مبل ضربان قلب

طراحی جالب مبلی که به تپش قلب(Heartbeat) معروف است

تپش قلب ، طراحی شده توسط کریم رشید و مهندس Nienkämper ، برای اولین بار در NeoCon 2019 به نمایش در آمد و برنده دسته Workplace Bench در جوایز HiP  شد، همچنین برنده یکی از شش جایزه بهترین ویرایشگر NeoCon شد. تپش قلب به عنوان یک سیستم تنفس زنده  عمل می کند. Heartbeat که برای تسهیل مکالمه طراحی شده است ، پیشنهاد می کند که یک “قلب ” را با اطرافیان خود به اشتراک بگذارید. این قطعه فوق العاده پیچیده یک سال در مرحله ساخت بود و چندین بار تکرار شد تا کامل شود. از کار با یک سازنده نوآور در صنعت که می تواند شیارها و پیچش های تپش قلب را برطرف کند ، به جستجوی پارچه ای  که می تواند یک کشش چهار طرفه ارائه دهد ، تپش قلب یک شاهکار چالش برانگیز بود.

مبل ضربان قلب-1
ضربان قلب برای اولین بار توسط طراح مشهور جهانی کریم رشید در فوریه سال 2018  به Nienkämper ارائه شد.  او ضربان قلب را برای کاهش سکون و ایجاد گفتگو با همنوعان خود ایجاد کرد.

مبل ضربان قلب-2

در ابتدا ، Nienkämper چند مدل مقیاس کوچک از ایده کریم تولید کرد تا بتواند با تنظیمات مختلف بازی کند و این حس را پیدا کند که چگونه می تواند مکالمه بین افراد نشسته در آن را تسهیل کند.

مبل ضربان قلب-3
در ماه مه سال 2018 ، تولید اولین الگوی تپش قلب شروع شد و برای باز کردن قسمت های صندلی نیاز به کار دستی داشت زیرا این تغییرات باعث شده صندلی ها باریک تر شود. نقشه های CAD سپس در دو بخش دیگر اصلاح شد تا مناطق صندلی بازتر شود.

مبل ضربان قلب-5
تا ژانویه سال 2019 اولین ابزار تکمیل و لولا اضافه شد. تأمین کنندگان شرکت Nienkämper به دلیل اندازه بسیار زیاد خود ابزار ، با سازندگان به مشکلات زیادی برخوردند.

مبل ضربان قلب-6

قسمت اول  Heartbeat در فوریه سال 2019 با کف انعطاف پذیر تولید شد.

مبل ضربان قلب-7

قسمت دوم در فوم هایی با چگالی کم و سفت و سخت تولید شده است. تپش قلب دارای یک فوم سفت و سخت و غیر قابل تخریب با یک پوشش کف انعطاف پذیر بسیار مقاوم است.

مبل ضربان قلب-8
سپس ، Nienkämper تصمیم گرفت قطعات را به نصف برش دهد تا راحت تر بتواند آن ها را روکش کند. Nienkämper برای اطمینان از بالاترین کیفیت اثاث کشی ، به پارچه ای نیاز داشت که کشش چهار طرفه با توجه به شکل منحصر به فرد تپش قلب، به وجود آورد.

مبل ضربان قلب-9
برای اطمینان از ساخت و ساز ، قسمت های مبل به همراه چوب و فولاد خمیده می شوند. اتصالات مغناطیسی اختیاری انعطاف پذیری اضافی ، تنظیم مجدد و سهولت مونتاژ را فراهم می آورد.

مبل ضربان قلب-10
محصول نهایی یک سیستم قابل تنظیم و مقیاس پذیر است که از سه عنصر صندلی مجزاصاف ، مقعر و محدب تشکیل شده است  که به تپش قلب قدرت رفع نیازهای محیط خود را می دهد. با استفاده مجدد از این سه عنصر ، امکان ایجاد مناظر فیزیکی منحصر به فرد  وجود دارد.

مبل ضربان قلب-13
تپش قلب به دلیل فرم منحصر به فرد خود ، که قابل انعطاف ، تنظیم مجدد و یک نوع است ، تشخیص داده می شود. این صندلی در هر دو طرف قابل استفاده است و می تواند به صورت مستقیم ، دایره یا شکل مارپیچ تنظیم شود.

مبل ضربان قلب-1
مبل ضربان قلب-2
مبل ضربان قلب-6
مبل ضربان قلب-5
مبل ضربان قلب-9
مبل ضربان قلب-7
مبل ضربان قلب-8
مبل ضربان قلب-3
مبل ضربان قلب-4
مبل ضربان قلب-10
مبل ضربان قلب
مبل ضربان قلب-11
مبل ضربان قلب-12
مبل ضربان قلب-13
مبل ضربان قلب-1
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

طراحی صنعتی

مطالب مرتبط

قفسه Wave-8

طراحی قفسه Wave(موج) توسط توتیگا

مبل تتریس-6

طراحی کاناپه تتریس توسط مانگا آرکیتورا

مبلمان لولا

طراحی جالب مبلمان لولا توسط شرکت لوناس (LONAS)

مبلمان شهری-1

طراحی جالب مبلمان شهری توسط مجموعه اسکایپ(Scape)

روشنایی به سبک معاصر-6

طراحی روشنایی به سبک معاصر توسط نش مارتینز

لوسترهای Orbit-1

طراحی روشنایی و لوسترهای Orbit توسط ساوانا

خانه های مربعی

طراحی خانه های مربعی برای ایجاد یک کلبه در درون یک اتاق توسط اسکاندیناوی اسپیس

طراحی صندلی ها با استفاده از مواد بازیافتی چتر نجات-1

طراحی صندلی ها با استفاده از مواد بازیافتی چتر نجات توسط بنیامین هوبرت

پارک دوچرخه

ایده های جالب برای قرار دادن قفسه دوچرخه در داخل خانه

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x