photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۰_۱۳-۳۱-۳۶

ایده ها و نکات مفید برای طراحی و دکوراسیون اتاق های کار و مطالعه

با توسعه فناوری ، زندگی تجاری نیز تغییر شکل پیدا کرده و از نظر زمان و مکان دیگر شبیه به گذشته نیست. امروزه با توجه به گسترش فناوری و فرصت ها و شرایط کاری جدید ، اتاق های کار در خانه به طور قابل توجهی در حال افزایش می باشد. هم مشاغل آزاد در خانه در حال رواج می باشد و هم به دلیل کم شدن ساعت کاری ادارات، در بیشتر اوقات مشاهده میشود که کارکنان کار نیمه مانده خود را به خانه میبرند.

در این حالت ، مترجمان ، طراحان گرافیک ، مهندسان نرم افزار ، نویسندگان ، تولیدکنندگان و به ویژه کسانی که در محل کارشان زمان کافی برای رسیدن به قسمت تحقیق ، توسعه و گزارش دهی کارشان را ندارند ، ترجیح میدهند در منزل کارشان را انجام دهند. بنابراین لازم است که محیط کار منظمی در خانه داشته باشند.

دکوراسیون اتاق های کار و مطالعه

البته اتاق های مطالعه و کار ضرورت هر خانه ای نیست ، اما با شرایطی که زندگی مدرن تحمیل می کند ، روز به روز رایج تر می شوند. اتاق هایی که در گذشته نشانگر وضعیت خوب مالی اشخاص بوده و فقط در خانه های بزرگ و مجلل کارفرمایان ثروتمند دیده می شدند ، اکنون به یک ضرورت تبدیل شده اند و نشانگر فضای زندگی لوکس اشخاص نمی باشند. علاوه بر این ، اتاقهای مطالعه امروز باید بتوانند این نیازها را برآورده کنند ، تمرکز را تسهیل کنند ، کیفیت زندگی را بهبود ببخشند و ویژگیهایی متناسب با مشاغل ما را داشته باشند و غیره… .

اما اتاق کار مناسب برای کسانی که در خانه کار می کنند و افرادی که مجبورند کار خود را به خانه بیاورند ، چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ یک صندلی و یک میز ساده متاسفانه کافی نیست. در اینجا نکاتی برای دکوراسیون اتاق کار برای کسانی که ساعات طولانی را در این اتاق می گذرانند ، در اختیار شما قرار میدهیم.

انتخاب مبلمان و نوع چیدمان آن

Mobilya seçimi ve yerleşim

وقتی حرف از دکوراسیون می شود احتمالا فضای زندگی زیبا ، شیک و باشکوه به ذهنتان خطور می کند. حتی ممکن است بخواهید تمام فضاهای زندگی خود را با دکورهای باشکوه و مجلل تزیین کنید. با این حال ، اولین چیزی که هنگام ایجاد یک اتاق مطالعه باید به آن توجه کنید ، هدف ، عملکرد و آرامش اتاق است.

بخاطر بسپارید که اگر در اتاق شلوغی و بی سلیقگی وجود داشته باشد ، تمرکزتان بر روی کارها را دشوارتر خواهد کرد. وقتی صحبت از اتاق های مطالعه می شود ، باید در عین حال که سبک و سلیقه خود را نشان می دهید ، به همان اندازه از استفاده از تعدادی زیادی اشیاء ، مبلمان بیش از حد ، طراحی های شلوغ و غیره… پرهیز کنید.

مطالب پیشنهادی : سقف های باز ، فرصتی برای طراحی خلاقانه و یکپارچه سازی محیط های کاری

استفاده از وسایل خاص شخصی

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۰_۱۳-۳۱-۳۳

البته شما می توانید از لوازم جانبی شخصی نیز به نوعی استفاده کنید که به شما اجازه دهد در هنگام کار احساس راحتی داشته باشید و باعث نشود تمرکز خود را از دست دهید. در حقیقت ، متخصصان استفاده از لوازم جانبی شخصی را توصیه می کنند زیرا محیط کاری شادتری را فراهم می کند. با این حال ، هنگام انتخاب چنین مواردی ، به خاطر داشته باشید که هدف لوکس کردن محیط یا تزیین آن نیست ، بلکه ایجاد محیط آرام و احیا انرژی مثبت است. یک عکس خانوادگی شاد برای تزیین میز خود یا یک گیاه زینتی که به اتاق شما طراوت می بخشد می تواند دو نمونه خوب از چنین موارد شخصی باشد.

نوع رنگ بندی

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۰_۱۳-۳۱-۳۶

از گذشته تا به امروز در اکثر اتاق های کار ، رنگ های سیاه و قهوه ای یا خنثی ترجیح داده شده است. زیرا این رنگ ها از نظر روانشناسی بیانگر جدی بودن کار بوده و مانع از حواس پرتی شما می شود. اگر نمی خواهید از رنگ قهوه ای و سیاه در اتاق خود استفاده کنید و خواستار یک محیط رنگارنگ هستید ، باید مراقب باشید که رنگ های انتخاب شده باعث حواس پرتی شما نشود.

به عنوان مثال رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی خاصیت تحریک کننده دارند و میتوان از این رنگها در اتاق افرادی که کارهای خلاقانه مانند نقاشی و … دارند استفاده شود. اما اگر بیش از اندازه از این تن های گرم استفاده کنید ، ممکن است محیط بسیار متحرک یا خفه کننده شود. هنگام استفاده از رنگ های روشن و گرم ، طرح هایی با رنگ های خنثی را توصیه می کنیم. اگر رنگهای آرامش بخش و دلچسب مانند آبی یا سبز را ترجیح می دهید ، باز هم باید از رنگهای خنثی مختلف استفاده کنید.

نور

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۰_۱۳-۳۱-۴۷

عناصر روشنایی البته برای هر فضای منزل ما بسیار مهم است. با این حال ، اهمیت سیستم های روشنایی در اتاقهای مطالعه برجسته تر نیز می شود. یکی از مهمترین موضوعات هنگام طراحی اتاق مطالعه ، روشنایی است. شما باید با انتخاب یک محیط ، اتاق و پرده ای که می تواند از حداکثر میزان نور روز بهره مند شود ، یک محیط پرانرژی ایجاد کنید.

به خصوص برای کسانی که کار خود را به خانه آورده و شبهای طولانی را در اتاقهای مطالعه خود می گذرانند ، سیستم های نوری مصنوعی (لوستر) باید بسیار با دقت انتخاب شوند. اتاق  نباید در حدی تاریک باشد که در هر ساعتی از کار ، حس کسالت و خواب به همراه داشته باشد ، در عین حال نباید به گونه ای روشن باشد که باعث اذیت شدن چشم شما شود. برای یک اتاق مطالعه خوب و سالم ، شما باید منابع نوری قوی مانند مهتابی یا هالوژن را ترجیح دهید.

عایق صدا

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۰_۱۳-۳۱-۵۹

یکی از مهمترین نکات برای دکوراسیون اتاق مطالعه بهم نخوردن تمرکز حین کار است. سر و صدا و شلوغی از جمله رایج ترین و قدرتمندترین عواملی هستند که تمرکز را از بین میبرند. بنابراین توصیه می کنیم بی سر وصداترین اتاق خانه خود را به عنوان اتاق مطالعه انتخاب کنید. البته به خصوص در مراکز شهری شلوغ ، داشتن اتاق بی سر و صدا در ساعات روز غیرممکن است. در این حالت می توانید از مواد ساده عایق مانند فوم آکوستیک که به راحتی از بازار قابل خرید است یا شیشه های دوجداره صوتی استفاده کنید.

انتخاب میز و صندلی

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۰_۱۳-۳۲-۰۱

هنگام طراحی فضای کاری خود ، اولین انتخاب مبلمان باید یک میز و صندلی کاری باشد. البته مدل میزها برای هر شغلی متفاوت است. به عنوان مثال ، اگر کار شما با کامپیوتر است ، به جای انتخاب یک میز قدیمی و مسطح ، باید از میز کامپیوتر جادار استفاده کنید.  اما اگر یک کار خلاقانه مانند خیاطی دارید و ازاتاق مطالعه خود به عنوان کارگاه استفاده میکنید ، یک میز کار بزرگ برای شما مناسب تر می باشد.

به طور خلاصه ، انتخاب میز باید متناسب با نوع نیاز و شغل شما باشد. ولی نکته اصلی این است که به جای انتخاب میزهای خیلی بزرگ که شلوغی ایجاد کرده و جلوی دست و پای شما را میگیرد ، از میزهایی استفاده کنید که متناسب با ابعاد اتاق بوده و دارای کشو نیز باشد .

اگرچه در نگاه اول انتخاب صندلی ها جزئیات مهمی به نظر نمیرسد ولی در اتاق مطالعه نقش حیاتی دارد. برای اینکه سلامت کمر و گردن خود را به خطر نیاندازید ، باید مدلی را انتخاب کنید که  متناسب با ساختار بدن شما بوده و سالم و راحت باشد. به خاطر داشته باشید که صندلی کاری یک سرمایه گذاری برای سلامتی شما بوده و هنگام دکوراسیون اتاق کار باید به آن دقت شود.

مطالب پیشنهادی : نمایشگاه و دفتر کار آریو چوب که توسط علیرضا تغابنی طراحی شده است.

قفسه ، کتاب خانه و کمد

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۰_۱۳-۳۲-۰۳

بعد از میز و صندلی ، مهمترین عنصر موجود در اتاق مطالعه ، کمد، قفسه و کتابخانه می باشد. مرتب و جمع و جور شدن اتاق ؛ طبقه بندی وسایل ، پرونده ها و اسناد مربوط به کار ؛ نگهداری کتابها ، مجلات مختلف و غیره … ؛ پیدا کردن سریع و آسان وسیله مورد نیاز از جمله دلایل استفاده از کمد ، قفسه و کتابخانه در اتاق مطالعه می باشد.

منبع : homedesignlover.com

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

طراحی داخلیمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

اتاق نشیمن

نکاتی برای طراحی و چیدمان اتاق نوجوان

انتخاب بهترین مواد برای ساخت میز کار(پیشخوان) آشپزخانه (قسمت اول )

9-birdseye

استفاده از چوب های اصلاح شده و بازیافتی در طراحی سرویس بهداشتی

15-Berkeley-Modernism

طراحی حمام های دارای روشویی به رنگ سفید

رنگ اتاق خواب 7

ایده های رنگ اتاق خواب – رنگ ها و جلوه های رنگی که اتاق شما را بی نظیر می کند

صندلی روستایی-7

ایده های استفاده از صندلی های دنج در اتاق نشیمن

نحوه نورپردازی برای محیط کار-13

نحوه نورپردازی و روشنایی محیط ها و دفاتر کار و انواع مختلف آن

روبات های آجری-3

دستگاه آجرچین : رباتی که موجب سهولت در ساخت خانه ها شده است.

11-marble

انتخاب بهترین مواد برای ساخت میزکار (پیشخوان) آشپزخانه (قسمت دوم )

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x