تراس های بیروت-3

ساختمان تراس ، ساختمان مدرن و 119 متری در قلب شهر بیروت

شهر بیروت در قلب خاورمیانه در حال توسعه است. این شهر که همواره یک شهر توریستی بوده است ، به عنوان پیوند فرهنگی و جغرافیایی بین اروپا و خاورمیانه ، کانون منطقه بوده است. تاریخ بیروت بسیار متنوع است . روم ، مملوک ، عثمانی و استعمار حکومت شهر و ساختمانهای آن را شکل داده اند. این ساختمان نیز کاملاً تحت تأثیر لایه های تاریخ غنی و پرشور شهر قرار گرفته است.

این تاریخی است که اکنون نیز با اثری غیرقابل اجتناب مشخص شده است.  نسل های آینده ، مردم بیروت قتل نخست وزیر رفیق حریری در سال 2005  را به یاد خواهند آورد ، هنگامی که یک بمب اتومبیل در مقابل هتل سنت ژرژ منفجر شد ، به طوری که ویرانی آن همچنان قابل مشاهده است. علیرغم تاریخچه غم انگیز ، چشم انداز روشنی برای احیای این منطقه وجود دارد و یک برنامه جامع نیز در دست اجراست که هدف آن بازسازی و احیای این بخش از بیروت است. ساختمان تراس (Terras) بیروت در بخشی از طرح جامع اختصاص داده شده به ساختمانهای مرتفع  اداری و مسکونی ، در مجاورت یک مارینای قایق بادبانی جدید است.

تراس های بیروت-7

ساختمان تراس بیروت

ساختار و شکل ظاهری ساختمان پیشنهادی با آگاهی و احترام به گذشته شهر بوده است. پنج اصل این پروژه را تعریف می کنند: لایه ها و تراس ها ، داخل و خارج ، پوشش گیاهی ، منظره ، حریم خصوصی و روشنایی که نتیجه یک ساختمان به صورت عمودی لایه باز بوده است. صفحات با اندازه های مختلف امکان ایجاد تعامل بین باز بودن و حفظ حریم خصوصی را فراهم آورده که زندگی انعطاف پذیر بین داخل و خارج را تقویت می کند. جزئیات دقیق و تمرکز بر روی ارکسترینگ هماهنگ مواد با کیفیت ، ساختاری را تولید کرده که  کارآمد و مجلل است. مهندسی دقیق محیط زیست و استفاده خاص از پوشش گیاهی باعث افزایش پایداری و کیفیت زندگی در ساختمان شده است.

مطالب پیشنهادی : طراحی آپارتمان یک خوابه در سائوپائولو

تراس های بیروت-5
لایه ها و تراس ها

این یک ساختمان 119 متری  است. ساختار طبقه بندی شده با طرح ریزی و یا تنظیم مکان های زندگی مسکونی که باعث ایجاد تراس و فرورفتگی ها ، نور و سایه ، مکان های سرپناهی و قرار گرفتن در معرض نور شده است. در نتیجه ، هر واحد منحصر به فرد است و تغییرات در چیدمان آپارتمان ها در هر لایه یک ساختمان جدید را شکل داده است.

تراس های بیروت-8
روشنایی

فرورفتگی های زیاد ورود نور خورشید را کاهش می دهد. صفحات هر طبقه حداقل 60 سانتیمتر بیرون زدگی دارن. صفحات کف به اندازه کافی ضخیم است که می تواند تعادل چرخه دمای روزانه را به واسطه جرم حرارتی آنها  برقرار کند . چنین راهکارهای منفعل ، ساختمان را به مکانی واقعاً پایدار برای زندگی در می آورد. در صورت لزوم ، دریچه های موجود در معابر ، روشنایی  را تعدیل می کند. چگالی ، شکل و سایه هایی که آنها ایجاد می کنند ، الگویی برجسته را ایجاد کرده که به برج هویت خاصی می بخشد و آن را از محیط اطراف خود متمایز می کند.

تراس های بیروت
ساختار

برای تضمین تمایز کافی از حجم ساختمان و حفظ نسبت مناسب ساختمان ، برج از پنج طبقه مدولار ساخته شده است که در ترکیب های مختلف تکرار می شود. این سازه توسط هسته و یک شبکه ستونی ساخته شده است که تا 14.7 متر طول دارد. در نتیجه دیوارهای آپارتمان ها ساختاری نیستند و ترتیب آنها برای انعطاف پذیری آینده باز است. برای کارآیی بیشتر ، لابی ها سرویس آسانسور خدمات ، آسانسور معمولی و فرار آتش را به اشتراک گذاشته اند.

تراس های بیروت-4
آپارتمان

ترکیبی از آپارتمان ها در اندازه ها و انواع مختلف ، از جمله دوبلکس های چند طبقه ، در کل ساختمان توزیع شده و شرایط متنوعی را برای پاسخگویی به نیازهای هر مستاجر ارائه داده و هویت منحصر به فردی را برای هر سطح فراهم می کند. آپارتمان ها به طور کلی از سه منطقه تشکیل شده اند: یک منطقه پذیرش عمومی ، یک فضای زندگی خصوصی و یک منطقه سرویس. اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن بزرگ در قسمت پذیرش شامل مناطقی برای ناهار خوری با دسترسی به یک تراس دیدنی بزرگ است.

فضای خصوصی دارای یک اتاق نشیمن خانوادگی و اتاق های اتاق خواب با حمام اختصاصی و کمد های پیاده روی است و اغلب شامل دسترسی به تراس نیز می شود. محوطه سرویس شامل آشپزخانه ای است که اتاق انبارداری را به آن متصل می کند . کلیه فضاهای اصلی مانند اتاقهای نشیمن و اتاق خوابها دارای ارتفاع 3.31 متری هستند.

مطالب پیشنهادی : طراحی و ساخت پروژه ساختمانی پائیز 5 در تهران

تراس های بیروت-2

منبع : archdaily

تراس های بیروت
تراس های بیروت-1
تراس های بیروت-2
تراس های بیروت-3
تراس های بیروت-4
تراس های بیروت-5
تراس های بیروت-6
تراس های بیروت-7
تراس های بیروت-8
تراس های بیروت
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

فضاهای مسکونیمعماری

مطالب مرتبط

ساختمان اداری شریف_2

طراحی ساختمان اداری پیکاسا دانشگاه شریف در تهران

آپارتمان تهران طراحی توسط معماران رویاداد

بازسازی فضای داخلی آپارتمان خانوادگی در تهران

طراحی خانه بودایی-3

خانه ای برای ارتباط بیشتر در محیط فضا(خانهZen)طراحی خانه برای مشتری بودایی

طراحی ساختمان اداری-تجاری هور ، دفتر معماری فضای خاص

برنده مسابقه بین المللی برای پیشنهاد پل و بلوار بوینوس آیرس میزبان نمایشگاه Expo 2023

برنده مسابقه بین المللی برای طراحی پل بوینوس آیرس که میزبان نمایشگاه Expo 2023 خواهد بود

پروژه مسکونی کهریزک

طراحی ساختمان مسکونی با نمایی متفاوت در کهریزک تهران

بازسازی دبیرستانی در اتریش با نمای جالب2

بازسازی دبیرستانی در اتریش با نمای جالب

استادیوم فوتبال ولگاگراد-آرنا روسیه8

استادیوم فوتبال ولگاگراد-آرنا روسیه

آپارتمان در کیف-19

طراحی آپارتمان منحصر به فرد و خاص در کیف اوکراین

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x