خوابگاه جوانان ورزشی 3

طراحی و ساخت خوابگاه جوانان ورزشی در بایرویت آلمان

ساختمان جدید خوابگاه جوانان با ویژگی های نوآورانه ، یکپارچه و بین المللی  اخیراً در بایرویت آلمان افتتاح شده است. ساختار سیال با چشم انداز دیدنی ، همراه با مواد و پایداری مناسب ، مکانی برای افراد فعال از همه توانایی ها است.پلان خوابگاه جوانان ورزشی

اصول طراحی این خوابگاه ورزشی به شرح زیر بوده است:

  • مبتکرانه : پیکربندی فضایی جدید کل تسهیلات ، از جمله ماژول های اتاق فردی ، استفاده از مواد مناسب و طراحی دقیق
  • یکپارچه و فراگیر : با مناطق ورزشی که به طور مستقیم با ساختمان ادغام می شوند ، و فضاها ، امکانات و زمین های قابل دسترسی
  • بین المللی : طراحی و ایجاد یک مکان با عناصر معاصر شهرها

خوابگاه جوانان ورزشی 22

طراحی خوابگاه جوانان توسط گروه معماری LAVA

گروه معماری LAVA شکل یک “Y” را برای این خوابگاه 180 تختخوابی انتخاب کرد ، زیرا با هوشمندی یک فضای مرکزی ایجاد کرده و فضای داخلی و خارجی را در هم می آمیزد ، نماهای گسترده ای و دهانه های مختلف قابل دسترسی را به میادین ورزشی و باغها ارائه می دهد. تحقیقات نشان داده مسافران Gen Y می خواهند. طراحی یک هویت خاص ، دسترسی به اجتماع و تجربیات منحصر به فرد از ویژگی های خوابگاه جوانان ورزشی است . بنابراین تفسیر مجدد LAVA از یک خوابگاه جوانان دارای تنظیمات فضایی نوآورانه ، امکانات ورزشی یکپارچه و پایداری در سطح عملکردی ، ساختاری و اجتماعی بوده که تعامل و دسترسی را تشویق می کند.

مطالب پیشنهادی : مرکز نوآوری کسب و کار ایزنبرگ طراحی شده توسط BIG-Bjarke Ingels

خوابگاه جوانان ورزشی 11

اتاق ها ، زمین ها و امکانات کاملاً در دسترس بوده و مخصوصاً برای افراد فعال از همه توانایی ها مجهز شده است.  چهارده اتاق در طبقه همکف از صندلی های چرخدار با آسانسور یا رمپ ها قابل دسترسی هستند و در آنجا می توان از حمام ها و سینک های قابل دسترسی با ویلچر ، فضای بیشتر و وسایل فنی استفاده کرد. درها ، تراسها ، مکانهای ورزشی و پارکینگ در دسترس هستند و سیستم های سفارشی سازی برای یافتن راه با گرافیک قوی وجود دارد. حدود یک سوم کارمندان دارای معلولیت هستند.

پلان خوابگاه جوانان ورزشی 3

LAVA یک سیستم دیواری هوشمند از جمله توالت ، دوش ، و همچنین سوله های تختخواب طراحی کرده است . این ماژول های دیواری سه بعدی تنظیمات مختلف اتاق را از طریق تخت های قابل چرخش  ایجاد می کنند که باعث ایجاد اتاق های دو ، چهار و شش تخته می شوند. آنها استفاده از اتاق را برای طیف گسترده ای از میهمانان – از افراد گرفته تا خانواده ها تا تیم های ویلچر – به حداکثر می رسانند.

خوابگاه جوانان ورزشی 7

طراحی بخش های داخلی

دهلیز مرکزی چند منظوره با ترکیب مواد و رنگ ها عنصر غافلگیر کننده ای است. این شعار خوابگاه جوانان “تجربه اجتماع” را به عنوان مرکز تفریحی ، تعامل و ارتباطات دیجیتالی برآورده می کند. آمفی تئاتر در وسط توسط یک چراغ فوقانی روشن شده و به سطوح مختلف متصل شده ، در حالی که به چشم اندازهای افقی و مورب نور می دهد و بازدید کنندگان را از داخل ساختمان راهنمایی می کند.

اتاق های پذیرش ، سمینارها ، بیسترو ، آشپزخانه ، ورزشی و امکانات در دو طبقه پخش شده و از طریق این دهلیز مرکزی به یکدیگر متصل می شوند. هر بال از Y در انتهای خود به قسمت بیرونی دسترسی دارد و بسیاری از حلقه ها در داخل و خارج با هم ترکیب می شوند و در نقطه مرکزی Y قرار دارند. بخش هایی از ساختمان  برای رویدادهای فرهنگی یزرگ تر هستند و تعامل جامعه را تشویق می کنند. تراسها امکان دسترسی مستقیم به مزارع سبز و مناطق ورزشی منطقه همکف را دارند .

خوابگاه جوانان ورزشی 6

مواد مورد استفاده

بخش اعظمی از سازه از چوب ساخته شده است. چوب ، کف بتونی و سقف باعث ایجاد استحکام صنعتی با رنگهای روشن و گرافیک های قوی می شود که فعالیت های ورزشی یا عناصر طبیعی مانند سایبان های درخت را نشان می دهد. با استفاده از مواد و فنون محلی به جای تکیه بر آخرین فن آوری ، بر استحکام و کارایی تمرکز می شود.

مطالب پیشنهادی : ساخت مدرسه متوسطه یکپارچه در برلین-مالسدورف با امکانات کامل

پایداری جامع شامل مصالح زیست محیطی – محلی ، نما های بسیار عایق بندی شده ، انرژی تجدید پذیر ، کاهش آلودگی و غیره است. اما این شامل پایداری اجتماعی و ساختاری نیز می شود. طراحی جهانی به همه امکان کار و ماندن را می دهد و ادغام کاربران بالقوه بیشتری را می بیند و در نتیجه استفاده بهینه از تسهیلات به وجود می آورد. برای قسمتهای مختلف (ساخت و ساز ، نما ، توسعه فنی) چرخه های مختلف استفاده وجود دارد – به عنوان مثال فقط در طول راهروها و نماها اجزای باربری وجود دارد – بال های اتاق آزادانه در داخل قابل تقسیم هستند. بنابراین استفاده مجدد در آینده امکان پذیر خواهد بود.  روزی خوابگاه جوانان می تواند به مهد کودک ، مدرسه یا خانه سالمندان تبدیل شود.

خوابگاه جوانان ورزشی 8

BAYREUTH ، آلمان
معماران: LAVA ، WENZEL + WENZEL
متراژ : 3800.0 متر مربع
سال: 2017
عکس ها: هافله ، استودیو هوبر
سازندگان: برونر ، سیستم های کفپوش Forbo ، Herholz ، Hafele ، Hormann، JUNG، Kafffner، Vitra، Alwitra

منبع : archdaily

پلان خوابگاه جوانان ورزشی 5
پلان خوابگاه جوانان ورزشی 4
پلان خوابگاه جوانان ورزشی 3
پلان خوابگاه جوانان ورزشی 2
پلان خوابگاه جوانان ورزشی 1
پلان خوابگاه جوانان ورزشی
خوابگاه جوانان ورزشی 22
خوابگاه جوانان ورزشی 11
خوابگاه جوانان ورزشی 9
خوابگاه جوانان ورزشی 8
خوابگاه جوانان ورزشی 7
خوابگاه جوانان ورزشی 6
خوابگاه جوانان ورزشی 5
خوابگاه جوانان ورزشی 4
خوابگاه جوانان ورزشی 3
خوابگاه جوانان ورزشی 2
خوابگاه جوانان ورزشی 1
خوابگاه جوانان ورزشی
پلان خوابگاه جوانان ورزشی 5
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

مجموعه های آموزشیمعماری

مطالب مرتبط

طراحی برج 71 واحد-11

طراحی برج با 71 واحد بین 53 تا 130 متر مربع در کلمبیا

طراحی باشگاه بدن سازی پریتو15

طراحی باشگاه بدن سازی پریتو

ساختمان دروس / تهران-2

طراحی و ساخت ساختمان مسکونی در تهران توسط تیم معماری حامدآرت

ساختمان مسکونی آوینی

طراحی ساختمان مسکونی آوینی : آپارتمانی هشت طبقه در شهر قم

طراحی کلبه جنگلی14

طراحی کلبه جنگلی جالب در نیوزلند

ویلا برای برادر بزرگتر / دفتر بعدی - علیرضا تقابونی

طراحی ویلای زیبا توسط علیرضا تغابنی در لواسان

طراحی بوتیک باتم سفید

طراحی فروشگاه کریستین دادا در تایپه توسط معمار فومیکو تاکاهاما

ویلای R01

طراحی ویلا در طالقان با بهره گیری از انرژی خورشیدی

ساختمان صبا

طراحی آپارتمان صبا توسط رضا صیادیان و سارا کلانتری در تهران

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x