کلومینا

جایزه آدا لوئیز Huxtable سال 2020 به بهاتریز کلومینا رسید.

نظریه پرداز و تاریخ نگار معماری  بهاتریز کلومینا جایزه آدا لوئیز Huxtable 2020 را برای همکاری در معماری دریافت کرده است. هوارد کراسبی باتلر استاد تاریخ معماری و مدیرعامل برنامه رسانه و مدرنیته در پرینستون ، كولومینا یك مورخ و تئوریسین معماری مشهور بین المللی است كه به طور گسترده درباره  معماری ، هنر ، فناوری ، سكس جنسی و رسانه صحبت می کند ، این جایزه را به کلومینا تقدیم کرده است.

جوایز W که قبلاً به عنوان زنان در معماری شناخته می شد ، با همکاری The Architectural Review و Architects ‘Journal ، مشارکت زنان در این حرفه را در سراسر جهان ارج داده است ، الگوی های نقش را برای زنان جوان که شغل خود را شروع می کنند ، تشویق می کند و احترام ، تنوع و برابری را ترغیب می کند. مانون ملاارد ، سردبیر The Architectural Review در این باره می گوید: “حرفه  غنی و سختگیرانه بهاتریز کلومینا و روش او در معماری که توجه به جنسیت و فضا است، هنوز هم یک متد بسیار مهم در آموزش معماری است . نوشتار ، تألیف و تدریس او سالها بخشی از ستون فقرات نظریه معماری بوده و در سالهای بعد الهام بخش خواهد بود. “

وی دریافت کننده جوایز و بورسیه های متنوع ، از جمله بورسیه ارشد ساموئل اچ. كرس در CASVA ، بنیاد SOM ، بنیاد لو كوربوزیر ، بنیاد گراهام ، CCA ، آكادمی آمریكا در برلین و مرکز گتی در لس آنجلس است. کلومینا در هیئت مشاوره موسسات مختلفی از جمله بنیاد نورمن فاستر در مادرید ، دوسالانه طراحی استانبول ، مؤسسه نوآوری و استراتژی های خلاقانه در معماری در لیون ، ARCH + در برلین ، مرکز اسلو برای مطالعات معماری انتقادی (OCCAS) ، حضور داشته و دارد.  وی در سال 2005 جایزه رئیس دانشگاه پرینستون را برای تدریس برجسته دریافت کرده است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

اخباراخبار خارجیمسابقات و جوایز

مطالب مرتبط

ساختمان-1

دو میلیارد مسکن جدید که در 80 سال آینده ساخته می شوند

برج های زاهابل

اتمام ساخت برج های زاهابل تا پایان سال 2021

برنده گان مسابقه معماری سال 2019 جهان

برنده گان مسابقه معماری سال 2019 جهان

طراحی مجدد یک نما-توسط فرشاد مهدی زاده-تهران-2

طراحی مرکز خرید سازه بتونی در تهران توسط فرشاد مهدی زاده

طراحی دفترکار ارغوان ، استودیو مهرا

مثلث Stack LOT-EK-5

مثلث Stack LOT-EK در پارک دومینیو بروکلین افتتاح شد

تخت جمشید-6

محمدحسن فروزانفر در آخرین کاوش خود با عنوان “صلح” ، سراغ تخت جمشید رفته است

برج Wasl در دبی-1

ساخت و ساز برج Wasl در دبی که یکی از بلندترین نما های سرامیکی جهان است.

افتتاح سالن موسیقی ریتمیک معماری OPEN-3

افتتاح سالن موسیقی ریتمیک معماری OPEN

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x