معماری مدرن_2

معماری مدرن چیست؟

طلوع معماری مدرن در زمانی رخ داد که صنایع ماشینی جایگزین صنایع سازی ماشینی  می شد. معماران مدرن برای بازآفرینی روشهای ساختمانی که بیشتر به چگونگی زندگی انسانها در مقابل آنچه آنها زیبا می دانستند ، تلاش کردند. این معماری مانند سبک های احیاگرانه احساسی نیست. درعوض ، ابتکاری و آزمایشی است.

سبک مدرن چیست؟

معماری مدرن_3

سبک مدرن نوعی از طراحی است که بر فرم  تزئینات تأکید دارد. به عبارت دیگر ، این طراحی زیبایی فانتزی و تزئین شده است. تنها در ایالات متحده چندین سبک از معماری مدرن وجود دارد. از 1930 تا 1970 ، دسته هایی مانند اکسپرسیونیست ، سازه گرایی و مدرن قرن میانه وجود دارد .

مطالب پیشنهادی : معماری کلاسیک چیست؟

تاریخ معماری مدرن

این جنبش مدرن کوتاه مدت نبود و چندین سبک فرعی را در بر می گیرد که تقریباً 60 سال طول می کشد. به این ترتیب ، تعیین دقیق یک نقطه شروع می تواند دشوار باشد. برای برخی ، این سبک شامل معماری انتقالی بیشتری مانند جنبش های Art Deco و Arts and Crafts است. از نظر دیگران ، این سبک های قبلی الهام بخش معماران مدرن در اواسط قرن بود. تولد طراحی مدرن با این تفکر همراه بود که فرم باید از عملکرد پیروی کند. این ایده با معماری لوئیس سالیوان آغاز شد که ساختمان هایی را برای نمایشگاه جهانی شیکاگو در سال 1893 طراحی کرد. این مانترا پایه ای برای معماران مدرن شد.

از دیگر پیشگامان محبوب سبک مدرن می توان به فرانک لوید رایت ، استاتلیشس باهاوس ، لودویگ میس ون در روه و لوکوربوزیه اشاره کرد. طراحی مدرن در دهه 1930 کاملاً در جریان بود و به مدرنیسم بین المللی یا سبک بین المللی معروف شد. این زیبایی شناسی طراحی پس از نمایشگاه معماری توسط فیلیپ جانسون در سال 1932 حاصل شد. به طور کلی ، شناخته شده ترین نمونه های معماری مدرن تقریباً در اواسط قرن 20 پایان می یابد ، اما سبک طراحی هنوز تا اواخر قرن 20 ساختمان ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

مشخصات

معماری مدرن_1

 سبک مدرن چندین ویژگی مشخص دارد. اینها برخی از ویژگیهای کلیدی و رایج تر است که در اشکال مختلف دیده می شود:

خطوط تمیز که فاقد تزئینات اضافی هستند و به طور کلی سازگار و با بافت صاف هستند و بر سازه های کوتاه و افقی با برآمدگی های بزرگ سقف تأکید دارند. دیوارهای شیشه و پنجره های بزرگ  مقدار قابل توجهی از نور طبیعی را به داخل می رساند.
مصالح ساختمانی مدرن شامل فولاد ، بلوک بتونی ، آهن و شیشه است. مصالح ساختمانی مرسوم تری مانند چوب ، آجر و سنگ به روش های ساده تری برای نشان دادن زیبایی طبیعی خود مورد استفاده قرار می گیرند .همچنین در مورد سایت های ساختمانی و چگونگی ارتباط ساختمان ها با چشم انداز طبیعی اطراف آن بسیار فکر می شود. معماری مدرن با اشکال بزرگ ، صاف و ترکیبات نامتقارن و صورت کاملاً تمیز و بدون تزئینات اضافی طراحی می شود.

معماری مدرن

سبک های قبلی معماری مدرن هنوز هم از تزئینات استفاده می کنند. به عنوان مثال ، فرانک لوید رایت از پنجره های شیشه ای هنری استفاده می کند تا دیگر نیازی به کارهای هنری دیگری نباشد. فراتر از آن ، معماری مدرن بیشتر تحلیلی است و نمایشی نیست.

مطالب پیشنهادی : اتاق خواب های سبک مدرن : استفاده از رنگ های خنثی در طراحی

سبک مدرن با معماری معاصر متفاوت است.

از نظر برخی افراد ، سبک مدرن و معاصر یک چیز هستند. با این حال ، معماری مدرن از یک جنبش هنری معروف به مدرنیسم الهام گرفته و تا حدود سال 1960 ادامه داشت. معماری معاصر شامل معماری گذشته دهه 1960 و منتهی به امروز است. به طور خلاصه ، معماری معاصر در این لحظه بازتاب دهنده سبک هایی است که اتفاقاً بسیار متنوع است. خانه های مدرن برای زندگی روزمره خیلی سرد به نظر می رسیدند.

خانه های مدرن از این نظر انقلابی بودند که مفهوم فضای آزاد را پذیرفتند. این ایدئولوژی همچنین بی نظمی و وسایل اضافی را رد کرد. با این حال ، با گذشت دوره طراحی ، بسیاری از معماران این مفهوم سختگیرانه فضا و کمبود وسایل سرد و غیرشخصی را به چالش کشیدند. این تکامل طرحهای مدرن تری را به وجود آورد که برای ترکیب تزئینات و رنگ کار می کردند. در خانه های معاصر ، می توانید یک نقشه مفهومی باز داشته باشید ، اما دارای عناصر حریم خصوصی نیز هستید.

به طور خلاصه ، سبک مدرن از اوایل دهه 1900 آغاز شد و در حدود دهه 1960 زمانی که طرح های معاصر بیشتری را به دست گرفت ، پایان یافت. اصول اساسی معماری مدرن شامل فرم زیر ، عملکرد ، خطوط تمیز و عدم تزئینات است. سرانجام ، اصول مدرن به دلیل فضای بیش از حد و ماهیت شدید مواد ساختمانی ، برای زندگی روزمره بسیار سرد شد.

منبع : Thespurce

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

سبک های معماریطراحی داخلی

مطالب مرتبط

6-kent

ایده هایی برای طراحی آشپزخانه در پالت رنگ سیاه و سفید و چوبی

اتاق خواب صنعتی-10

طراحی اتاق خواب به سبک ها و طرح های مختلف

5 گیاه کوچک

معرفی گیاهان خانگی که می توانید در گلدان های کوچک پرورش دهید.

اتاق خواب خاکستری-2

ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ خاکستری

اسکاندیناوی لندن

ایده های استفاده از پارکت های خیره کننده در اتاق خواب

تختخواب لوکس -8

ایده های برای ایجاد تختخواب های راحت،مدرن و زبیا شبیه تختخواب هاب هتل

طراحی مبلمان وکابینت های مینیمالی-11

ایده های برای صرفه جویی فضا در آشپزخانه‌

5 موردی که خانه شما برای زمستان نیاز دارد

پنج مورد از وسایل مورد نیاز در زمستان که خانه شما به آن ها نیاز دارد

بازسازی خانه مهسا و حجت

بازسازی خانه مهسا و حجت با هزینه بسیار کم

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x