8 باید و نباید های استفاده از فرش

باید و نباید های استفاده از قالی در خانه

قالی یک جایگزین فوق العاده برای فرش های بزرگ است ، به این دلیل که راحت تر پاک و تمیز می شوند. آنها همچنین قیمت کمتری دارند و اگر بخواهید دکوراسیون داخلی خود را تغییر دهید ، کار آسانی خواهد بود. در مورد استفاده از قالی ها در خانه ، برخی ز قوانین مهم وجود دارد که باید بخاطر بسپارید. قبل از خرید ، این بایدها و نبایدها را  بررسی کنید.

قالی چیست؟

به دست بافته ی پُرزدار و گره‌دار قالی می گویند. البته نوع ماشینی آن نیز در حال حاضر وجود دارد که به دیوارها گسترش نمی یابد.

قالی ها را در زیر مبلمان گسترش دهید.

فرشها را در زیر مبلمان گسترش دهید

هنگام انتخاب قالی ، مطمئن شوید که زیر تمام مبلمان اصلی اتاق قرار گرفته باشد. به عنوان مثال ، در یک اتاق نشیمن ، تمام مبلمان باید بالای قالی باشد. اگر این امکان وجود ندارد ، اشکالی ندارد که پایه های جلوی تکه های اصلی و روکش دار روی فرش قرار گرفته و پایه های عقب را روی زمین بگذارید . با این حال ، تمام پایه های قطعات کوچکتر باید روی فرش باشد.

در یک اتاق ناهار خوری ، قالی باید به اندازه صندلی و همچنین میز باشد. یک قانون خوب برای رعایت این موارد این است که صندلی ها باید روی قالی قرار بگیرند ، حتی وقتی از میز بیرون کشیده می شوند.

مطالب پیشنهادی:چگونه فرش مناسب زیر تخت خود را انتخاب کنیم

اندازه مهم است.

8 باید و نباید های استفاده از فرش_1 یک اشتباه که مردم هنگام تزئین با قالی مرتکب می شوند ، تهیه آنهایی است که خیلی کوچک هستند. این قابل درک است ، به ویژه هنگامی که برچسب قیمت برخی از فرش های بزرگ را می بینید. با این حال ، صرفه جویی اکنون ، شما را از جایگزینی در آینده نجات نمی دهد. علاوه بر این ، هزینه یک قالی از یک  فرش کمتر است.

فضای برابر داشته باشید.

در حالت ایده آل ، شما باید در هر طرف قالی ، به همان میزان فضای کف قرار دهید. از هر طرف تقریباً از 20 تا 60 سانتی متر فضای خالی داشته باشید.

اندازه قالی در اتاق خواب

8 باید و نباید های استفاده از فرش_4

قالی اگر از حد تخت فراتر نرود چه فایده ای دارد؟ در آخر صبح به جای فرش نرم ، از کف سرد و سخت بیرون می آیید. قبل از رفتن به خرید حتماً اندازه گیری های خود را درست انجام دهید.

در حالت ایده آل ، فرش باید به اندازه ای بزرگ باشد که از دو طرف تخت حداقل 20 سانتی متر برای یک تخت دوقلو یا دو نفره و حداقل نیم متر برای تخت ملکه یا پادشاه گسترش یابد. می تواند بیشتر هم باشد ، اما این اعداد کمترین حالت ممکن است.

مطالب پیشنهادی:راهنمای انتخاب فرش های منطقه مناسب برای اتاق نشیمن

مناطق پرترافیک را پوشش دهید

8 باید و نباید های استفاده از فرش_1

اطمینان حاصل کنید که هر منطقه ای که دارای رفت و آمد زیاد است ، کاملا تحت پوشش فرشی است که انتخاب می کنید. وقتی افراد از طریق آن قدم می گذارند ، نباید یک پا روی فرش و یک پا روی زمین داشته باشند ، چون ناراحت کننده است و می تواند باعث ایجاد الگوی سایش غیرمعمول روی فرش و کف خانه شما شود.

از رنگ و الگو نترسید

قالی یک روش عالی برای تزریق رنگ و طرح در اتاق است ، بنابراین هنگام خرید رنگ و الگو را در آغوش بگیرید. بسیاری از گزینه های ارزان قیمت در دسترس است ، بنابراین اگر تصمیم بگیرید که پس از چند سال دوست ندارید ، تغییر آن آسان است.

نحوه تمیز کردن

8 باید و نباید های استفاده از فرش

قبل از خرید حتماً دستورالعمل تمیز کردن را بررسی کنید.  موکت های سیزال ، جوت و سایر الیاف طبیعی ارزان قیمت هستند ، اما تمیز شدن آنها امکان پذیر نیست بنابراین در صورت وجود نشت زیاد ممکن است مجبور شوید آنها را تعویض کنید. قبل از خرید بودجه و گزینه های خود را بسنجید.

مطالب پیشنهادی:چگونه فرش اتاق ناهار خوری مناسب را انتخاب کنیم

بهترین  قالی های خود را در معرض خطر قرار ندهید

اگرچه قرار دادن بهترین فرش در نقطه کانونی خانه مانند اتاق غذاخوری شما جالب است ، اما ممکن است بخواهید دو باره در مورد آن فکر کنید. بهتر است از قرار دادن فرشهای گران قیمت در مناطقی که احتمال پوسیدگی و خرابی وجود دارد خودداری کنید.

حتی اگر تمیز کردن آنها نسبت به فرش با زیرپوش راحت تر باشد ، باز هم پاک کردن لکه های فرش مشکل است. این را بخاطر داشته باشید ، مخصوصاً اگر فرزند و حیوانات خانگی دارید. شما همیشه نمی توانید کاری را که خانواده شما روی فرش انجام می دهند کنترل کنید ، بنابراین بهترین کار این است که در مناطق خطرناک خانه خود با گزینه های ارزان قیمت و تمیز شونده کار کنید.

منبع : Thespurce

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

طراحی داخلیمتریالمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

اتاق نشیمن خاکستری-12

استفاده از تم رنگ خاکستری در مبلمان و اکسسوری های اتاق نشیمن

معماری مدرن_2

معماری مدرن چیست؟

ایده تختخواب گل_10

ایده های گلدان های خلاقانه برای استفاده در باغچه های خانه های کوچک

1-degrassi-living-room

ایده هایی برای طراحی اتاق نشیمن های کوچک به سبک مدرن (قسمت اول)

bed 7

ایده های نو برای بزرگتر جلوه دادن اتاق خواب های کوچک (قسمت سوم)

طرح شومینه دو طرفه-8

ده طرح شومینه دو طرفه در اتاق نشیمن

فرش زیبا-5

استفاده از فرش های زیبا دراتاق های نشیمن و قسمت های مختلف خانه

تختخواب کوچک 3

ایده های استفاده از تختخواب های کوچک و خلاق در اتاق خواب هایی با فضای محدود

آشپزخانه ها کوچک

ایده های برای سازمان دهی آشپزخانه های کوچک

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x