طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 3

طراحی ساختمان بهداشت و درمان و مرکز علوم اعصاب دانشگاه ایندیانا

 ساختمان بهداشت و درمان و مرکز علوم اعصاب سلامت دانشگاه ایندیانا و منابع علوم اعصاب شرکای دیرینه دانشگاه بهداشت ایندیانا و دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا را به دلیل  نیاز به ادغام خدمات عصبی خود  در یک مرکز واحد ، ترکیب کرده است ، در نتیجه یک رویکرد یکپارچه برای جامع ترین و بهترین محل مراقبت از بیماران عصبی به وجود آمده است. این مرکز دسترسی آسانتر و سریعتری را به بهترین متخصصان علوم اعصاب و جدیدترین پیشرفت های بالینی و گزینه های درمانی برای بیماری هایی نظیر اختلالات عصبی و آلزایمر و تومورهای مغزی گرفته تا مشکلات ستون فقرات ، تشنج و سکته مغزی فراهم کرده است.

طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 6

بخش های مختلف ساختمان بهداشت و درمان

این ساختمان برای تحقیقات برتر علوم اعصاب و مراقبت از بیماران در شش طبقه  طراحی شده است . مرکز علوم اعصاب در ضلع شمالی ساختمان بهداشت دانشگاه ایندیانا قرار گرفته است. ضلع جنوبی مرکز مراقبت از بیمار بوده و در ضلع غربی ، مرکز تحقیقات واقع شده است. با ایجاد جامعه در ساختمانها به مرور زمان ، این طرح شامل مراقبت های بهداشتی ، پارکینگ ، تحقیقات و باغ ها است. دهلیز باز و پشت بام گسترده آن یکی از سه ساختمان واقع در مرکز شهر ایندیاناپولیس است که یکپارچه در یک محوطه دانشگاهی در حال توسعه  تحقیقات است.

طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 2
نمای شمالی شبیه به الکترونسفالوگرام ، تزئین شده با باله های معماری است و ضمن فراهم آوردن حریم خصوصی ،منظره بزرگراه کنار ساختمان بهداشت و درمان دانشگاه را دارد . نمای غربی شکل مجسمه ای را با الهام از شکل نورون ها ارائه می دهد. فضای داخلی شامل هندسه ، رنگ و تصاویر حاصل از تحقیقات علوم اعصاب ، از جمله الگوهای تقلید اشکال سلولی ، و بلوک های رنگی است که با الهام از پویش های اسکن مغزی PET و fMRI ایجاد شده اند . پنجره های رنگی مرتب شده با الگوی بصری در طبقه همکف ، یک حضور دعوت کننده در سطح پیاده ها را ایجاد می کنند.

مطالب پیشنهادی : طراحی و ساخت مرکز محیط زیست فریک در آمریکا

طراحی دانشگاه بهداشت و درمان

قسمت اعظمی از ساختمان شیشه ای است و دارای فضای عمومی و گردش در حاشیه ساختمان با اتاق های امتحان و رویه در مرکز است. برای اطمینان از یک استراتژی با کارایی بالا و متعادل ، ترکیبی از روکشهای کم انتشار ، الگوهای حاشیه ای و سایه بیرونی در جهت های مختلف استفاده شده است.

طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 1

محیط داخلی

علاوه بر یک محیط فیزیکی که هم برای بیماران و هم برای کارمندان بسیار آسوده باشد ، از یک طرح و زیرساخت استفاده شده است که انعطاف پذیر و مدولار طراحی شده است تا حداکثر سازگاری را با فن آوری ها و ابتکارهای تحقیقاتی داشته باشد. پزشکان و کارمندان از دسترسی به نور طبیعی و فضاهای مشترک برخوردار هستند. سطح بالای امکانات ، تعهد این موسسه را نسبت به مراقبت از بیماران نشان می دهد. پارکینگ با ظرفیت 900 اتومبیل فضای کافی برای وسایل نقلیه کارمندان و بازدیدکنندگان را فراهم کرده است.

طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 4
نمای روشن در مجاورت بزرگراه ، اما به دور از محوطه دانشگاه ، محل بازدید نمای ساختمان از معابر را به حداکثر می رساند و فضاهای مناسبی را برای افراد ایجاد می کند. یک دادگاه ورودی U شکل پر از مزارع بومی و زیست بومها برای تصفیه آب باران و همچنین مسیرها و اماکن مسکونی ایجاد شده است.

مطالب پیشنهادی : طراحی و ساخت بیمارستان پارس رشت توسط تیم معماری موج جدید

طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 8

استراتژی طراحی

استراتژی طراحی شامل نور روز فراوان بوده است ، همچنین به  محیط درمانی کمک می کند. توزیع هوا در دمای پایین – با فراهم آوردن تجهیزات و مجاری کوچکتر و کاهش سرعت فن در حالی که فضای قابل استفاده را افزایش می دهد ،محیطی سازگارتر و با انرژی بیشتری ایجاد کرده است.

طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 10
علاوه بر این ، پمپ های توزیع آب سرد با دقت اندازه گیری شده اند تا مصرف انرژی به حداقل برسد. کاهش مصرف برق ساختمان و  پارکینگ یکی از هدف های اولیه طراحی بود که برای مثال ، پارکینگ 66٪ مصرف برق کمتری نسبت به یک پارکینگ  معمولی با همان اندازه دارد. این اقدامات و سایرین باعث کاهش هزینه انرژی 20/85 درصدی و دستیابی به گواهینامه LEED Gold برای این ساختمان شده است.

INDIANAPOLIS ، ایالات متحده
معماران: طراحی کانن
مساحت: 270000.0
سال: 2012
عکس ها: جیمز استینکامپ ، کریستوفر بارت

منبع : archdaily

طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 11
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 10
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 9
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 7
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 6
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 5
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 4
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 3
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 2
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 1
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان
طراحی دانشگاه بهداشت و درمان 11
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

مجموعه های بهداشتی و درمانیمعماری

مطالب مرتبط

ویلائ با تم رنگی سفید

طراحی ویلائ با تم رنگی سفید در اسپانیا

کارخانه توسان تاجیز

طراحی و بازسازی ساختمان شرکت توسان تجهیز

ایسی برگر طراحی توسط استودیوی آدمون

طراحی و ساخت رستوران اسی برگر (Esi burger) در خیابان سهروردی

بازسازی و طراحی لابی شرکت طب پلاستیک ، درنا لطفی

طراحی شهری

City Thread برنده مسابقه بین المللی طراحی برای تبدیل یک کوچه به فضای عمومی شده است

طراحی خانه جنگلی-6

طراحی خانه باغ در دل جنگل های ژاپن توسط شرکت معماری ASSISTANT

نمای بیرونی ویلا مشرف-3

طراحی و ساخت ویلای مشرف در چالندار توسط دفتر معماری mrk

طراحی رستورانی 250 متر مربع

بازسازی و طراحی جالب رستوران ویینا دلیش در سائوپولو و به سبک صنعتی

طراحی زمین های(حیاط) مدرسه-10

ایده های خلاقانه طراحی زمین بازی (حیاط) مدرسه

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x