اتاق نشیمن

راهنمای بهینه سازی اتاق نشیمن برای قرار گیری تلویزیون

سینما به عنوان هنر هفتم ، به یک صنعت غول پیکر تبدیل شده است. فیلم های ساخته شده با استفاده از فناوری های روز و مدرن ، تجربیات خوبی را برای بینندگان ارائه می دهند. البته سینماها مجهز به نوآوری های مختلفی هستند تا فیلم ها با جلوه های بصری زیبا و به بهترین شکل منعکس شوند.

برای مثال در ابتدا فیلم های سه بعدی با شور و شوق زیادی روبرو شده و عاشقان فیلم هیجان زده شدند. فناوری Imax که امروزه در حال توسعه است ، این تجربیات را  یک سطح دیگر افزایش می دهد.  با افزایش کیفیت بصری فیلم ها و افزایش تکنولوژی سینماها ، اجتناب ناپذیر خواهد بود که این تحولات در لذت سینما در خانه نیز منعکس شود. در سال 1923 ، جان Logie Baird تلویزیون را در اختراع کرده و اولین تصاویر را در سال 1926 پخش شد.  با توجه به این که تلویزیون رنگی پس از دهه 1960 میلادی مورد استفاده گسترده قرار گرفته است ، تحولاتی که در پنجاه سال گذشته از آن گذشته بسیار باورنکردنی است. به خصوص روندی که با طراحی نازک تر تلویزیون در پانزده سال گذشته آغاز شده است دارای غنای بصری است که امروز نیز ادامه دارد. امروزه می توان لذت بردن از سینما را  به خانه آورد. تلویزیون های هوشمند که دارای ویژگی های بسیاری مانند LED ، وضوح بالا ، مدل های سه بعدی و منحنی هستند ، عناصر اصلی هر خانه هستند.

امروزه ، چیدمان بسیاری از اتاقهای نشیمن با در نظر گرفتن تلویزیون انجام می شود. البته این نباید شما را به تماشای تلویزیون عادت دهد. باید زمان بیشتری برای خواندن کتاب و مجلات اختصاص یابد. این نوع چیدمان اتاق ها راه حل های مناسبی برای دکوراسیون برای اوقات خاص مانند تماشای فیلم و مسابقات ورزشی است. در این مقاله ، در مورد چگونگی تهیه یک اتاق تلویزیون برای یک تجربه فیلم کامل صحبت خواهیم کرد.

تلویزیون: پادشاه اتاق نشیمن

تلویزیون: پادشاه اتاق

در حالی که اتاق های نشیمن تزئین شده اند ، صندلی ها و تلویزیون معمولاً به صورت دو طرفه قرار گرفته اند. با قرار دادن یک کاناپه در محل دقیق تلویزیون که در آن قرار دارد ، یک فرصت مشاهده دقیق تر ایجاد می شود. البته دیواری که تلویزیون را در آن قرار می دهید در این مرحله از اهمیت برخوردار است. چیدمانی که در این مثال مشاهده می کنیم ، رویکرد درست ما را نشان می دهد. لازم است مواظب باشید که در جایی که تلویزیون قرار داده ایم ، پنجره ای در برابر دیوار نباشد. در غیر این صورت ، بازتاب های نوری که از پنجره شما وارد می شود باعث می شود که صفحه نمایش را مشاهده نکنید و به همین دلیل مجبور خواهید بود مکان ها را تغییر دهید یا از پرده های ضخیم استفاده کنید تا تصویر روی صفحه مشاهده شود. به همین دلیل ، اگر تلویزیون را با پنجره های کنار تلویزیون قرار دهید ، شروع خوبی برای یک اتاق عالی تلویزیون خواهید داشت. پس از این مرحله همچنین برای سلامتی چشم باید به فاصله بین صندلی و تلویزیون توجه شود. لازم است که صندلی را با فاصله از حداقل سه متر از تلویزیون قرار دهید. مبل نیز باید در زاویه ای باشد که مناسب تلویزیون  باشد. اگر هنگام نشستن صفحه درست در مقابل شما باشد ، کیفیت تجربه مشاهده شما افزایش می یابد. درست همانطور که وسط ردیف میانی با ارزش ترین مکان در سینماست ، شما باید با این منطق موقعیت های متقابل را در خانه ترتیب دهید.

مبل ها و مبلمان مهم هستند

مبل ها و مبلمان مهم هستند

برای اینکه تجربه تماشای فیلم در خانه را راحت تر از سالن های سینما تجربه کنید ، باید به مدل هایی با ارگونومی راحت و دلپذیر روی آورید. مبل مورد استفاده در این خانه  ، نمونه ای عالی برای تجربه فیلم است. این طرح به دو نفر امکان می دهد با استفاده از همان راحتی ، اوقات خوشی داشته باشند. البته علاوه بر مبل ، مبلمان دیگر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. یک میز قهوه خوری برای ذخیره مواد غذایی و نوشیدنی ها و میزهای قهوه ، بزرگ و کوچک ، برای نزدیک کردن میان وعده ها هنگام خواب ، عناصری هستند که باعث افزایش راحتی شما می شوند. علاوه بر این ، لامپ های موجود در گوشه های صندلی نیز از ابزارهای کاربردی در این دکوراسیون هستند.

مواظب منابع نور باشید

مواظب منابع نور باشید

یکی از معیارهای قابل توجه برای لذت بردن از فیلم عناصر روشنایی است. استفاده از منابع نوری در نقاط مختلف اتاق که تلویزیون شما در آن قرار دارد ، بر جو تأثیر می گذارد. دقیقاً همانطور که از منابع مختلف غیرمستقیم در سینماها از نقاط مختلف استفاده می شود ، می توانید به سمت این نوع راه حل روشنایی در خانه بروید. اگر نمی خواهید محیط در هنگام تماشای فیلم کاملاً تاریک باشد ، راه حل های عملی وجود دارد که می توانید نورپردازی را کنترل کنید. به عنوان مثال ، اگر در اتاق تلویزیون خود از چراغ های تنظیم شونده استفاده می کنید ، می توانید مقدار نور را به دلخواه تنظیم کنید. علاوه بر این ، اگر مانند یک مثال از سیستم روشنایی شیک در دکوراسیون خود استفاده می کنید ، برای هر یک از چراغ ها در نقاط مختلف از یک سوئیچ جداگانه استفاده کنید. به طور خلاصه ، کنترل کامل منابع نور در اتاق تلویزیون خود را انجام دهید ، از آن لذت ببرید.

بالش و پتو

نمایش آغاز می شود: بالش و پتو

دو دستیاری را که باید با خود ببرید قبل از شروع فیلم به یاد داشته باشید. بالش و پتو. بالش به شما کمک می کند تا ضمن لذت بردن از تلویزیون ، روی راحت ترین حالت روی مبل خود بنشینید. همچنین بالش ها بسته به موضوع فیلم مورد نظر شما ممکن است ابزار پناهندگی شما باشد. پتو از دیگر مواردی است که هنگام صحبت درباره یک فیلم در خانه به ذهن می رسد. روزهای عالی فیلم را می توان در روزهای زمستانی برفی ، به خصوص در زیر پتو با دوست خود تهیه کرد.

از یک سیستم صوتی استفاده کنید

از یک سیستم صوتی استفاده کنید

سیستم های صدا نیز برای لذت بردن از فیلم تفاوت متمایز ایجاد می کنند. اگر پنج سیستم به علاوه را به طور صحیح در اتاق نشیمن تلویزیون خود قرار دهید و سیستم صوتی خود را از گزینه های فیلمی که تماشا می کنید تعریف کنید ، محیط متفاوتی را نسبت به تجربه ای که در سالن های سینما تجربه خواهید کرد ایجاد خواهید کرد. همانطور که در این مثال وجود دارد ،  می توانید بهتر روی فیلم تمرکز کنید و احساس کنید که در سیستم با سیستم های صوتی مطابق با دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک مدرن خود هستید. معمولاً وقتی دو ستون در دو طرف تلویزیون قرار دارند ، باس در قسمت میانی و دو ستون دیگر در دو گوشه پشت صندلی ، یک سیستم صوتی منحصر به فرد حاصل می شود. البته شما می توانید کیفیت صدای را با آمپر افزایش دهید. از این نظر ، کیفیت کاملاً با بودجه ای که می خواهید برای سیستم صوتی اختصاص دهید ، مرتبط است.

دستگاه های الکترونیکی جایگزین

دستگاه های الکترونیکی جایگزین

شما فقط برای تماشای فیلم به تلویزیون وابسته نیستید. پروژکتورها همچنین روشی جایگزین برای گرفتن تصاویر گسترده تر هستند. امروزه مدل هایی با ابعاد بسیار کوچک و وضوح بالا وجود دارد. در صورت تمایل می توانید با نمایش تصویر روی صفحه نمایش یا به طور مستقیم روی دیوار سفید ، لذت سینما را به خانه منتقل کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

پذیراییطراحی داخلیمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

ایده دفتر خانه در دیوار کابینت

یک دفتر کار در دیوار خانه ایده خوبی برای زندگی در آپارتمان است

تخته سیاه 3

سه ایده برای استفاده از تخته سیاه برای تزئین اتاق های خواب

اتاق خواب خاکستری-17

ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ خاکستری ( بخش دوم )

آویختن تابلو در دیوار_4

بهترین راه برای نصب پوسترها بر روی دیوار خانه

کفپوش خانه

چگونه می توان کف خانه خود را گرم کرد؟

روبات های آجری-3

دستگاه آجرچین : رباتی که موجب سهولت در ساخت خانه ها شده است.

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟

10 روش استفاده از دکور مراکش در خانه شما

روش های مختلف برای اضافه کردن تزیینات سبک مراکشی به خانه شما

اتاق خواب صنعتی-10

طراحی اتاق خواب به سبک ها و طرح های مختلف

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x