طراحی سالن تئاتر

طراحی سالن تئاتر در کانادا به متراژ 3500 مترمربع در شهر Mont-Laurier

Mont-Laurier واقع در  Laurentian ، در 250 کیلومتری شمال غربی مونترال، شهر کوچکی است که صنعت چوب با وجود کاهش تقاضا ، هنوز هم یک شغل اصلی در آن محسوب می شود. محل ساختمان در قسمت جنوبی رودخانه Lievre بین کلیسای جامع و مدرسه شهر Mont-Laurier  واقع شده است.

طراحی سالن تئاتر 1

دستورالعمل های معماری که توسط یک گروه طراحی محلی داده شده است ، بر لزوم ایجاد سالنی چند منظوره  که قادر به پذیرش رویدادهای هنری سنتی و ارائه یک سری خدمات دیگر برای ضیافت ها ، رویدادهای نمایش های تجاری باشد ، تأکید می کند.

سالن تئاتر

طراحی سالن تئاتر 2

ظرفیت این سالن از 700 تا 270 صندلی متغیر است تا بتواند نمایش های طنز ، نمایش های تئاتر ، اجرای های مدرسه ای و کنسرت های مختلف را در خود جای دهد. مساحت کف ناخالص برای این پروژه 3500 مترمربع و بودجه برای ساخت آن 9.2 میلیون دلار به استثنای تجهیزات و مالیات بوده است.

طراحی سالن تئاتر 3

این سالن تئاتر در سه بخش تقسیم شده است که مجموعه ای از مکانیسم ها را برای بهره مندی آسان و کارآمد در اختیار شما قرار می دهد. قسمت جلویی شامل یک سکوی هماهنگ با صندلی ها می باشد . قسمت میانی دارای صندلی های تلسکوپی است که در صورت لزوم برای افزایش فضا کف جمع می شوند. سرانجام در قسمت عقب سالن از  184 صندلی استفاده شده است که مناسب برای نشستن هستند.

طراحی سالن تئاتر 4

اصول معماری مبتنی بر یک شبکه ساختاری از چوب های چهار ضلعی است که پشت بام را پشتیبانی کرده و سایبان را بر ورودی اصلی آن ایجاد می کند. این امر به وضوح اهمیت چوب را در این شهر نشان می دهد و بر توسعه  فن آوری های جدید مانند فولاد و بتن که با این منبع طبیعی متمایز هستند ، تأثیر می گذارد و همچنین دارای اثرات زیست محیطی بهتری نسبت به آن ها  می باشد.

طراحی سالن تئاتر 5

طراحی سالن تئاتر 6

این پروژه یک الگوی فرهنگی جدید برای توسعه منطقه ایجاد کرده است که فاصله ی بین تئاتر ، مرکز همایش و سالن کنسرت را محو می کند. این روند در حال تحول مداوم است و هر روز ،در تمام سال ، اجرای های مختلف هنری ، رویدادهای شرکتی و فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی را به مخاطبان ارائه می دهد.

طراحی سالن تئاتر 6

طراحی سالن تئاتر 7

طراحی سالن تئاتر 8

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

مجموعه های فرهنگیمعماری

مطالب مرتبط

ساختار پارکینگ شهر سانتا مونیکا 8

طراحی پارکینگ شهر سانتا مونیکا شماره 6 در مرکز این شهر و نمای جذاب

کارخانه توسان تاجیز

طراحی و بازسازی ساختمان شرکت توسان تجهیز

طراحی مجتمع مسکونی رویای سپید ، دفتر معماری طرح و ساخت صفحه

میدان زیستگاه

معماری بی نظیر میدان زیستگاه در استرالیا

معماری ساختمان اداری – تجاری میکا ۹۱۱ ، شهاب علیدوست و همکاران

پروژه سایت موشه

طراحی متفاوت ویلا در شمال تهران

ساختمان BW7طراحی توسط آراد

طراحی آپارتمان مسکونی هشت طبقه BW7 توسط گروه معماری آراد در تهران

ساختمان اداری تجاری

طراحی و ساخت مجتمع اداری و تجاری توسط استودیوی RYRA در تهران

معماری ساختمان سی خانه با نمای آجری مدرن ، علیرضا مشهدی میرزا

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x