سازماندهی اتاق نشیمن_4

سازماندهی اتاق نشیمن در کمترین زمان ممکن

سازماندهی اتاق نشیمن یک چالش است زیرا اتاق نشیمن کارکردهای زیادی دارد. شما  از ای فضا برای استراحت ، سرگرمی ، بازی ، غذا خوردن و احتمالاً ورزش استفاده می کنید و باید آن را مرتب نگه دارید.

با توجه به اینکه از چه مواردی استفاده شده است ، تعجبی ندارد که اتاقهای نشیمن اغلب مملو از آشفتگی می شوند. با قدم زدن در داخل هر اتاق نشیمن ممکن است انبوهی از نامه ها ، مجلات خوانده نشده ، اسباب بازی های پراکنده و وسایل ورزشی را مشاهده کنید.

موارد خارجی را حذف کنید.

 سازماندهی اتاق نشیمن
برای سازماندهی اتاق نشیمن خود یک سبد یا سطل آشغال بگیرید و در اتاق قدم بزنید. هر چیزی را که به اتاق نشیمن شما تعلق نداشته باشد و باعث آشفتگی می شود ، انتخاب کنید و آن را در سبد قرار دهید. وسایلی را که در یک اتاق دیگر هستند به نقاط صحیح خود برگردانید ، سپس وسایل اتاق نشیمن را به مکان های ذخیره سازی مناسب خود برگردانید. بالش هایی که روی زمین قرار گرفته اند می توانند دوباره روی کاناپه قرار بگیرند. چکمه ها می توانند به داخل کمد برگردند. همچنین ، زمانی به تمیز کردن گلدان ها و از بین بردن گل ها و برگ های پژمرده اختصاص دهید.

مطالب پیشنهادی : راهنمای چگونگی طراحی اتاق نشیمن به سبک معاصر

قسمتی برای اشیای گمشده ایجاد کنید

اگر به چیزی برخوردید که متعلق به اتاق نشیمن است اما مکان مناسبی ندارد ، برای آن نقطه ای ایجاد کنید. بنابراین ، اگر چندین کنترل از راه دور در اتاق پراکنده است ، هر بار یک مکان مناسب برای جمع آوری آنها انتخاب کنید: میز قهوه خوری یا میز تلویزیون ، دقیقاً کجا مهم نیست ، تا زمانی که مکان برای شما مناسب باشد. آنچه مهم است این است که از این به بعد کنترل ها یک خانه ثابت دارند.

به همین ترتیب ، اطمینان حاصل کنید که کتاب ها ، مجلات و بالش ها در جای مناسبی قرار دارند ، بنابراین باعث ایجاد انبوهی از آشفتگی نمی شوند. اگر نامه خود را در اتاق نشیمن پردازش می کنید ، یک ظرف یا پوشه پرونده برای آن  داشته باشید.

حذف مناطق شلوغ

 سازماندهی اتاق نشیمن_1

اگر در اتاق نشیمن خود وسایلی دارید که باعث شلوغی می شود ، مانند یک میز آخر خاص که همیشه با وسایل پر می شود – اکنون زمان آن است که نه تنها آن را حذف کنید ، بلکه جایی را برای آن وسایل پیدا کنید که در آن فرار بگیرند. این باعث می شود کل اتاق تمیزتر به نظر برسد .

مطالب پیشنهادی : ایده های چیدمان مبلمان و نحوه دکوراسیون یک اتاق نشیمن کوچک

سازماندهی اتاق نشیمن

 سازماندهی اتاق نشیمن_2
یک قدم ساده در سازماندهی هر اتاقی که هیچ هزینه ای ندارد این است که همه چیز را به راحتی مرتب کنید و آن را در یک ردیف قرار دهید.  این مورد برای وسایل کوچکتر مانند کتاب در قفسه کتاب ، دستگیره های بالای شومینه ، و پتوهایی که بالای صندوق تا شده اند ، و همچنین صندلی ها و میزها کاربردی است. وقتی همه چیز در اتاق نشیمن پخش باشد ، می تواند فضای اتاق را به مراتب ناموزون تر از آنچه که در حال حاضر است نشان دهد و وقتی فضای شما خارج از کنترل به نظر می رسد ، می توانید احساس آن را نیز داشته باشید. مرتب کردن سریع همه چیز می تواند تأثیر عمده ای در نظم اتاق نشیمن شما بگذارد.

درباره عملکرد فکر کنید

آیا در اتاق چیزی وجود دارد که همیشه شما را دچار اشکال کند؟ به عنوان مثال ، شاید هر بار که در اتاق نشیمن می نشینید و تلویزیون تماشا می کنید ، چیزی را به یاد می آورید که باید از داروخانه بخرید و قبل از فراموش کردن باید برای نوشتن آن به آشپزخانه بروید. با قرار دادن یک دفترچه و قلم روی میز قهوه که در دسترس شماست ، این مشکل را برطرف کنید.

ایجاد یک طرح

 سازماندهی اتاق نشیمن_3
اگر مشکلی است که اکنون نمی توانید حل کنید ، یادداشت کنید تا در زمان دیگری آن را برطرف کنید. ممکن است هنگام سازماندهی برخی از موضوعات از این قبیل را مشاهده کنید – شاید انباشتن مجلات باعث شود که ببینید یک قفسه مجله می تواند یک اتاق مناسب باشد. یا شاید متوجه شده باشید که داشتن یک سطل بازیافت برای روزنامه ها ، یا یک سبد برای اسباب بازی ها ، در طولانی مدت کمک می کند. چند دقیقه دیگر وقت بگذارید و برنامه های سازماندهی آینده را تنظیم کنید.

فقط با کمی توجه می توانید آشفته ترین اتاق نشیمن را به آنچه قرار است باشد تبدیل کنید . یک اتاق نشیمن منظم به پناهگاهی برای همه اعضای خانواده تبدیل می شود.

منبع : Thespruce

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

پذیراییطراحی داخلیمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

دکوراسیون در اتاق نشیمن-11

اضافه کردن تخته سیاه فانتزی به عنوان دکوراسیون در اتاق نشیمن

ایده پنجره شاه نشین

ایده های ایجاد پنجره شاه نشین در خانه برای ساخت محیطی دنج

نظم دهی به اتاق خواب کوچک_3

نحوه تشکیل یک اتاق خواب کوچک و بدون درهم ریختگی

دکوراسیون اتاق خواب

نکاتی مفید برای طراحی اتاق خواب در طرح ها و سلیقه های مختلف

دکور اتاق نشیمن کوچک-2

چگونه یک اتاق نشیمن کوچک را تزئین کنیم؟

اتاق مهمان 2

نکاتی برای دکور اتاق مهمان و نحوه انتخاب تخت مناسب برای آن

تأثیر رنگ بر معماری-16

چگونه رنگ در معماری و نمای داخلی خانه تأثیر میگذارد؟

اتاق خواب صنعتی-22

ایده هایی برای طراحی اتاق خواب به سبک های مختلف (بخش دوم)

6-kent

ایده هایی برای طراحی آشپزخانه در پالت رنگ سیاه و سفید و چوبی

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x