5 گیاه کوچک

معرفی گیاهان خانگی که می توانید در گلدان های کوچک پرورش دهید.

گیاهان خانگی هوای ما را فیلتر می کنند ، رطوبت محیط را افزایش می دهند و طبیعتی به محیط اطراف ما می بخشند. با این وجود ، همه افراد مجالی برای پرورش انجیر یا گیاه خرما آرکا در داخل خانه ندارند. یکی از این گیاهان کوچک داخلی را در یک لیوان ، روی طاقچه یا هرجای دیگری که به سر سبزی نیاز دارید ، پرورش دهید.

اشک بچه(Baby Tears)


همه چیز در مورد گیاه اشک بچه زیبا است . تعداد بیشماری از برگ های ریز به این گیاه آپارتمانی جذابیت می دهد. گیاه اشک بجه را در تراریوم کوچک یا زیر یک شیشه در زیر نور خورشید فیلتر شده قرار دهید تا به این گیاه کوچک رطوبت لازم را بدهد.

مطالب پیشنهادی : ایده های ساخت گلدان های دست ساز برای اضافه کردن خلاقیت به باغ شما

سنسیو (String of Pearls)

سنسیو دارای شکل جالبی در برگ های خود بوده که بسیار شبیه گیاه سبزیجات مورد علاقه هر بچه است (اما به هیچ وجه قابل خوردن نیست). فرم غیرمعمول برگ گیاه به رشد آن در منطقه بومی آن که آفریقای جنوبی  است ، کمک کرده است ، جایی که برگهای کروی هم آب را به حداکثر رسانده در حالی که سطح برگ را به حداقل می رسانند که منجر به از بین رفتن آب در اثر تبخیر می شود. سنسیو  می تواند به طرز مطلوبی در یک ظرف آویز کوچک در یک اتاق گرم قرار گیرد.

تیلاندزیا (Tillandsia)


تعداد کمی از گیاهان به اندازه تیلندزیا بخشنده هستند. این اپی فیت ها در محیط های گرم روی شاخه ها رشد می کنند و رطوبت مورد نیاز هوا را با استفاده از مقیاس های خاص سازگار روی برگهای خوشه دار خود می گیرند.شما می توانید آنها را در یک سبد مرتب کرده و یا یک مینی تراریوم بدون خاک  ایجاد کنید. آنها بسیار آهسته رشد می کنند و کمی بیشتر از گیاهان دیگر به نور خورشید و  آب  نیاز دارند.

مطالب پیشنهادی : ایده های جالب استفاده از گلدان های زیبا در اتاق نشیمن

گیاه دم الاغی یا سدم مورگانیانوم (Donkey’s Tail)


Sedum morganianum گیاه خانگی مناسب برای کسانی است که دارای یک نقطه آفتابی روشن است و جای یک گیاه کوچک دنباله دار را دارند. برگهای گوشتی و آبدار دم الاغ نشانه از تحمل خشکی این گیاه است. برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه باید دم الاغ را در  گلدان شنی پرورش دهید. اگر به طور تصادفی یکی از ساقه ها را جدا کردید ، آن را دور نریزید. قلمه زدن گیاه دم الاغی  آسان است. فقط قسمت انتهایی بریده شده را داخل مقداری خاک قرار داده و در زیر محفظه ای شفاف قرار دهید تا ریشه ایجاد کند.

ونوس مگس‌خوار (Venus Fly Trap)


ونوس مگس خوار گیاه کوچک خانگی و عالی هستند. برگهای این گیاه با نام علمی Dionaea muscipula ، با لبه های دندان مانندشان ، به موهایی مجهز شده است كه با دو بار لمس ، حشراتی مانند مگس ها را شکار می کنند. این گیاهان عجیب و غریب برخی از نیازهای رشد متفاوتی دارند. آنها در یک محیط پیت ماس ​​به خوبی رشد می کنند و به مواد معدنی حساس هستند و به آب مقطر احتیاج دارند. برای اطمینان از زندگی طولانی برای ونوس مگس خوار  ، نور روشن و دمای خنکفراهم کنید.

منبع : thespruce

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

طراحی داخلیگیاهان خانگیمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

ایده پنجره شاه نشین

ایده های ایجاد پنجره شاه نشین در خانه برای ساخت محیطی دنج

تخته سیاه 3

سه ایده برای استفاده از تخته سیاه برای تزئین اتاق های خواب

اتاق رختکن در اتاق زیر شیروانی

ایده هایی برای اضافه کردن اتاق رختکن و کمد لباس در اتاق خواب هایی با فضای کوچک

فنگ شویی آشپزخانه_8

چگونه بهترین رنگ های فنگ شویی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنیم ؟

شومینه مسی-12

ایده های استفاده از شومینه مسی برای افزودن جذابیت به اتاق نشیمن

نکاتی درباره روشنایی خانه-2

نورپردازی چگونه بر روحیه ما تاثیر می گذارد؟

فنگ شویی در سرویس بهداشتی

راهنمای فنگ شویی مناسب حمام و سرویس بهداشتی در قسمت های مختلف خانه

کنسول شناور-4

کنسول دیواری در اتاق نشیمن برای قرار گیری تلویزیون و سینمای خانگی

اتاق خواب صورتی-6

ایده های اتاق خواب صورتی که می تواند بسیار زیبا و تاثیرگذار با باشد.

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x