نحوه تزئین با سبک بلژیکی-8

آنچه که باید در طراحی و دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک بلژیکی بدانیم

ساده ، مجلل و با ترکیبی سالم از عناصر جدید و قدیمی ، سبک بلژیکی را تعریف می کند. برخی اتاق های الهام گرفته از سبک بلژیکی را با زیبایی شیک و مبهم مقایسه می کنند و گرچه شباهت هایی بین این دو ظاهر وجود دارد ، دکوراسیون و طراحی بلژیکی از کیفیت تمیزی برخوردار است که آن را از سبک شیک و معمولی متمایز می کند.

یک اتاق بلژیکی با رنگهای خنثی گرم ، مواد ارگانیک و مبلمان بسیار بزرگ ، اتاقی است که در عین داشتن احساس راحتی  ، هر کسی را به نشستن و مدتی ماندن دعوت می کند ، غنی و ظریف است. زیبایی شناسی شخصی که به راحتی می تواند این سبک را در خود جای دهد عناصر متشکل از زمان که با دکوراسیون کاملاً جدید و یک ظاهر ساده و مرتب جمع شده است که گرما و راحتی را قربانی نمی کند.

زیبایی شناسی بلژیکی این است که فضای کافی برای رشد ، بازی و شخصی سازی با آن وجود دارد. خواه به دنبال تغییر شکل کامل فضای خود باشید و یا به راحتی چند مورد از این سبک دعوت کننده را به خانه خود اضافه کنید ، با عناصر مشخصی که باعث می شود بسیاری از افراد به این زیبایی شناسی منحصر به فرد علاقه مند شوند ، آشنا شوید.

رنگ های خنثی گرم

نحوه تزئین با سبک بلژیکی
رنگ های خنثی مشخصه فضای داخلی بلژیکی هستند ، گرما و احساس آرامش را به یک فضا می بخشند. اما هر رنگ خنثی این کار را نخواهد کرد. فضای داخلی بلژیک رنگ های خنثی را اتخاذ می کند که به نور و هوا متمایل به چوب و سنگ طبیعی هستند .

مطالب پیشنهادی : اصول و نکات اولیه برای دکوراسیون و تزئین خانه ها به سبک مراکشی

پارچه کتان

نحوه تزئین با سبک بلژیکی-1
پارچه کتان یکی از منابع طبیعی کلیدی و باسابقه در بلژیک است ، بنابراین منطقی است که به یک ماده اصلی زیبایی تبدیل شود. یک روش آسان برای ترکیب این ماده در طراحی ، پرده های پنجره است. پرده های کتان یک نوع سبک ظریف را برای طراحی به ارمغان می آورد .

عناصری از طبیعت

نحوه تزئین با سبک بلژیکی-2
مواد ارگانیک مانند چوب طبیعی ، سرامیک و سنگ سهم عمده ای در طراحی های بلژیکی دارند. اما یک بلژیکی به جای استفاده از لهجه های طبیعی فوق العاده صیقلی و بی عیب و نقص ، تصمیم دارد این عناصر را به شکل طبیعی خود حفظ کند .

مبلمان بزرگ

نحوه تزئین با سبک بلژیکی-3
مبلمان بیش از حد بزرگ که به طور معمول با پارچه کتانی روکش می شوند ، ماده اصلی این زیبایی است ، اما نکته اصلی استفاده زیاد از آن نیست. بلژیکی سبکی است که برای راحتی پذیرایی مبلمان بزرگ به ارمغان بیاورد ، اما نه به قیمت یک طراحی ساده و پارچه ای. فقط چند قطعه بزرگ  در نظر بگیرید .

مقدار زیادی پتینه

نحوه تزئین با سبک بلژیکی-4
اگر فقط یک کلمه برای تعریف حساسیت سبک بلژیکی وجود داشته باشد ، این کلمه پتینه است. پتینه ظاهر اکسیداسیون بر روی فلزات و براقیت مبلمان چوبی مربوط به سالها پرداخت و تمیزکاری را توصیف می کند.  آثار هنری مجسمه سازی آنتیک و چوب طبیعی و قدیمی کاملاً متناسب است .

مطالب پیشنهادی : طراحی تخت خواب های کودکان به صورت دو نفره و سبک مینیمالیستی مدرن

ترکیب مدرنیته و سنتی

نحوه تزئین با سبک بلژیکی-5
در میان این پتینه ، عناصر جدید زیادی نیز وجود دارد که یکی از موئلفه هایی است که زیبایی شناسی بلژیکی را بسیار پویا می کند. لهجه های دنیای قدیم با موارد جدید کاملاً ادغام می شوند تا ظاهری لایه لایه ایجاد کنند. به طور خاص ، عناصر صنعتی ، مانند آویزهای موجود در اتاق های سبک بلژیکی رایج است ، و احساس مدرن تازه ای را به کیفیت سبک قدیمی  ارائه می دهد.

نور طبیعی

نحوه تزئین با سبک بلژیکی-6
با توجه به اینکه به عناصر طبیعی تأکید شده است ، منطقی است که اتاقهای سبک بلژیکی غالباً در نور طبیعی غرق  شوند. همانطور که در این فضای خیره کننده  ، نور خورشید توانایی این را دارد که این زیبایی را حتی نرمتر ، گرمتر و جذابتر از آنچه در حال حاضر است نشان دهد.

جلوگیری از شلوغی

نحوه تزئین با سبک بلژیکی-7
اجازه ندهید مبلمان بزرگ و فراوان لایه های آلی شما را تخریب کنند . در خانه های بلژیک نامرتب جایی ندارد. سادگی یکی از اصول این سبک است که به همه اجزای فوق الذکر اجازه می دهد بدون اینکه فضای بیشتری را تحریک کنند به زیبایی در کنار هم قرار گیرند. فکر کنید مینیمالیسم و ​​هزینه های اضافی اسکاندیناوی برای کمال داخلی با هم ادغام شده اند .

منبع : Thespurce

گالری عکس ها

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

سبک های معماریطراحی داخلی

مطالب مرتبط

آویزان کردن پرده ها_2

اشتباهات رایجی که در هنگام نصب پرده ها باید از آن ها پرهیز کنیم.

غذا پز

طراحی هود و غذا پز مینیمالی برای آشپزخانه های کوچک(فابیتا) توسط آدریانو دیزاین

تزئین آپارتمان 2

پنج اشتباه رایج که در چیدمان اولین آپارتمان خود باید از آنها پرهیز کنید

طراحی سبک اسکاندیناوی_2

طراحی سبک اسکاندیناوی چیست؟ نکاتی که درباره این سبک باید بدانید.

لوستر شمع زیبا-7

استفاده از لوستر های شمع دار برای اتاق نشیمن

5 موردی که خانه شما برای زمستان نیاز دارد

پنج مورد از وسایل مورد نیاز در زمستان که خانه شما به آن ها نیاز دارد

9 ایده دکوراسیون راهرو

ایده های دکوراسیون راهرو های خانه به صورت هوشمندانه

صندلی روستایی-7

ایده های استفاده از صندلی های دنج در اتاق نشیمن

چراغ بنفش-4

چراغ های بنفش خیره کننده در اتاق های نشیمن

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x