طراحی مدسه و مهد کودک14

طراحی مهد کودک و پیش دبستانی Skälby در سوئد با تم رنگ های گرم

مهد کودک و پیش دبستانی Skälby یک بنای سه طبقه است که به صورت موقت ساخته شده است. ساختمان فضای بیرون را به سه قسمت تقسیم می کند. حیاط اصلی ، یک حیاط کوچکتر برای مهد کودک و یک ورودی و پارکینگ  که کاملاً در دسترس است. مدرسه جدید جایگزین یک مدرسه کوچکتر در محل شده است.

طراحی مدسه و مهد کودک2
مدرسه شخصیت و هویت خود را از یک طرح رنگی گرم و الهام بخش که در قسمت بیرونی و فضای داخلی نیز وجود دارد ، گرفته است. همچنین رنگهای درها و پنجره های ساختمان در رنگ داخلی نیز یافت می شود. محیط یادگیری به گونه ای طراحی شده است که از طریق سازماندهی فضا و توجه به جزئیات ، تحریک کننده ، مجاز و تبلیغ کننده باشد.  تابلوهای عایق صوتی رنگارنگ عناصر مهمی در فضای داخلی هستند و در عین حال در یک محیط صوتی عالی کمک می کنند. چراغهای باریک و پنجره ها ، فضای عمیقی برای ارائه صندلی ، فضایی سبک و جادار را به ساختمان ارائه می دهند. تعداد زیادی از پنجره ها و بالکن های شیروانی ، تماس بصری با فضای سبز اطراف را فراهم می کند و پوشش گیاهی مدرسه تا پشت بام  ادامه دارد.

طراحی مدسه و مهد کودک11

طراحی بخش داخلی

در داخل ، محیط های یادگیری در اطراف مرکز مشترک جمع شده است. چراغ های بزرگ و مثلثی در طول روز فضا را با نور طبیعی  روشن می کنند. این طرح باعث شده تا مکانهایی با کارایی و فضای کارآمد ، راهروها را از بین برده و در نتیجه فضاهای امن و پرجمعیت ایجاد کنند. این مرکز  به عنوان یک مکان ملاقات کودکان و بزرگسالان و همچنین یک منطقه گردش عمل می کند. بخش های عمومی مانند سالن بدنسازی و ناهارخوری و آشپزخانه در طبقه زیرین ، بخشی از آن در محورهای مواصلاتی قرار دارد که در دسترس  است.

طراحی مدسه و مهد کودک6

مهد کودک جدید از طریق مشاوره با گروه های مرجع از  و همچنین با نمایندگان شهرداری Sollentuna ساخته شد. در ابتدا این پروژه متمرکز بر اضافه کردن و بهسازی مهد کودک موجود بود ، اما به زودی مشخص شد که مهد کودک قدیمی  پاسخگوی نیازهای آموزشی  نیست. سپس مراحل طراحی شروع شد. این طرح با هدف ایجاد حس تعلق به فرزندان و الهام بخشیدن به معلمان در محیطی که در فرایند تدریس آنها پشتیبانی می کند ، ساخته شد.

مطالب پیشنهادی : طراحی مدرسه بوبرگ در استکهلم سوئد

طراحی مدسه و مهد کودک4

طراحی مدسه و مهد کودک12

محیط داخلی

محیط های یادگیری مهد کودک برای 60 دانش آموز به واحدهای تقسیم شده که شامل فضاهای یادگیری کوچکتر و بزرگتر ، ردیف ها ، رختکن ها و توالت است. از طریق فضاهای متنوعی که در محیطهای یادگیری ایجاد شده ، شرایطی فراهم شده است که هر دانش آموز فرصت پیدا می کند تا مکان مورد علاقه خود را پیدا کند و همچنین فرصتی برای مربیان تا بتوانند تدریس خود را تغییر داده و آن را با هر موقعیت خاص تطبیق دهند.

این امر باعث شده تا امکاناتی فراهم شود که از طرق مختلف قابل استفاده باشد و در ضمن همکاری در تیم معلمان و بین سنین مختلف دانش آموزان نیز مورد استفاده قرار گیرد. سازگاری در ساختمان نیز بوسیله طرح پیش دبستانی ایجاد شده که می تواند متناسب با یک سازمان مدرسه معمولی باشد. مهد کودک و پیش دبستان Skälby در آگوست سال 2018 در Sollentuna سوئد افتتاح شده است.

طراحی مدسه و مهد کودک

منبع : archdaily

طراحی مدسه و مهد کودک22
طراحی مدسه و مهد کودک14
طراحی مدسه و مهد کودک13
طراحی مدسه و مهد کودک12
طراحی مدسه و مهد کودک11
طراحی مدسه و مهد کودک10
طراحی مدسه و مهد کودک9
طراحی مدسه و مهد کودک8
طراحی مدسه و مهد کودک7
طراحی مدسه و مهد کودک6
طراحی مدسه و مهد کودک5
طراحی مدسه و مهد کودک4
طراحی مدسه و مهد کودک3
طراحی مدسه و مهد کودک2
طراحی مدسه و مهد کودک1
طراحی مدسه و مهد کودک
طراحی مدسه و مهد کودک22
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

مجموعه های فرهنگیمعماری

مطالب مرتبط

پارک ملت سینکلکس1

طراحی سینما در پارک ملت تهران توسط رضا دانشمیر و کاترین اسپیریدونوف

ویلا برای برادر بزرگتر / دفتر بعدی - علیرضا تقابونی

طراحی ویلای زیبا توسط علیرضا تغابنی در لواسان

طراحی کلینیک چشم پزشکی

بهره گیری از ایده های خلاقانه در طراحی کلینیک چشم پزشکی در لهستان

گالری سفید طراحی توسط تمرین فرآیند

طراحی و ساخت موزه هنره به نام گالری سفید توسط تیم تمرین فرآیند

بازسازی سینما

بازسازی مرکز فیلم و سینمای ایلینور بونین مونرو  توسط دیوید راکول

نمایی طراحی فست فود جالب

طراحی رستوران فست فود توسط چیکو دیزاین

ویلای آفتابپرست20

معماری بی نظیر ویلای آفتاب پرست در اندونزی

نما ساختمان پائیز 5 / تهران-7

طراحی و ساخت پروژه ساختمانی پائیز 5 در تهران

موزهTIRPITZ-

طراحی جالب موزه TIRPITZ در دانمارک

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x