نکات طراحی چیدمان آشپزخانه و اشتباهات بازسازی 1

ده مورد اشتباه نوسازی در آشپزخانه که باید از آنها اجتناب کنید

بسیاری از فعالیتهای خانه ما نظیر آشپزی ، شستشو ، غذا خوردن و معاشرت کردن در آشپزخانه اتفاق می افتد. به همین دلیل یک آشپزخانه زیبا و کاربردی از اهمیت بالایی برخوردار است. صرف نظر از سبک طراحی آشپزخانه ، سامان دهی و چیدمان از اجزای اصلی آن هستند. ما در این مطلب به ده مورد اشتباه نوسازی که باید از آنها اجتناب کنید پرداخته ایم که در صورت رعایت شدن یک  آشپزخانه کاربردی و زیبا خواهید داشت.

موانع مثلث آشپزخانه

نکات طراحی چیدمان آشپزخانه و اشتباهات بازسازی

متخصصان طراحی آشپزخانه از سینک ، اجاق گاز و یخچال به عنوان مثلث آشپزخانه یاد می کنند.  طراحی یک مثلث آشپزخانه نیاز به برنامه ریزی دقیق و دسترسی بدون مانع دارد. از بین این سه ، سینک معمولاً بیشترین عملکرد را دارد .بدیهی است ، سینک شما باید نزدیک لوله کشی باشد. بعضی اوقات به دلیل قرار دادن لوله ها ، آشپزخانه ها با سینک ها در یک مکان ضعیف طراحی می شوند. اگر این مورد در آشپزخانه شما وجود دارد ، برای جابجایی سینک اقدام کنید.

مطالب پیشنهادی: ایده هایی برای طراحی آشپزخانه های کوچک در خانه های آپارتمانی

 فضای ذخیره سازی

1. موانع مثلث آشپزخانه

آشپزخانه ها معمولاً حاوی جا های خالی زیادی هستند. محیطی که در پشت کابینت های آشپزخانه پنهان شده می تواند به شکل عجیب و غریبی شکل گرفته و فضای آشپزخانه را اشغال کند.. پیدا کردن فضایی برای وسایل شما در حالی که به راحتی در دسترس باشند می تواند مشکل باشد.

از آنجا که ممکن است کابینت ها گران قیمت باشند ، یک اشتباه در طراحی باعث شلوغی کل محیط می شود. حتی آشپزخانه های کوچک ممکن است بعضی فضاها را هدر دهند ، اما با برنامه ریزی هوشمند می توان این کار را به حداقل رساند.

اگر آشپزخانه شما کوچک است ، نصب فضای کابینت را برای فضای اضافی در نظر بگیرید. روشنایی را در امتداد کابینت قرار دهید تا چشم ها به سمت بالا کشیده شود. همیشه کابینت ها را روی یخچال نصب کنید. . در آخر ، قفسه هایی را در قسمت پشتی کابینت آشپزخانه پایین نصب کنید. این می تواند به 4 فوت مربع به فضای ذخیره سازی آشپزخانه اضافه کند.

نبود فضای کافی

2. فضای ذخیره سازی تلف شده

یکی از بزرگترین شکایات در مورد طراحی آشپزخانه عدم وجود فضای کافی است. با توجه به کلیه فعالیت های آشپزخانه که به یک میز کار احتیاج دارند ، و همچنین وسایلی که به طور دائم در آن قرار دارند ، می خواهید فضای باز در آشپزخانه داشته باشید. یک روش آسان برای انجام این کار اضافه کردن یک جزیره به آشپزخانه به شکل L است.

مطالب پیشنهادی: ایده هایی خلاقانه و تاثیر گذار برای بازسازی آشپزخانه(قسمت اول)

 روشنایی نا مناسب

3. نبود فضای کافی

آشپزخانه یک اتاق است که شما نمی توانید در آن نور کم داشته باشید. روشنایی مناسب در مورد  آشپزخانه ، ایمنی در هنگام برخورد با وسایل آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. به علاوه هرچه نور بیشتری در اتاق داشته باشید ، می توانید عناصر طراحی خود را بهتر نشان دهید.

اتاقها به سه نوع نورپردازی نیاز دارند:

روشنایی عمومی
روشنایی کار
روشنایی نا محسوس
برای آشپزخانه خود ، مناطق کار را ارزیابی کرده و توجه خود را به تأمین نور مورد نیاز هر نقطه متمرکز کنید. در نظر بگیرید که روشنایی را مستقیماً بالاتر از همه مناطق اصلی کار اضافه کنید.

برای تقویت زیبایی و کارایی آشپزخانه از چراغ های آویز یا یک سری آویزهای کوچک استفاده کنید. آویزها از زیر ظرف های آشپزخانه بسیار عالی به نظر می رسند ، همچنین مجموعه ای از آویزهای کوچک میز صبحانه و جزیره آشپزخانه را تزیین می کنند . روشنایی را زیر کابینت نصب کنید تا مطمئن شوید که پیشخوان ها برای انجام کارهای معمولی آشپزخانه از نور کافی برخوردار هستند.

قسمت پشتی آشپزخانه

پشت پرده آشپزخانه

هنگام طراحی آشپزخانه جدید یا بازسازی آن ، قسمت پشتی گاهی اوقات نادیده گرفته شده یا بدتر ، در کل از برنامه خارج می شود. این ممکن است در کوتاه مدت موجب صرفه جویی در هزینه شما شود ، اما در دراز مدت هزینه و وقت و تلاش زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

به تمام بخار ، آب و گریس های موجود در آشپزخانه فکر کنید و خواهید فهمید که چرا نصب یک بک گراند در  آشپزخانه و پیشخوان ها راهی هوشمندانه برای تمیز کردن آشپزخانه شماست. تمیز کردن روغن از قسمت پشتی ساخته شده از کاشی ، فلز یا پلاستیک از رنگ یا کاغذ دیواری بسیار ساده تر است.

مطالب پیشنهادی: بازسازی آشپزخانه ، تغییر دکوراسیون قلب خانه شما

تهویه ضعیف

تهویه ضعیف

بهترین طراحی آشپزخانه با وجود بوی بد بی اهمیت می شود. هودها به سادگی بوی ناخوشایند را خارج کرده باعث بهبود کیفیت هوای داخلی آشپزخانه می شوند. همچنین به تمیز نگه داشتن آشپزخانه شما کمک می کند و عمر وسایل شما را طولانی تر می کند.اگرچه ممکن هزینه بر باشد ، اما یک سیستم تهویه مناسب باعث می شود آشپزی و ناهار خوری دلپذیر شود ، به خصوص اگر آشپزخانه شما به یک اتاق نشیمن یا یک اتاق خانوادگی باز شود.

 انتخاب اشتباه جزیره آشپزخانه

7. انتخاب اشتباه آشپزخانه جزیره
وقتی صحبت از جزیرخ آشپزخانه می شود ، ما به طور کلی به فضای اضافی ذخیره ، آماده سازی و سرو در آشپزخانه فکر می کنیم. اما ممکن است جزایر آشپزخانه فضای زیادی را هدر دهد. انتخاب اشتباه یا قرار دادن آن در یک نقطه اشتباه می تواند یک آشفتگی باشد ، به خصوص در یک منطقه کاری که بیش از حد به هم ریخته است.

جزایری که مانع از عبور و مرور از سمت سینک ، یخچال ، اجاق گاز و ایستگاه های کاری اصلی می شوند ، تنگنا ایجاد می کنند. یک جزیره باید حداقل 1 متر ارتفاع و 1/5 متر طول داشته باشد و به گونه طراحی شود تا افراد بتوانند در اطراف آن حرکت کرده و کار کنند. کارشناسان نوسازی آشپزخانه می گویند ، اگر آشپزخانه شما کمتر از 2/5 متر ارتفاع و 4 متر طول داشته باشد ، حتی نباید جزیره ای در نظر بگیرید.

نادیده گرفتن مواد بازیافتی

نادیده گرفتن بازیافت شما
با مهمتر شدن بازیافت ، استفاده از زباله دان ها در طراحی آشپزخانه فراتر از قرار دادن یک سطل زیر سینک است. طرحی را برای مدیریت کارآمد و زباله خود تهیه کرده و سطل های مرتب و قابل بازیافت را برای طراحی آشپزخانه خود را در نظر بگیرید.

رنگ ها و طرح های مرسوم

رنگ ها و طرح های مرسوم

اگرچه لزوماً اشتباه نیست اما مدل های قدیمی آشپزخانه و تجهیزات آن ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد. رنگ ها و طرح های مرسوم ، طول عمر کوتاهی دارند و ممکن است هرگز شاهد بازگشت سرمایه های خود در آخرین ظروف آشپزخانه نباشید. به دنبال نوآوری  وسایل آشپزخانه باشید.

 کار نکردن با متخصصان طراحی آشپزخانه

کار نکردن با متخصصان طراحی آشپزخانه

شروع یک پروژه طراحی آشپزخانه برای صرفه جویی در هزینه یک اشتباه معمول است؛ اگر این کار را اشتباه انجام دهید ، در واقع می تواند پول ، وقت و انرژی بیشتری را هدر دهد. طراحان حرفه ای جدیدترین ایده ها و اطلاعات را دارند و می توانند به شما در شناسایی نیازهایتان کمک کرده و آنها را به یک برنامه کارآمد متناسب با سلیقه و بودجه شما تبدیل کنند.

منبع سایت

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

آشپزخانهرنگطراحی داخلیمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

maison zebra

بیست ایده ی شیک و جذاب برای اتاق خواب دخترانه نوجوان

اشکال شش ضلعی

معرفی انواع و طرح های مختلف کاشی ها برای دیوار های حمام و آشپزخانه

حمام-4

حمام ها در آینده به چه شکل خواهند بود؟همراه با رشد تکنولوژی،حمام هایمان چه تغییری خواهد کرد؟

اتاق خواب کرم-7

ایده های اتاق خواب کرم : طرح های خلاقانه برای ایجاد اتاق خواب زیبا

fabric colors

نکات اساسی در مورد تزئينات و طراحی داخلی اتاق خواب

تختخواب 9

ایده های نو برای بزرگتر جلوه دادن اتاق خواب های کوچک (قسمت دوم)

کاغذ دیواری-7

چطور مقدار مورد نیازمان از کاغذ دیواری را محاسبه کنیم؟

اتاق زندگی-5

استفاده از جلو مبلی خز دار در اتاق های نشیمن

فنگ شویی میز غذا خوری_1

روش ها مناسب فنگ شویی برای انتخاب میز ناهار خوری

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x