور مستقیم از جبهه خیابان و دیگری از راه پله محوری که در مقابل نمای اصلی قرار گرفته است ، نزدیک می شوید.

تالار نماز دانشگاه IBA پردیس

تالار نماز دانشگاه IBA پردیس 
نمازخانه به عنوان کمک به پردیس IBA توسط NBCL طراحی شده است ، سالن نمازخانه یک فضای نماز کاملاً طبیعی است که تهویه شده است. این با یک صفحه نمایش مجسمه ساخته شده است که در ایام مختلف نماز سایه ای متفاوت را روی زمین ایجاد می کند. تالار نماز احاطه شده توسط شاخ و برگ ، آرامش ، تأمل و معنویت را برای دانشجویان و دانشکده ها در میان پردیس ایجاد می کند. این مکان برای جایگزینی مساجد موجود در محوطه دانشگاه ساخته شده است که با اجرای برنامه جامع پردیس تخریب شده است ، این نمازخانه در درجه اول توسط مسلمانان برای نماز مورد استفاده قرار می گیرد ، اما درهای خود را نیز برای آئین های دیگر باز می کند تا هماهنگی بین ادیان را ترویج کند. نمازخانه در قلب محوطه دانشگاه قرار دارد و 175 نفر از نمازگزاران را در خود جای داده و دارای یک محوطه جداگانه برای زنان با ورودی و محل وضع جداگانه است.

پردیس 345( Telenor )

پردیس 345( Telenor )
سایت واقع در اسلام آباد پاکستان ، محوطه دانشگاه دفتر Telenor از 15 هکتار از مناظر زیربنایی ساخته شده است که نمونه آن از فلات پتهار است. طراحی تضمین می کند که توپوگرافی موجود در سایت و دوره های آب طبیعی دست نخورده باقی بماند. به همین منظور ، از پله های تاریخی استان پنجاب پاکستان و غرب هند که به عنوان وسیله ای معماری برای ذخیره آب باران استفاده شده است ، الهام گرفته شد. جنبه اصلی برنامه ریزی مفهومی مدل محل کار Telenor بود که در آن تعامل اجتماعی ، جسمی و فناوری به روش های مختلفی ترغیب می شود.

فروشگاه Reale Tale طراحی شده توسط متروپولیتن

فروشگاه Reale Tale طراحی شده توسط متروپولیتن

استودیوی معماری متروپولیتن (MSA) در طراحی فروشگاه های جدید خود که در شهرهای مختلف پاکستان برنامه ریزی شده اند ، با WARDA ، یک برند لباس همکاری کرده است. ‘Reale Tale’ دومین فروشگاه گل سرسبد این مجموعه است. اولین فروشگاه در پیشاور ، پاکستان با عنوان “ساخت خرده فروشی” طراحی شده است. هر فروشگاه گل سرسبد با در نظر داشتن این ایده که به عنوان وسیله ای جوان کننده برای مارک باشد ، طراحی شده است. MSA از این همکاری به عنوان فرصتی استفاده کرده است تا به طور کلی به فرهنگ خرده فروشی پاکستان و به طور کلی استراتژی های خرده فروشی WARDA نگاه کند. این کاوشها در ایجاد یک موضوعی کلی از مارک تجاری ، که در آن زمینه به کانون اصلی زیبایی شناسی پرچمداران تبدیل می شود ، کمک کردند.

خانه E7-2

خانه E7-2 

E7-2 در اسلام آباد برای تجسم ارزش های سنتی یک خانواده معمولی پاکستانی به روشی جدید ساخته شده است ، و در نتیجه آرایش مدرن فضاها و اشکال حاصل می شود. این منطقه در منطقه ای مجاور تپه های مارگالا قرار گرفته است که منظره ای از تراسهای فوقانی دارد. این خانه به عنوان یک پوسته محکم ساخته شده است که در آن حداقل مرزها و جاهایی که فضاها به یکدیگر جریان دارند. با ایجاد یک سقف بلند چهارده پا برای اتاق نشیمن ، سطوح مختلف به یکدیگر متصل می شوند و باعث ایجاد پیوندی بین فضای زندگی و اتاق های خواب در طبقه های بالا می شوند. پیوند این پوسته به دنیای خارج از طریق پلی است که از یک استخر آب عبور می کند ، که شب ها مانند یک استخر بازتاب عمل می کند.

مرکز دانشجویی IBA طراحی شده توسط نجمی بلگرامی تعاونی


این مرکز دانشجویی به عنوان یک مرکز کامل برای تفریح ​​و ایجاد فضایی برای تعامل اجتماعی ایجاد شده است. علاوه بر سالن های دانشجویی ، آزمایشگاه رایانه ، دفاتر اداری ، فضای بازی سرپوشیده ، سالن بدنسازی ، زمین های بدمینتون ، یک سالن غذاخوری و کافی شاپ و فضاهای مختلف باز برای جمع آوری دانش آموزان ، قابل توجه ترین ویژگی که تعیین کننده شکل سازه است ، سالن آمفی تئاتر است. . چالش یافتن یک آمفی تئاتر در محدوده محدود پردیس با قرار دادن آن در پشت بام مرکز دانشجویی برطرف شد. دو توده مثلثی مخروطی در نقطهای که در آن هندسه بخش آمفی تئاتر قرار دارد تقاطع دارند.

سایت

معماری مدرن در پاکستان-1
خانه E7-2 
تالار نماز دانشگاه IBA پردیس 
معماری مدرن در پاکستان-3
معماری مدرن در پاکستان-2
فروشگاه Reale Tale طراحی شده توسط متروپولیتن
مرکز دانشجویی IBA
محل اقامت کاپادیا
پردیس 345( Telenor )
معماری مدرن در پاکستان
معماری مدرن در پاکستان-1
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

ااادر حال ویرایش

مطالب مرتبط

خانه ی روی صخره-10

خانه ی روی صخره در اسپانیا

طراحی برج 13 طبقه

طراحی برج 13 طبقه درشهری اکو کوارتر

همه پارک ها نباید سبز باشند-5

همه پارک ها نباید سبز باشند: 10 نکته برای طراحی زیرساخت های پارکهر و فضایی سبز333

نشیمن-1

پروژه skinnySCAR/ایده های برای استفاده از فضاهای خالی در ساختمان

خوابگاه Ccasa-11

خوابگاه Ccasa/اولین خوابگاه که با کانکس های حمل و نقل در ویتنام ساخته شده است

OMA برنده مسابقه برای بازسازی VDMA در آیندهوون

OMA برنده مسابقه برای بازسازی VDMA در آیندهوون

ممنوعیت ساختن ساختمان های تمام شیشه ای -4

333ممنوعیت ساختن ساختمان های تمام شیشه ای /چه موادی می توانندجایگزین شیشه ها در ساختمان شود؟

اتاق خواب سبک صنعتی 13

طراحی اتاق خواب به سبک صنعتی: راهنمای ضروری

خانه NVC-9

بازسازی خانه ویلائ بعد از آتش سوزی/خانه NVC

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x