سینمایی آزاد

طراحی سینمای موقت و رو باز در مسکو روسیه به نام Garage Screen

Garage Screen یک سینمای تابستانی است که در پارک گورکی در مسکو روبروی موزه هنر های مدرن قرار گرفته است . این سینما توسط Rem Koolhaas طراحی شده و در سال 2015 افتتاح شده است. این طرح شرایط تماشای یک فیلم را مجدداً تعریف می کند و روشی جدید را برای تجربه سینما ارائه می دهد.

مطالب پیشنهادی : بازسازی رستوران چوجی توسط استودیوی آدمون

سینمای آزاد1

سینمای آزاد2

مفهوم کلیدی این مکان یک “سینمای آزاد” بودن است. باز بودن به این معنی است که به جای تلاش برای ایجاد یک محیط کنترل شده و محصور ، بدون داشتن ارتباط با زمینه و حواس پرتی از بیرون ،پذیرای محیط داخلی باشیم. انجام این کار به ما امکان می دهد از ایجاد فضای شلوغ در میدان جلوگیری شود. این یک جنبه عملکردی به سینما اضافه کرده است. پرده های قابل جمع شدن در اطراف سالن سینما امکان دستیابی کامل به فضای باز را فراهم کرده و به بازدیدکنندگان سینما که برای تماشای یک فیلم آمده اند اجازه می دهد تا مردم را  در این میدان ببینند.

سینمای آزاد3

طراحی داخلی

با انتخاب مواد ، سیستم ها و طراحی مناسب ، چالش های ایجاد شده توسط شرایط محیطی برطرف شد. پرده ها ، وقتی بلند می شوند ، شفافیت کاملی را ایجاد می کنند و در عین حال خواص آکوستیک کیفیت صوتی داخل سینما را بهبود می بخشد و وقتی پرده ها پایین می آیند فضای دنج ، ساکت و خلوتی ایجاد می شود ، جایی که تماشاگران می توانند آرامش داشته باشند. یکی از ویژگی هایی که به ما امکان می دهد از تجربه سینمای آزاد در مرکز مسکو به طور کامل لذت ببریم سقف قابل تغییر است که از هوای داخل محافظت می کند و هنگامی که باز می شود به بینندگان این امکان را می دهد که از یک فیلم در زیر ستاره ها لذت ببرند. .

مطالب پیشنهادی : راه حل های و ایده های خلاقانه برای احیای فضاهای عمومی

سینمای آزاد4

این طراحی همچنین از فرآیندهای بدنی در هسته سینما الهام گرفته شده است. شکل غرفه شبیه پرتوهای واگرا نور از پروژکتور است و یادآور فرآیند بازتاب و انکسار نور در فیلم سینمایی است.

سینمایی آزاد5

سینمای موقت

این سینما یک سازه موقتی است و همچنین دارای هدف جذب و سرگرمی افراد است. برای استفاده به عنوان یک مکان درخشان بصری، از پی وی سی های به خصوص استفاده شده است که بسته به زاویه دید ، زمان و آب و هوا تغییر رنگ می دهد. یعنی هر بازدید کننده سینمای خود را می بیند و تصویر سینما پویا است.

در طول روز ،از برخورد آفتاب به پوسته ، رنگ سبز به زرد تغییر می کند. در شب چراغ های نئون به عنوان منبع روشنایی برای کل میدان عمل می کند و دارای یک بازتاب بنفش در این مکان هستند.

سینمایی آزاد6

از آنجا که این سینما یک سازه موقتی است که برای یک فصل تابستان ساخته شده است ، مسئولیت محیط زیست برای این پروژه مهم بود. این سازه را می توان کاملاً ازهم جدا کرد و مجدداً در جاهای دیگر مونتاژ کرد یا می توان از آن برای ساخت و سازهای جدید (به عنوان مثال قطعات فلزی) یا برای تولید کالاها برای موزه (به عنوان مثال PVC و پارچه) دوباره استفاده کرد.

سینمایی آزاد7

سینمایی آزاد8

سینمایی آزاد9

منبع : archdaily

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

فضاهای عمومیمعماری

مطالب مرتبط

خانه مادر / سپیده علمی4

تغییرات کلی واحد مسکونی در شهر کرج توسط معمار خانم سپیده علمی

طراحی فروشگاه کفش فروشی

طراحی فروشگاه کفش فروشی توسط ریموند هود در نیویورک

دفتر ARP / علی روانپاک + بابک آبنار_4

طراحی دفتر کار ARP در تهران توسط علی روانپاک و بابک آبنار

راج ویلا

طراحی ساختمان مدرن در جنوب ایران با توجه به آب و هوای گرم منطقه

طراحی خانه چوبی3

طراحی خانه چوبی در منطقه مسکونی در شهر ساکای، بخش اوزاکا

نمای بیرونی ویلا مشرف-3

طراحی و ساخت ویلای مشرف در چالندار توسط دفتر معماری mrk

نمایی ساختمان اداری تجاری فرمانیه

طراحی ساختمان اداری و تجاری فرمانیه توسط آقای علی دوست و همکاران

ساخت ساختمان با کانتیر-4

ساخت ساختمان با 140 کانتینر حمل و نقل در آفریقا

طراحی فروشگاه ظروف

بازسازی فروشگاه لباس با استفاده از کانتینر حمل ونقل در آرژانتین

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x