اندازه مناسب تختخواب_2

اندازه مناسب برای تختخواب شما چیست؟نکاتی که در هنگام خرید باید رعایت کنید

اندازه تختخواب های موجود به طور کلی دوقلو ، یک نفره ، دو نفره ، کامل ، ملکه است. اما چگونه می شود تفاوت بین همه اندازه تختخواب های موجود در بازار را دانست . حتی فروشنده در بخش تختخواب فروشگاه های محلی شما ممکن است چنین اطلاعاتی نداشته باشد. این می تواند یک تصمیم بسیار طاقت فرسا باشد. بنابراین ، تفاوت بین اندازه های مختلف تختخواب های موجود دقیقاً چیست؟

اندازه مناسب تختخواب_3

اندازه تخت

برخی از تولیدکنندگان تختخوابهای برش خورده بزرگتر یا کوچکتر از اندازه استاندارد دارند ، اما مراقب این تختخوابهای سفارشی باشید. گرچه داشتن یک تختخواب با اندازه سفارشی جذاب به نظر می رسد ، اما ممکن است در متناسب بودن تختخواب با مشکل روبرو شوید.

تخت های دوقلو ، یک نفره و فوق العاده طولانی

تخت های دوقلو به تخت های یک نفره نیز معروف هستند. آنها رایج ترین انتخاب برای اتاق کودکان یا اتاق های چند منظوره مهمان هستند. این تخت ها باریک هستند و به راحتی در کوچکترین اتاق خواب جای می گیرند. اغلب تختخواب های دوقلو “یک قلاب” در زیر دارند تا یک مهمان خواب بیش از حد یا دوم را در خود جای دهند. از تخت های دوقلو برای تخت های دو طبقه نیز استفاده می شود.
ابعاد کلی: 190×100 سانتی متر

نکات مثبت: به دلیل اندازه کوچک آن به راحتی در اتاق خواب های کوچکتر جای می گیرد. ورق های دوقلو از همه ورق ها کمترین هزینه را دارند و با الگوهای زیادی در دسترس هستند. تهیه تختخواب دوقلو آسان است.
موارد منفی: اندازه استاندارد برای بسیاری از بزرگسالان بسیار کوتاه است.

مطالب پیشنهادی : روش های ساده برای جلوگیری از برهم ریختگی در اتاق خواب ها

تختخواب های اضافی بلند دوقلو طولی بیشتر از یک دوقلو استاندارد دارند. آنها اغلب در اتاق های خوابگاه دانشگاه برای استقرار نوجوانان قد بلند استفاده می شود.
ابعاد کلی: 200×100 سانتی متر

نکات مثبت: طول بیشتر برای نوجوانان و بزرگسالان بلندتر مناسب است. از آنجا که باریک است ، ساخت آن آسان است. اگر در اتاق مهمان به انعطاف پذیری نیاز دارید ، دو قلو بسیار طولانی انتخاب خوبی است.
موارد منفی: یافتن ملافه به سختی انجام می شود و از هر الگویی در دسترس نیست.

توجه: آنچه بعنوان “استاندارد” در نظر گرفته می شود گاهی توسط برخی از تولیدکنندگان تغییر می یابد. قبل از رفتن به خرید تختخواب ، حتماً از اندازه گیری دقیق تختی که خریداری کرده اید ، بدانید. برخی از ورق های استاندارد نصب شده ممکن است متناسب نباشند.

اندازه مناسب تختخواب

تخت های دو نفره / کامل یا ملکه

هر یک از این اندازه ها در یک اتاق معمولی قرار می گیرد ، اما بسیاری از زوجین احساس می کنند که یک تخت خواب کامل یا دو نفره (در اصل یکسان هستند)  بسیار باریک است. یک تخت به اندازه یک ملکه کمی فضای بیشتری به هر یک از افراد می دهد بدون اینکه فضای بیشتری از فضای زمین را اشغال کند.

مطالب پیشنهادی : چهار مورد از رایج ترین اشتباهات طراحی اتاق خواب به همراه راه حل های ساده آنها

در اینجا تفاوت اصلی بین تختخوابهای کامل و ملکه وجود دارد:

تختخوابهای دو نفره / کامل 40 ساتی متر عرض بیشتری نسبت به دوقلو دارد ، اما اگر دو نفر از تخت مشترک داشته باشند ، هر کدام فقط 70 سانتی متر فضای شخصی دارند .
تختخواب ملکه  15 سانتی متر عریضتر از یک تخت دونفره است و فضای بیشتری برای هر شخص فراهم می کند ، اما با این وجود20 سانتی متر کمتر از یک تخت دو نفره است.

نکات مثبت: در اتاق های کوچکتر جای می گیرد. ممکن است فقط برای یک نفر خوابیده با قد کمتر از 180 باشد. ورق ها از سایز ملکه یا پادشاه ارزان ترند.
موارد منفی: بسیاری از افراد یک تخت دونفره را برای 2 بزرگسال بسیار تنگ و همچنین کوتاه می دانند.

تخت خواب ملکه

تخت های اندازه ملکه 40 سانتی متر پهن تر و 15 سانتی متر  بلندتر از یک تخت دو قلو  هستند. اگرچه این عرض و طول اضافی می تواند در داشتن یک خواب خوب در شبانه روز تفاوت ایجاد کند ، اما عرض برای هر بزرگسال هنوز 20 سانتی متر کمتر از این است که هر کدام در یک تختخواب دوقلو بخوابند.
ابعاد کلی:  200×150 سانتی متر

نکات مثبت: به 2 بزرگسال فضای بیشتری می دهد. طول اضافی برای بیشتر بزرگسالان خوب است. پیدا کردن ملحفه و پتو به راحتی انجام می شود و هزینه آن کمتر از ملافه های تخت است.
نکات منفی: با داشتن فقط 80 سانتی متر فضای شخصی برای هر شخص ، یک تخت خواب ملکه ممکن است برای خواب روزمره یک زن و شوهر بسیار تنگ باشد. برخی از ملافه ها به عنوان “کامل / ملکه” به فروش می رسند و در واقع کاملاً مناسب یا کامل نیستند. ابعاد ملافه را بررسی کنید تا مطمئن شوید به راحتی متناسب است. بالش های اندازه استاندارد یا بالش های ملکه به خوبی کار می کنند.

توجه: ممکن است یک تخت ملکه کمی بزرگتر به نام “ملکه المپیک” پیدا کنید. قبل از خرید ملافه مراقب باشید: اندازه های استاندارد ملکه ممکن است به درستی متناسب نباشد و ممکن است لازم باشد که سایز را کاهش دهید و هزینه قابل توجهی را به خرید خود اضافه کنید.

منبع : Thespurce

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

#برچسب

اتاق خوابطراحی داخلی

مطالب مرتبط

bed 7

ایده های نو برای بزرگتر جلوه دادن اتاق خواب های کوچک (قسمت سوم)

trendy-dark-colored-kitchen-1

مهم ترین نکات طراحی آشپزخانه ها به سبک مدرن

اتاق خواب ارغوانی بنفش-6

با این ایده اتاق خواب های بنفش یک طرح زیبا را ایجاد کنید.

طراحی سازنده-12

طراحی میز های کناری برای اتاق نشیمن

صندلی-6

پانزده اتاق نشیمن مدرن با صندلی های تکی

طراحی سبک اسکاندیناوی_2

طراحی سبک اسکاندیناوی چیست؟ نکاتی که درباره این سبک باید بدانید.

کار با فضای خالی 4

راهکارهایی برای پر کردن فضای خالی اتاق خواب

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه ، تغییر دکوراسیون قلب خانه شما

اتاق مهمان 2

نکاتی برای دکور اتاق مهمان و نحوه انتخاب تخت مناسب برای آن

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x