اتاق نشیمن مراکشی_1

ایده های طراحی و دکوراسیون اتاق های نشیمن به سبک مراکشی

اتاق های نشیمن به سبک مراکشی فضاهای مشترکی هستند که شامل گزینه های زیادی برای نشستن با دوستان و خانواده بوده و دارای میزهای قهوه خوری بزرگ یا میزهای کوچک متعدد است. صندلی های چرمی مراکشی ، صندلی های چوبی حک شده یا مجسمه های فلزی مجسمه ای و چهارپایه ای اغلب شامل گزینه های اضافی صندلی می شوند. چراغ های آویزهای فلزی مراکشی به دلیل ظاهر مجسمه ای و الگوهای سایه ای جادویی هنگام روشن شدن در شب شناخته می شوند. منسوجات مراکشی از جمله  بالش ها در بسیاری از بافت ها ، رنگ ها و الگوها بافته شده و قالیچه ها که در محیط های سنتی همانند فضای داخلی مدرن اواسط قرن که امروزه در آن رواج داشته و همچنین در خانه های معاصر وجود دارند.

اگرچه رنگ و الگوی جسورانه غیر برجسته یکی از مشخصه های طراحی مراکش است ، اما با لوازم جانبی ساخته شده با دست و مواد طبیعی ، مانند الگوهای گرافیکی کلاسیک سفید و سیاه در فرشها ، سبدهای بافته شده و منسوجاتی .

این عناصر دکور مراکشی می توانند باعث ایجاد بافت و علاقه به اتاق های مدرن شوند و با سبک های محبوب اواسط قرن ، صنعتی ، اسکاندیناوی و دیگر سبک ها به خوبی مخلوط شده و یک ظاهر چند بعدی لایه ای ایجاد کنند.

لرزش های التقاطی

اتاق نشیمن مراکشی_9
طراح داخلی بتسی برنهام از برخی عناصر اصلی دکور مراکشی برای این اتاق نشیمن استفاده کرد تا متناسب با سبک زندگی و تجربه مشتری هایش باشد. برنهام می گوید: “من می بینم که چراغ، شکل شومینه ، فرش ایرانی روی عثمانی و صندلی آهنی با هم تزکیب شده تا جلوه ای از اندلس را ایجاد کنند.”

مطالب پیشنهادی : سبک انگلیسی چیست؟ نکاتی که باید در تزیین خانه به این سبک رعایت کنید.

پاستیل و فلزات

اتاق نشیمن مراکشی_10
این اتاق نشیمن مدرن مراکشی با یک مبل سفید و با بالش های که گرافیک های سیاه و سفید را با نکاتی از رنگ صورتی پاستلی مخلوط کرده است ، دیده می شود. لهجه های گرم فلزی مانند یک سینی چای مسی سنتی و یک فانوس برنجی مکمل پالت رنگ هستند و یک فرش بافت ظاهر را کامل کرده است.

مغربی خنثی با لمس های صنعتی

اتاق نشیمن مراکشی_2
پالت خنثی این اتاق نشیمن با پارچه هایی به رنگ تیره ، فرش و لوازم جانبی مانند کاسه های چوبی حک شده و شمعدان ، عمق داده شده است. لمس های صنعتی مانند میز قهوه خوری تراش خورده و یک چراغ کف صنعتی کمی ظاهر را سخت تر کرده اند ، نیمکت سفید روشن آن را تازه و مدرن نگه می دارد و فرش بافته شده در گرافیک با یک الگوی هندسی همه را به هم گره می زند.

سبک مراکشی

اتاق نشیمن مراکشی
لوسی پنفیلد ، طراح داخلی مستقر در مینیاپولیس درباره این خانه گفته است: “من از کاخ کینگ در مراکش گرفته تا همه مراودات جذاب مراکش ، از قوس ها و رنگ شاد و روشن الهام گرفته ام.” او به صندلی دنج پنجره در این خانه به سبک مدیترانه ای ، آرایش مراکشی با طاق های موروسی داد. او فضای صندلی را با مجسمه ای در رنگ های روشن و چرم های چرمی مراکشی روی زمین ایجاد کرد تا فضایی جذاب با گزینه های مختلف صندلی ایجاد کند که نقطه عطفی به سبک مراکشی با احساس مدرن است.

ترکیب سبک های مراکشی و اواسط قرن

اتاق نشیمن مراکشی_6
سبک مراکشی در اواسط قرن بیستم رایج بود و بسیاری از عناصر و اشیا طراحی داخلی مراکشی چنان جریان اصلی پیدا کرده اند که شما آنها را به طور یکپارچه در فضای داخلی مدرن ادغام می کنید تا حدی که بسیاری از مردم حتی آنها را به عنوان مراکشی نمی شناسند. این اتاق نشیمن نئو رترو شامل گزینه های کلاسیک های مراکشی مانند یک فرش بنی اورین ، صندلی های به سبک اواسط قرن و منسوجات روشن و جسورانه ای است .

مطالب پیشنهادی : طراحی سبک روستیک یا روستایی چیست

ساده با لهجه های مراکشی

اتاق نشیمن مراکشی_8

در این اتاق نشیمن معاصر ، طراح فضایی کارآمد اما پر جنب و جوش ایجاد کرده که از منسوجات مراکشی مانند قالیچه استفاده می کند. منگوله های رنگی و منسوجات طرح دار روی مبل گرما و لذت را به طراحی اتاق نشیمن می بخشند.

منطقه زندگی در فضای باز تحت پوشش

اتاق نشیمن مراکشی_4
این اتاق نشیمن هوای داخلی و فضای باز دارای صندلی های چوبی تراش خورده سنتی ، پرده ها و فانوس های فلزی کلاسیک مراکشی است که با نور روز مجسمه ای به نظر می رسند و شب ها سایه های پیچیده و رویایی ایجاد می کنند.

اتاق های نشیمن در فضای باز

اتاق نشیمن مراکشی_5
آب و هوای مراکش به زندگی در فضای باز امکان پذیر است و خانه های مراکشی انواع وسایل اتاق نشیمن را  در اختیار دارند . از اتاق های نشیمن پشت بام با منسوجات و صندلی های مخمل  فراوان ، به علاوه یک محافظ بسیار مهم در برابر آفتاب گرم ، تا تراس های جانبی صندلی برای گردش در بعد از ظهر در میان دوستان و خانواده. از سبک مراکشی الهام بگیرید و هر فضای زندگی را در داخل یا خارج ، به عنوان فضای اصلی زندگی جذاب کنید.

فضای زندگی در فضای باز

اتاق نشیمن مراکشی_7
صندلی های کم ارتفاع به سبک مراکشی به علاوه پارچه های رنگی و طرح دار ، صندلی چوبی حباب دار که از سقف آویزان شده است ، فراوانی سرخس های سبز و کاشی کف طرح دار و رنگارنگ این اتاق نشیمن سرگرم کننده در فضای باز را کامل می کند .

منبع : Thespurce

گالری عکس ها

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

#برچسب

پذیراییسبک های معماریطراحی داخلی

مطالب مرتبط

ایده اتاق خواب 18

ایده های ایجاد فضای بیشتر اتاق خواب های کوچک

دیوارهای آجر سفید-3

ایده های طراحی اتاق نشیمن با دیوارهای آجری سفید رنگ

تلویزیون روم

چند روش خلاقانه برای تزئین اتاق های نشیمن با تلویزیون(tv)

اتاق خواب سبز 17

ایده های طراحی اتاق خواب سبز رنگ با نکاتی برای کمک به شما در طراحی

رنگ های پاستیل-12

راهکار هایی برای استفاده از رنگ پاستیلی در اتاق های نشیمن به سبک اسکاندیناوی

5 گیاه کوچک

معرفی گیاهان خانگی که می توانید در گلدان های کوچک پرورش دهید.

شومینه مسی-12

ایده های استفاده از شومینه مسی برای افزودن جذابیت به اتاق نشیمن

9-just

طراحی سرویس بهداشتی کاشی کاری شده به سبک مدرن در آپارتمان ها

11-marble

انتخاب بهترین مواد برای ساخت میزکار (پیشخوان) آشپزخانه (قسمت دوم )

فهرست
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx