هتل ترا لاج-4

طراحی هتل ترا لاج در جزیره سائو ویسنته(Terra Lodge Hotel)

وسط اقیانوس اطلس، در جزیره سائو ویسنته (جزیره بادگیر خشکی که فقط در ماه اوت بارانی است) یک راهنمای سفر فرانسوی تصمیم دارد هتل خود را برای گردشگرانی بسازد که می‌خواهند به مسافرت و پیاده‌روی در جزیره مرتفع سانتو آنتائو بروند.

 هتل ترا لاج-17

پلان هتل ترا لاج-8
راهنمای سفر یک خانه قدیمی با معماری دوره استعماری را که در حاشیه مرکز تاریخی شهر بوده خریداری کرده و از معماران می‌خواهد خانه قدیمی را نیز مزین به نقش برجسته کرده و به عنوان بخشی از پروژه جدید هتل ارائه کنند. توریست‌ها قبل از سفر با کشتی به مقصد جزیره سانتو آنتائو به مدت دو تا سه روز برای اقامت در هتل به این جزیره می آیند. این هتل معمولاً برای مشتریان خود اولین مکان آفریقایی برای اقامت است. تیم معماری Ramos Castellano Arquitectos ابتدا با استفاده از همان شیوه ساخت ساختمان‌های آن ناحیه واحدهای جدا شده را با ریخت شناسی زمین تطبیق داده‌اند.

 هتل ترا لاج-11

جدا کردن ساختمان‌ها باعث شده ساختمان‌ها با محیط ساخت یکی شوند. مسیر سنگی ساخته شده از سنگ کوهستان‌های اطراف ما را به سمت اتاق‌ها هدایت می‌کند و توریست‌ها را برای مقصد بعدی یعنی سانتو آنتا آماده می‌کند. هر بلوک دارای منظره متفاوتی از شهر تا خلیج روبرو است. ایوان با توجه به مسیر خورشید مورد بررسی قرار گرفته و سعی شده تا تابش مستقیم خورشید در طول روز مسدود شود و یک گوشه محافظت شده را برای مهمان فراهم کند.

 هتل ترا لاج-2

بادی که معمولاً از صحرا و از جهت شمال شرقی می‌آید توسط ساختمان صبحانه و بار کاهش می‌یابد. همه ورودی‌های اتاق‌ها برای تضمین کارکرد سیستم‌های تهویه متقاطع مورد بررسی قرار گرفته است. مراحل ساخت با توجه به کمبود مواد و منابع در جزیره برای برآوردن نیازهای اساسی (نه برای مدهای موقتی) ساده شده است. تقریباً همه چیز دستبافت است و همه نیروی کار محلی، از کفپوش تا مبلمان، سعی در توزیع اقتصادی بهره ساخت و ساز ساختمان در محیط اجتماعی جزیره داشته.

 هتل ترا لاج-5

مواد نمای ساختمان خام باقی مانده و چوب به کار رفته در ایوان چوب آهک است که در ساختمان‌های سفید جهت مقاومت در برابر عناصر تهاجمی خورشید و باد و رطوبت دریا به کار می‌رود. همچنین مواد بازیافتی، پانل های فتوولتائیک در پشت بام ها، سیستم های بازیافت آب برای آبیاری، بر جنبه اکولوژیکی پروژه تأکید دارند و بلوک‌های دیوارها با سنگ‌های کاملا طبیعی ساخته شده. دروازه نیز از فلز بازیافت شده از بشکه‌های نفتی ساخته شده است که بصورت محلی برای ساخت درها و در صنایع دستی به کار می‌رود.

 هتل ترا لاج-7

پلان هتل ترا لاج-3

مبلمان و سیستم‌های روشنایی توسط معماران با استفاده از صنایع دستی محلی و مواد بازیافت شده از کابل برق طراحی شده است. حالا خانه استعماری قدیمی میزبان آژانس توریستی است؛ با ساختمانهای اطراف آن که شامل ۱۲ اتاق هتل به همراه یک سوئیت و یک بار و سالن صبحانه میشود. سقف خانه قدیمی استعماری نقش اصلی‌اش را حفظ کرده و جایی است که میهمان می‌توانند در آن از صبحانه و غروب خورشید لذت ببرند. مسیری هم که از پشت بام رد می‌شود مل یک پل ساخته شده که در واقع الهام گرفته از فیلم‌های ماجراجویی است.

 هتل ترا لاج-18

پلان هتل ترا لاج
پلان هتل ترا لاج-1
پلان هتل ترا لاج-2
پلان هتل ترا لاج-3
پلان هتل ترا لاج-4
پلان هتل ترا لاج-5
پلان هتل ترا لاج-6
پلان هتل ترا لاج-7
پلان هتل ترا لاج-8
پلان هتل ترا لاج-9
پلان هتل ترا لاج10
پلان هتل ترا لاج-11
هتل ترا لاج-1
هتل ترا لاج-2
هتل ترا لاج-3
هتل ترا لاج-4
هتل ترا لاج-5
هتل ترا لاج-6
هتل ترا لاج-7
هتل ترا لاج-8
هتل ترا لاج-9
هتل ترا لاج-10
هتل ترا لاج-11
هتل ترا لاج-12
هتل ترا لاج-13
هتل ترا لاج-14
هتل ترا لاج-51
هتل ترا لاج-16
هتل ترا لاج-17
هتل ترا لاج-18
پلان هتل ترا لاج
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

مجموعه های گردشگری و اقامتیمعماری

مطالب مرتبط

خانه مدرن-19

طراحی خانه مدرن با چهار اتاق خواب در استرالیا

ساختمان دفتر تهران

طراحی ساختمان اداری توسط دفتر AWE و امیر شهراد

طراحی داروخانه11

طراحی داروخانه لردِلو در پرتغال توسط معمار برجسته خوزه کارلوس کروز

هتل بوتیک سنگ سیاه در شیراز-7

ساخت یک اقامتگاه سنتی در بافت تاریخی شیراز ، محله سنگ سیاه

دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی زمرد ، گروه معماری خانه طرح

دوبلکس دو خوابه 5

طراحی خانه ای دوبلکس و زیبا در تریبیکا

ساختمان های اداری شرکتIKEA 8

طراحی یکی از ساختمان های اداری شرکت IKEA که سازگار با محیط زیست است

طراحی بوتیک

طراحی متفاوت فروشگاه پوشاک(بوتیک) ادوس(Erdos)

طراحی موزه

طراحی بخش داخلی موزه Boijmans Van Beuningen و Museo Nacional del Prado

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x