معماری کلاسیک_4

معماری کلاسیک چیست؟

شاخص ترین سازه های معماری کلاسیک معابد سنگی بزرگی هستند که بر اساس تقارن و نظم ساخته شده اند. یک سنت دیرینه وجود دارد که معماران به این تاریخ معماری نگاه می کنند و ارزش ها و آرمان های جهان باستان را احیا می کنند.

سبک کلاسیک چیست؟

معماری کلاسیک_2

معماری کلاسیک سبک ساختمانی است که از یونان باستان و روم آغاز شده است. برای قرن ها ، معماران از این تمدن ها نفوذ کرده اند و آرمان های سنتی را در سبک های بعدی معماری گنجانده اند. به معنای گسترده ، سبک کلاسیک می تواند تمام معماری را که از یونانیان باستان و رومی ها گرفته شده است ، در بر بگیرد. برای اهداف ما ، جنبش احیای کلاسیک واقعی ترین سبک معماری کلاسیک است که امروزه وجود دارد.

مطالب پیشنهادی : سبک انگلیسی چیست؟ نکاتی که باید در تزیین خانه به این سبک رعایت کنید.

تاریخ معماری کلاسیک

معماری کلاسیک_1

معماری کلاسیک در قرن 5 قبل از میلاد در یونان و حدود قرن 3 میلادی در رم آغاز شده است. در طول سالها بارها این سبک احیا شده است. در دوره رنسانس ایتالیا ، معماران برای بازگرداندن معماری کلاسیک رومی تلاش کردند. قرن ها بعد در اروپا ، کاوش ها در پمپئی دوباره به معماری یونان باستان دامن زد. سبک معماری مربوط به آن به عنوان احیای یونانی شناخته شد. این معماری به شدت به ایدهآل یونانی در نسبت و یکپارچگی ساختاری متمرکز بود.

یکی از رایج ترین انواع معماری کلاسیک در ایالات متحده آمریکا با نام Neoclassical شناخته می شود. این نوع معماری در پاسخ به معماری باروک ظاهر شد و بسیار به ایده آل های طراحی روم باستان متکی بود. این سبک از قرن هجدهم میلادی در اروپا شکل گرفت و به سبکی نمادین برای بسیاری از ساختمان های دولتی در واشنگتن تبدیل شد.

مطالب پیشنهادی : طراحی سبک روستیک یا روستایی چیست

کلاسیک نوین ، سبکی است که در اواخر قرن نوزدهم وارد مد شد و تفسیر آزادتری از آرمان های کلاسیک دارد. این سبک پس از نمایشگاه جهانی کلمبیا در شیکاگو در سال 1893 مورد استقبال قرار گرفت. ساختمانهای این نمایشگاه اشکال کلاسیک را برجسته کرده و از سازندگان در سراسر کشور الهام گرفته بود. بسیاری از خانه ها ، دادگستری ها ، بانک ها ، مدارس و کلیساها در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن 20 به این سبک ساخته شده اند.

مشخصات

معماری کلاسیک_3

سبک کلاسیک از مفاهیمی مانند جسارت ، فروتنی و خرد برخوردار است. این مقادیر به تعریف مولفه های منفرد کمک می کند که در چندین سبک معماری کلاسیک یافت می شوند. برخی از این عناصر اصلی شامل موارد زیر است.

 ساختمانهای کلاسیک معمولاً متقارن هستند و دارای عناصری مانند ستونها و پنجره ها هستند که از یکدیگر فاصله یکسانی دارند.این دستورات کلاسیک برای معماری یونان می توانند دوریک ، یونی یا قرنتی باشند. رومیان نیز دارای سفارشات توسکانی و ترکیبی بودند.
ایوان جلویی با یک زیرانداز قرار دارد. بسیاری از خانه ها و ساختمان ها دارای یک ایوان جلوی تمام قد هستند که در قسمت بالا با یک زیر انداز کلاسیک تنظیم شده است. درب معمولاً در مرکز خانه قرار دارد. مصالح ساختمانی با دوام از اصول اینگونه معماری است و شامل موادی مانند سنگ مرمر ، بتن و آجر است.
الگوهای طراحی کلاسیک. خانه ها اغلب دارای قالب  ، سقفهای شیب دار  ​​، لبه های مربع ، درب های تزئینی و زیرانداز درب ورودی هستند.

حقایق جالب

معماری کلاسیک

معماری کلاسیک و مستعمره در همان دوره محبوب بودند. با این حال ، خانه های کلاسیک از شکوه بیشتری برخوردار بودند. سبک  استعماری در شهرها و حومه آمریکا شیوع بیشتری داشته و مناسب زندگی مسکونی است. سبک کلاسیک به طور قابل توجهی محبوبیت بیشتری در ساختمانهای تجاری و دولتی داشته است.

معماری مدرن به سبک  کلاسیک پایان بخشید.

سبک کلاسیک قرن نوزدهم تلاشی برای اتصال مجدد معماری با آرمان های سیاسی کلاسیک بود . در پاسخ به نمایشگاه در شیکاگو در سال 1893 ، بسیاری از معماران جوان از نمایش ناامید شدند و با ایده های جدید و بدیع پاسخ قاطع دادند. این پاسخ بدون شک آغاز معماری مدرن بود ، که جایگزین فرمهای کلاسیک ساختمان با طرحهای فعلی شد. حتی اگر این سبک به اندازه سبک های دیگر محبوب نباشد ، تعداد معدودی از خانه های مسکونی به سبک کلاسیک هنوز پابرجا هستند. ستون های رو به جلو و ایوان تمام قد بزرگترین سرنخی است که احتمالاً یک خانه به این سبک دارد.

به طور خلاصه ، سبک کلاسیک روشی برای ساخت است که از یونان باستان و روم آغاز شده است. این سبک بارها احیا شد و بسیاری از سبک های معماری اشکال کلاسیک را در خود جای داده اند. معماران کلاسیک بر روی ستون ها ، تقارن و تناسب ، از جمله قوانین دیگر طراحی ، برای ایجاد ساختمانهایی مانند Capitol Hill و برخی از اقامتگاههای باشکوه تمرکز می کنند.

منبع : Thespurce

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

سبک های معماریطراحی داخلی

مطالب مرتبط

trendy-dark-colored-kitchen-1

مهم ترین نکات طراحی آشپزخانه ها به سبک مدرن

شومینه مسی-12

ایده های استفاده از شومینه مسی برای افزودن جذابیت به اتاق نشیمن

8 ایده دیوار استفاده از گل و گیاه3

ایده هایی برای اضافه کردن گیاهان به خانه به عنوان دیوار زنده

سیمان فیبر(سیمان الیافی)-16

ایده های استفاده از سیمان الیافی در معماری و نمای ساختمان ها

حمام باز-21

نمونه های حمام های مدرن باز: طراحی حمام در فضای خصوصی

ورودی خانه

نکاتی برای راهرو های (ورودی خانه) جذاب و شیک

مرتب کردن اتاق_1

روش های ساده و سریع برای تمیز کردن محیط خانه

اتاق زندگی مدرن-11

اتاق نشیمن مدرن با فرش های سیاه و سفید

شومینه بتنی-7

طراحی های زیبا و برجسته شومینه های بتنی در اتاق نشیمن

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x