اشکال شش ضلعی

معرفی انواع و طرح های مختلف کاشی ها برای دیوار های حمام و آشپزخانه

مدل ها و الگوهای کاشی به اندازه کافی خوب هستند تا چهره فضای زندگی که در آن قرار دارند را به طور کامل تغییر دهند. هر الگو و اشکال واقعاً وعده های زیبایی شناسی متفاوتی را می دهد و ویژگی بارز حمام یا آشپزخانه مورد نظر را نشان می دهد. البته کاشی ها فقط حمام و آشپزخانه های مرطوب هستند و استفاده از آن ها در راهروها یا حتی در سالن های خانه ها ضروری نیست. با این حال ، از آنجا که ایده آل ترین مواد برای کف مرطوب ، کاشی ها است .

اول از همه ، بیایید ناگفته نمانیم که بیشتر بار دکوراسیون در حمام ، کاشی است. معمولاً واحد سینک ، کابین دوش یا وان ، کمد و  کابینت حمام مدل های کاشی که شخصیت اصلی حمام ها را انتخاب می کند که فضای زیادی برای طراحی حمام ندارند که با در نظر گرفتن بیشتر از این ساخته می شوند . علاوه بر مدل هایی که دارای رنگ ها و الگوهای مختلفی هستند که بیشتر در دیوارها و کف ها استفاده می شوند ، مدل هایی با اشکال مختلف نیز در ایجاد دقیقا فضا و سبک دلخواه در مناطق حمام نقش بزرگی دارند.

کاشی های مترو

کاشی های مترو

این آرایه که از کاشی های مستطیلی استفاده می کند و یکی از کاشی های سنتی است. به این نوع کاشی های مستطیل سفید رنگ کاشی های مترو گفته می شود زیرا برای اولین بار در مترو لندن مورد استفاده قرار گرفتند و هنوز هم امروزه به عنوان کاشی های مترو شناخته می شوند. مهمترین ویژگی این مدل این است که زیبایی ساده ای دارد . اگر به دنبال مدل کاشی شیک هستید که حمام کوچک شما را جادار و بزرگ کند ، می توانید کاشی مترو را انتخاب کنید.

مطالب پیشنهادی : طراحی سرویس بهداشتی کاشی کاری شده به سبک مدرن در آپارتمان ها

کاشی های مترو

 

البته کاشی های مترو همیشه نباید سفید باشند. امروزه در طرح های مدرن حمام ، این مدل با  رنگ های مختلف تطبیق داده شده است.

کاشی های مترو

 

مدل های کاشی تخت

مدل های کاشی تخت

برای ایجاد یک حمام متفاوت و شیک نیازی به الگوی کاشی های پیچیده ندارید. در عوض ، کاشی های آرایه ای کلاسیک همیشه دارای بافت های چشمگیر هستند و این تأثیرگذاری فراتر از زمان است ، بنابراین لازم نیست نگران باشید که یک کاشی آرایه ای ساده باشد. برای کسانی که به دنبال نمونه های مناسب هستند ، مدل های کاشی های رنگی ساده همیشه گزینه مناسبی خواهند بود. علاوه بر این ، با رنگی که انتخاب می کنید ، می توانید به راحتی بافتی را که می خواهید در حمام خود بسازید و حتی با انتخاب دو رنگ  هماهنگی و تضادهای مختلفی را آشکار کنید. می توانید با کاشی های ساده و کلاسیک جلوه ای بی نظیر و خارق العاده به دست آورید.

مطالب پیشنهادی : طراحی خانه ویلا دوبلکس کاشیاسو (Caúcaso)که در زبان مکزیکی به معنی قفقازی است

مدل های کاشی تخت

مثال موفقی که کاشی های مسطح با طرح های مختلفی می توانند شگفتی سازند. تن های تیره کاشی های مربع ساده و کلاسیک به کار رفته در کف و کاشی های تخت در دیوار ، کنتراست عالی ایجاد می کنند و باعث ایجاد عمق در حمام می شوند.

اشکال شش ضلعی

 

اشکال شش ضلعی

برای کسانی که می خواهند ظاهری معاصر ، خارق العاده و چشم نواز داشته باشند ، می توان گفت که کاشی های شش ضلعی همیشه با سبک های جالب توجه خود ایستادگی می کنند. کاشی های شش ضلعی همیشه موفق به اضافه کردن بافتی پیشرفته تر و برجسته تر به حمام خود می شوند  . اما مطمئنا گزینه های رنگی این اثر چشمگیر را در دامنه بسیار گسترده تری گسترش می دهند. در این مثال با پوشش های کاشی شش ضلعی مشکی ساده روبرو می شویم که می تواند نمونه ای چشمگیر از استفاده از رنگ مشکی در حمام در نظر گرفته شود. کاشی های مسطح و صاف بر روی زمین ترجیح داده شده اند که مانع از تبدیل شدن کامل حمام به فضای تاریک می شود.

اشکال شش ضلعی

البته لازم نیست در کاشی های شش ضلعی و همچنین در کاشی های ساده انتخاب خود را به یک رنگ محدود کنید. تن های رنگی که باعث ایجاد گذارهای مختلف و طراحی های چشمگیر می شوند ، کافی هستند تا یک ویژگی بسیار مشخص را به حمام ها اضافه کنند.

اشکال شش ضلعی

الگوهای تکراری

الگوهای تکراری

مدل های کاشی با نقوش گسترده مانند این مثال که با تکرار الگوی شیک و جالب توسط ترکیبی از چهار کاشی مربع ایجاد شده ، از محبوب ترین الگوها و مدلهای سالهای اخیر است. از آنجایی که تأثیر فوق العاده این الگوهای گسترده و شیک حتی در مواقعی که فقط بر روی یک سطح اعمال می شود ، جو را به شدت می رساند ، نیازی به استفاده از الگوهای روی دیوارها در هنگام ترجیح این نوع کفپوش ها نیست.

الگوهای تکراری

البته این بدان معنا نیست که تکرار کاشی های با الگوی ظریف فقط باید به عنوان پوشش کف استفاده شود. در صورت تمایل می توانید با استفاده از این سبک کاشی ، جلوه ای برجسته مشابه در دیوارهای حمام خود ایجاد کنید. البته این الگوها که مدرنیته ای روان و ساده دارند ، می توانند با گزینه های رنگی مختلف جلوه های مختلفی ایجاد کنند. در این مثال الگوی ایجاد شده با اشکال کاشی شش ضلعی و نه ترکیب کاشی های مسطح ، از ترکیب صاف و مدرن سیاه و سفید استفاده شده است.

آرایه شطرنجی

آرایه شطرنجی

طرح کاشی شطرنجی ، که شبیه به تخته شطرنج است و با ترکیبی از کاشی مربع سفید و سیاه شکل گرفته است ، یکی از مدل های کلاسیک است. این مدل که به خصوص در حمام های بزرگ شکوه و عظمت خاصی ایجاد می کند ، نه تنها در حمام بلکه در راهروها و آشپزخانه ها به عنوان یک برنامه محبوب شناخته می شود.

کاشی های معرق

کاشی های معرق

کاشی هایی که به عنوان موزاییک طراحی شده اند یکی از موثرترین و تضمین کننده روش های ایجاد حرکت و ظرافت در حمام های کوچک و باریک است. با تشکر از کاشی های کوچک در طراحی موزاییک می توان زیبایی  ایجاد کرد و می توانید با استفاده از چنین کاشی های معرق روی نما یا بخش مورد نظر خود در حمام ، آن منطقه را زیبا کنید.

همچنین می توانید از کاشی های معرق در سایه استفاده کنید ، یا می توانید در این مثال با تاکید بر سادگی ، آنها را به عنوان یک رنگ واحد بکار ببرید.

طرح مرمر

نگاه مرمر

طرح مرمر که در دهه 80 و 90 بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت ، مدرنیزه شده و امروزه در طرحهای مورد استفاده قرار می گیرد.  به لطف تکنولوژی امروزی ، لازم نیست از مواد مرمری استفاده کنید تا جلوه ای از مرمر به وجود بیاید! کاشی های مرمر ، که بسیار راحت تر از مرمر نگهداری می شوند ، می توانند در حمام ها شگفتی ایجاد کنند.

نگاه مرمر

 

الگوهای هندسی

الگوهای هندسی

یکی از محبوب ترین دکوراسیون های حمام مدرن سال های اخیر ، مدل های کاشی با الگوهای هندسی است.

کاشی های نقوش مخلوط

کاشی های نقوش مخلوط

می توانیم مدلهای کاشی خود را با محبوب ترین الگوی کاشی سالهای اخیر به پایان برسانیم: کاشی های الگوی مخلوط. این نوع کاشی ها که با ترکیب کاشی های طرح دار مختلف شکل گرفته اند ، می توانند فضایی غیر معمول و چشمگیر را با زیبایی بی نظیری برای کسانی که دکوراسیون حمام معاصر می خواهند ، ایجاد کنند.

کاشی های نقوش مخلوط

منبع : Homify.com

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

آشپزخانهاتاق خوابطراحی داخلیمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

لوسترهای جذاب-6

استفاده از لوسترهای آنتلر در اتاق نشیمن و فضاهای خانه

ایده عالی اتاق خواب 9

20 ایده عالی اتاق خواب با تختخواب های الهام بخش

فنگ شویی آشپزخانه_8

چگونه بهترین رنگ های فنگ شویی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنیم ؟

کاشتگر معاصر-4

ایده های جالب استفاده از گلدان های زیبا در اتاق نشیمن

چند نمونه از اتاق خواب های شرکت مبلمان فرانسوی روشه بابویز

چند نمونه از اتاق خواب های شرکت مبلمان فرانسوی روشه بابویز

5 گیاه کوچک

معرفی گیاهان خانگی که می توانید در گلدان های کوچک پرورش دهید.

18-lah

اتاق خواب های سبک مدرن : استفاده از رنگ های خنثی در طراحی

8 باید و نباید های استفاده از فرش

باید و نباید های استفاده از قالی در خانه

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x