ایده هایی برای طراحی اتاق های نشیمن کوچک به سبک مدرن ( قسمت دوم )

در ادامه مطلب طراحی اتاق نشیمن های کوچک به سبک مدرن ، نکاتی را که باید در طراحی اتاق پذیرایی به آن ها توجه کنید. با شما به اشتراک می گذاریم. با ما همرا باشید.

به رنگ اتاق پذیرایی توجه کنید.

4-boston-mandarin

رنگ  عامل مهمی است که همه باید به آن توجه کنند. رنگ تأثیر زیادی در فضای داخلی شما دارد و می تواند اتاق پذیرایی را بزرگتر یا کوچکتر جلوه دهد.

رنگ های روشن و گرم را انتخاب کنید. مانند سفید ، خامه ای و یا بژ . این رنگ ها باعث می شود که  اتاق نشیمن بزرگتر دیده  شود.

از یک نوع رنگ استفاده کنید.

برای دیوار ، مبلمان ، سایر لوازم جانبی و پارچه ها از یک رنگ استفاده کنید. اما اگر می خواهید کنتراست داشته باشید می توانید از طیف مختلف یک رنگ استفاده کنید. مثلا از طیف های مختلف رنگ زرد استفاده کنید.

الگوها را هماهنگ کنید.

5-shelter-island

برای داشتن هم خوانی در دکوراسیون خود ، از انتخاب تابلو های زیاد و بزرگ خودداری کنید. اما اگر واقعاً می خواهید تابلویی داشته باشید ، یک یا تابلو یا تابلو فرش کوچک و یا به طرح هندسی به می تواند مناسب باشد.

مطالب پیشنهادی : ایده هایی برای طراحی اتاق نشیمن های کوچک به سبک مدرن (قسمت اول)

در انتخاب کاغذ دیواری ، بهتر است  طرح های کوچک با رنگ های پاستیلی یا هر رنگ پر جنب و جوش دیگری  را انتخاب کنید. همچنین ترکیب نوارها در دکور خود مؤثر است. نوارهای افقی  جلوه ی اتاق را گسترده تر می کنند در حالی که نوارهای عمودی باعث می شوند سقف بلندتر به نظر برسد.

از پنجره استفاده کنید.

6-sunrise-vista

نور طبیعی منبع گسترده ای برای وسعت بخشیده به فضا است.اگر از پنجره های بزرگتر استفاده می کنید ، از نور طبیعی بهره ببرید.

با این کار فضای خود را باز خواهید کرد و به طور طبیعی منطقه را روشن تر خواهید کرد. یک اتاق مطبوع و با نور کافی به آن عمق می بخشد.

اگر نمی خواهید پنجره های ساده داشته باشید ، بدانید که بهترین پنجره ای که می توانید استفاده کنید کدام  است. شما می توانید در پنجره ها از پرده یا پارچه  استفاده کنید.

هنگام اضافه کردن پارچه ، جنس محکمی را انتخاب کنید و مطمئن شوید که رنگ آن با رنگ دیوار یکپارچه می شود. یک پرده  با نوارهای عمودی یک ترفند قدرتمند برای بزرگتر جلوه دادن اتاق های نشیمن کوچک است.

 اتاق های نشیمن کوچک را با وسایل روشنایی روشن کنید.

7-bergen-residence

انواع وسایل روشنایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. اما همه آن نمی تواند  برای یک اتاق نشیمن ، روشنایی ایده آلی باشد.

شما همیشه باید ایده های مناسب برای روشنایی اتاق نشیمن را شناسایی کنید تا از یک طراحی مؤثر استفاده کنید.

اتاق های کوچک متراکم هستند ،به خصوص وقتی که نور کمی هم داشته باشند. نصب روشنایی مناسب می تواند باعث بزرگتر و روشن تر شدن این مکان ها شود.

استفاده از لامپ های رو میزی خوب است اما باید سایز آن ها بزرگ باشد. همچنین می توانید از لامپ آویز ، لامپ  های دیواری و نورپردازی مخفی استفاده کنید. اضافه کردن روشنایی به کف نیز می تواند برنامه خوبی باشد اما مرسوم نیست.

اندازه ی مبلمان را متعادل کنید.

8-raised-legs-chair.jpg

اگر فضای کمی دارید ، ب به این معنی نیست که شما فقط به مبلمان کوچک نیاز دارید و نمی توانید زیبایی و راحتی را به فضای خود بیفزایید.

البته شما می توانید با توجه به برخی ملاحظات و محدودیت ها. فضای کف را افزایش داده و یک محیط مناسب را ایجاد کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید توجه داشته باشید:

سعی کنید از مبلمان سبکتر استفاده کنید. اگر نمی خواهید مبلمان بزرگ خود را دور بریزید ، اشکالی ندارد ، در عوض استفاده از صندلی ها و میزهای کناری را محدود کنید. و تا حد امکان  از مبل های تختخوابی که می توانند اندازه بصری اتاق را کوچک کنند ، استفاده نکنید.

مبل یا صندلی هایی را انتخاب کنید که دارای مواد سبک باشد. همچنین بهتر است مبلمان پاهای بلند و بدون بازو داشته باشید که حس باز بودن را ایجاد می کند. ادغام مؤلفه های شناور در طراحی شما می تواند مواردی را باز کند که به شما امکان می دهد چشمان شما در تمام فضا حرکت کند.

مطالب پیشنهادی : ایده های برای تزئین اتاق نشیمن

این یک حرکت عاقلانه است که روی مبلمان چند منظوره سرمایه گذاری کنید. درست مانند داشتن میز های چند منظوره که می تواند بعنوان یک صندلی یا میز صبحانه باشد. میز و صندلی هایی نیز وجود دارند که می توان به عنوان محل نگهداری وسایل استفاده شوند.
به دنبال اثاثیه ای باشید که در صورت عدم استفاده ، از آن راحت جدا شوید. اثاثیه ای که می تواند تا ، انباشته و یا چرخنده باشد ، انتخاب مناسبی برای فضای کوچک هستند.

به چیدمان مبلمان توجه داشته باشید.

9-lion-bay

تنظیم مبلمان شما به روشی مناسب می تواند جریان اتصالی بین فضاهای شما را بهبود بخشد.بسیار مهم است که در مورد اندازه ها برنامه ریزی کنید که به بهترین وجه با فضای شما هم خوانی داشته باشد.

در تنظیم مبلمان خود باید به قانون “90 سانت” توجه داشته باشید.

برای داشتن فضای پیاده روی راحت ، باید فاصله 90 سانت را بین مبلمان قرار دهید. علاوه بر این ، مبلمان مانند مبل و صندلی را نباید در مقابل دیوار قرار دهید. فاصله آن را حداقل از 12 سانت فاصله از دیوار قرار دهید. اگر گوشه های خمیده ای دارید ، بهتر است فضای آن ها را پر کنید تا فضای آن را بزرگتر جلوه دهید.

از قفسه های دیواری استفاده کنید.

هرگز راحتی فضای کوچک خود را دست کم نگیرید. فضاهای عمودی استفاده نشده خاصی وجود دارد که می توانید با اضافه کردن قفسه ها و کابینت های دیواری از آنها استفاده کنید.

از قرار دادن وسایل در قفسه ها نترسید. اما  قفسه کاملا پر  نکنید. فضای خالی بگذارید تا زیباتر دیده شود.

اگر مجموعه ای از کتاب ها را دارید ، تهیه یک قفسه کتاب خیلی بهتر است. در نظر بگیرید که یک قفسه کتاب را از کف به سقف یا دیوار  ثابت کنید که می تواند اندازه فضای شما را گسترش دهد و همچنین می تواند وسیله خوبی برای ذخیره سازی وسایل باشد.

از لوازم جانبی بزرگتر استفاده کنید.

11-buckinghamshire-residence

با این جمله کاملاً واضح است که فکر کنید لوازم جانبی بزرگتر توصیه می شوند. اما البته همیشه یک حد وجود دارد.

بسیاری از لوازم جانبی بزرگ می توانند فضای شما را به یک افتضاح تبدیل کنند. فقط تعداد محدودی گلدان یا کوزه بزرگ را در اتاق نشیمن خود بگنجانید.از دکوراسیون و لوازم جانبی که به وضوح هیچ ارتباطی به آن فضا ندارند خلاص شوید.

منبع : homedesignlover

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

#برچسب

پذیراییرنگطراحی داخلیمتریالمطالب آموزشی

مطالب مرتبط

اتاق رختکن در اتاق زیر شیروانی

ایده هایی برای اضافه کردن اتاق رختکن و کمد لباس در اتاق خواب هایی با فضای کوچک

کمد اتاق خواب 4

چگونه یک کمد چند منظوره در اتاق خواب ایجاد کنیم؟

7-Meyden-Res

طراحی حمام های با شکوه با قفسه های چوبی

طراحی خانه دوبلکس-نشیمن-2

طراحی خانه دوبلکس در ویتنام

لوسترهای کریستال-4

ایده های استفاده از لوسترهای کریستال در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن روشن-2

ایده جالب استفاده از نورگیر های سقفی در اتاق نشیمن

فرش اتاق کودک

استفاده از فرشها در سبک ها و طرح های مختلف در دکوراسیون اتاق کودک

اتاق نشیمن خاکستری-12

استفاده از تم رنگ خاکستری در مبلمان و اکسسوری های اتاق نشیمن

چند نمونه از اتاق خواب های شرکت مبلمان فرانسوی روشه بابویز

چند نمونه از اتاق خواب های شرکت مبلمان فرانسوی روشه بابویز

فهرست
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx