کلومینا

جایزه آدا لوئیز Huxtable سال 2020 به بهاتریز کلومینا رسید.

نظریه پرداز و تاریخ نگار معماری  بهاتریز کلومینا جایزه آدا لوئیز Huxtable 2020 را برای همکاری در معماری دریافت کرده است. هوارد کراسبی باتلر استاد تاریخ معماری و مدیرعامل برنامه رسانه و مدرنیته در پرینستون ، كولومینا یك مورخ و تئوریسین معماری مشهور بین المللی است كه به طور گسترده درباره  معماری ، هنر ، فناوری ، سكس جنسی و رسانه صحبت می کند ، این جایزه را به کلومینا تقدیم کرده است.

جوایز W که قبلاً به عنوان زنان در معماری شناخته می شد ، با همکاری The Architectural Review و Architects ‘Journal ، مشارکت زنان در این حرفه را در سراسر جهان ارج داده است ، الگوی های نقش را برای زنان جوان که شغل خود را شروع می کنند ، تشویق می کند و احترام ، تنوع و برابری را ترغیب می کند. مانون ملاارد ، سردبیر The Architectural Review در این باره می گوید: “حرفه  غنی و سختگیرانه بهاتریز کلومینا و روش او در معماری که توجه به جنسیت و فضا است، هنوز هم یک متد بسیار مهم در آموزش معماری است . نوشتار ، تألیف و تدریس او سالها بخشی از ستون فقرات نظریه معماری بوده و در سالهای بعد الهام بخش خواهد بود. “

وی دریافت کننده جوایز و بورسیه های متنوع ، از جمله بورسیه ارشد ساموئل اچ. كرس در CASVA ، بنیاد SOM ، بنیاد لو كوربوزیر ، بنیاد گراهام ، CCA ، آكادمی آمریكا در برلین و مرکز گتی در لس آنجلس است. کلومینا در هیئت مشاوره موسسات مختلفی از جمله بنیاد نورمن فاستر در مادرید ، دوسالانه طراحی استانبول ، مؤسسه نوآوری و استراتژی های خلاقانه در معماری در لیون ، ARCH + در برلین ، مرکز اسلو برای مطالعات معماری انتقادی (OCCAS) ، حضور داشته و دارد.  وی در سال 2005 جایزه رئیس دانشگاه پرینستون را برای تدریس برجسته دریافت کرده است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

#برچسب

اخباراخبار خارجیمسابقات و جوایز

مطالب مرتبط

معماری آپارتمان شماره ۱۲ ، استودیو دوازده

آثار معماری های که در آخرین دهه به عنوان میراث جهانی ثبت شدن

لیستی از آخرین آثار معماری جهان که به عنوان میراث جهانی ثبت شده اند

مثلث Stack LOT-EK-5

مثلث Stack LOT-EK در پارک دومینیو بروکلین افتتاح شد

افتتاح سالن موسیقی ریتمیک معماری OPEN-3

افتتاح سالن موسیقی ریتمیک معماری OPEN

MVRDV

MVRDV برنده مسابقه برای طراحی برنامه جامع خلاق پوتسدام،آلمان شد

دفتر مرکزی جدید OPPO

معماران زاها حدید برنده رقابت برای طراحی دفتر مرکزی جدید OPPO در شنژن چین شدن

معماری و طراحی خانه ویلایی بلور ، شرکت مهندسین مشاور نهصد

مجتمع مسکونی ارتش

مجتمع مسکونی ارتش طراحی توسط هوتانپی در تهران

دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی زمرد ، گروه معماری خانه طرح

فهرست
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx